Къде да купя морско свинче?

  • 2 401
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 674
Най-добрата ми приятелка вчера загуби своя дом. любимец- морско свинче. SadМного е депресирана и искам да я изненадам, като й подаря подобно. Знам, че иска ангорско и шарено - черно и бяло..
Моля помогнете откъде да го купя и как да разпозная, че е здраво и мъжко Четох, че често в магазините спекулират с цел лесна продажба..

# 1
  • Мнения: 27 524
Ако искаш, пиши ЛС на Кака Сийка, тя има и е доста добър спец по малките сладурчета.
Обаче, не знам дали е уместно толкова скоро да подаряваш ново свинче на скърбящата ти приятлека, понякога човек има нужда от време да преживее и преболедува загубата. Поне така мисля. Когато моето куче си отиде, не исках да чуя и да видя друго повече от година. Мислех, че никога няма да поискам и да приема друго куче. Но с времето нещата минават и човек пак е готов. Мисля, че е по-удачно да не избързваш. Нека и други кажат мнението си  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 25 449
http://www.morsko-svinche.com/forum/viewforum.php?f=1&sid=e7 … ef24d8516e4054cbc  Laughing
Побързай - има свинчета, които се подаряват в момента!  Wink
Ти познаваш най-добре приятелката си и знаеш дали новото свинче ще я зарадва или депресира допълнително.
Когато някое умре, винаги съветваме собственика му да си вземе веднага друго. Покрай грижите около новото някак по-леко се понася раздялата с първото. Не, че ще бъде забравено, не, че няма да боли, но просто ще е някак осмислена загубата, когато се дарява любов на друго същество.
Според мен ще й направиш прекрасен подарък! А ако има начин да я заведеш сама да си избере... Изборът на домашен любимец е любов от пръв поглед.  Wink Laughing

# 3
  • Мнения: 2 700
Ако от форума не си се ориентирала към някое свинче, за София има версията 'пазар за животни'. Провежда се всяка събота сутрин в кв. Подуене, зад магазина на "Бързаков" (не знам дали още съществува), който е на бул.Сливница. На този пазар се продават всякакви животни от "производители" и изборът е голям. И двете ми свинчета от там сме купували.
А иначе за магазините е горе-долу вярно. Лекси така без да знае си купи две вместо едно свинчета Laughing

# 4
  • Мнения: 1 674
Мерси  на всички за отговорите! Hug

Кака Сийка, благодаря за линка, свързах се с хора, които продават животинчета. Simple Smile
solaris, ще отида на пазара тази събота .
Надявам се да ми хареса някое морско свинче и др. седмица ще изненадам моята приятелка. Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Питай в някой зоомагазин, или по-добре във вет. кабинет - там най-добре ще те консултират.

# 6
  • Мнения: 3 634
Като свиневъд от години съветвам всички да си вземат от зоомагазин. Ако нещо му се случи, можеш да направиш рекламация. Прасе-бебе е около 7-10 лв. По-големите стигат до 30лв. Ако е за малко дете, по-добре да е по-възрастно.

Ако искаш да подариш на някой, който е имал преди по-добре да е от същата порода, но друг цвят.

Много съм веща по свинските въпроси, питайте!  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт