Незатворен "шев" на черепа

  • 1 348
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Не ми е много ясно напшисано заглавието, но веднага ще обясня за що иде реч. Ния е на 6м. и днес забелязах, че черепа и не е затворен - "шева" от слепоочието до темето. В петък сме на консултацияи ще питам, но до тогава все пак ме тревожи. Имате ли "опит" с нещо подобно.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Ами аз пак не ти разбирам.... Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 277
Какво значи не затворен, по рождение ли е това?

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз те разбирам!И Александър има такъв шев.Лекарката го прегледа обстойно на консултацията,но не каза нищо.Може да е нормално.

# 4
  • Мнения: 6 315
И аз разбрах. Мисля, че не е проблем. Проблемът идва от ранното затваряне на шевовете, защото черепът престава да нараства в перпендикулярна посока.

# 5
  • Мнения: X
Цитат на: StaM
Ами аз пак не ти разбирам.... Rolling Eyes


Ами нали знаеш, че черепът е от отделни "части", които се свързват след раждането и се получават "шевове", където се свързват. Е на мойта все едно едини още не и се е събрал.....не се сещам как по-ясно да ти го обясня newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: pandora
Цитат на: StaM
Ами аз пак не ти разбирам.... Rolling Eyes


Ами нали знаеш, че черепът е от отделни "части", които се свързват след раждането и се получават "шевове", където се свързват. Е на мойта все едно едини още не и се е събрал.....не се сещам как по-ясно да ти го обясня newsm78


Сега разбирам горе-долу... ooooh!
Какво ти казаха на консултацията в крайна сметка ? Thinking

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: pandora
Не ми е много ясно напшисано заглавието, но веднага ще обясня за що иде реч. Ния е на 6м. и днес забелязах, че черепа и не е затворен - "шева" от слепоочието до темето. В петък сме на консултацияи ще питам, но до тогава все пак ме тревожи. Имате ли "опит" с нещо подобно.

Явно много ви е светла кожичката да си забелязала такова нещо. Simple Smile
Така трябва да е. Ако се затвори рано фонтанелата, единственото нарастване на черепа се осигурява от тези странични шевове.
Кажи все пак какво ви казаха на консултацията!

Общи условия

Активация на акаунт