за шумните познати

  • 1 876
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 367
Здравейте!Пускам тази тема,за да разбера дали на мен нещо не ми е наред или и при вас е така.Значи не мога да разбера защо когато сме навън с бебо,познатите се чувстват длъжни още отдалеч да започнат да кудкудякат "я да видим колко сте пораснали,ауууу,колко сте хубави..." и тем подобни,с поне две октави над нормалния човешки глас.И когато деликатно се опитам да кажа,че детето спи или просто се стряска,като му викат на главата,те се сърдят.Чувам реплики от сорта "ми то трябва да свикне да спи на шум,кво толкова като се е събудило,пак ще заспи" и т.н. Да де,ама за хубаво или за лошо моето дете свикна да спи на тишина.Когато е буден пък се стряска от високи гласове и плаче.И нали после,когато въпросната креслива лелка отмине по пътя си,аз трябва да го приспивам и успокоявам? Разбира се,не мога да искам целия свят да замира,когато ние минаваме,но мисля,че малко съобразяване не е излишно.Малко объркано стана,дано сте ме разбрали.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 499
Разбрахте,но явно са ти такива познатите newsm78На мен не помня да ми се е случвало,а като някой пита "колко сте пораснали" отговарям,че мен ме вижда,а детето е еди колко си и така им  парирам многото въпроси!

# 2
  • Мнения: 4 406
щом е така, налага се да избягваш познатите си

# 3
  • Мнения: 1 367
Мен ме дразнят не въпросите и възклицанията,а това,че се правят на адски висок тон и стряскат детето.Нямам нищо против да му се радват,но не е нужно да му се вика в лицето.Даже вече имам познати,които не ме поздравяват като се видим,само защото съм помолила да не крещят толкова. Ужас просто...Не че съм си развалила апетита от това де  Laughing Който иска да контактува с мен наистина,е разбрал какво искам да кажа и няма проблем с това.

# 4
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Едва ли познаваш безбройно много хора, така че просто трябва учтиво и твърдо да  обясниш на всички, че на теб и детето не ви е приятно, когато крякат. Тези, които имат собствено мнение по въпроса въпреки молбата ти, наистина е по-добре да избягваш, едва ли ще загубиш кой-знае колко ценни контакти. И още - светът напоследък наистина не е място, на което може да се осигури тишина и спокойствие за когото и да е, така че не дръж много на тия работи.

# 5
  • Мнения: 24 467
Ами за последните ти познати няма да съжаляваш- като не те поздравяват само заради това нямаш полза от такива познанства.
Въпрос на елементарна култура е да не се пипа, да не се вика и т.н. дете на броени месеци. То няма да се зарадва, напротив- определено няма да му е приятно да го събудят или да му кудкудякат на главата. Освен това никога не ми е идвало на ум да пипам или вземам в ръце бебета на 3-4 месеца, да речем, ами аз контактувам с всякакви хора и не се знае какво мога да му "подаря". Не говоря около главите им, още по- малко на висок глас. Говоря с майката до количката и то с нормален тон и тембър на гласа. Знам, че е неприятно поведението, описано от теб.

# 6
  • Мнения: 220
И да се сърдят проблема си е техен. Аз съм имала подобен случай, в който събудиха току що заспалото ми дете и да не ви обяснявам какъв рев му дръпна после. Една пък комшийка отиде до контейнера да си хвърли боклука и после дойда да бара дъщеря ми. Има много нетактични хора и не трябва да се притесняваш да им правиш забележки , който са за здравето и спокойствието на твоето дете!!!

# 7
  • Мнения: 4 406
естествено, че ще им направиш забележка, детето винаги е по- важно! а и от това зависи твоето спокойствие- нали няма досадната лелка да ти успокоява събуденото бебе!

# 8
  • Мнения: 2 100
И аз бих направила забележка, но както се казва-въпрос на култура! Никога, ама никога досега не съм си позволявала да говоря нормално около бебе, напротив-винаги снижавам глас, за да не го стресна или да не го събудя! Не му мисли, ами прави забележки когато се налага!

# 9
  • Мнения: 3 376
Не ми се е случвало досега,но наистина е въпрос на култура... ooooh!
Просто помоли учтиво да не вдигат шум,обясни,че детето преди малко е заспало предпочиташ да не го будиш.Ама как може такава несъобразителност направо незнам Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 5 362
Винаги съм намирала подходящ отговор,с който да ги накарам да спрат да ме разпитват.Що се отнася до шума и съня-и ние бяхме така.Една позната ми се скара буквално как можело така да свикна бебето на тишина да спи.Попитах я дали може тя да спи на шум.Аз,например,не мога.Погледна ме неловко и ни остави на мира.
Всякакви хора има,не се вживявай толкова WinkПросто им дай да разберат,че бебето ти си е твоя грижа и отговорност и как ще го отглеждаш си е само твоя работа Peace

# 11
  • Мнения: 305
Знам,много е неприятно особено ако детето е сънено или току що заспива.Когато такива орица започнат да досаждат просто казвам че ще спи и толкова,не че всички се усещат!

# 12
  • Мнения: 4 496
Не ми се е случвало,но те моите са свикнали да спят на шум.Аз обаче гледам да се съобразявам,защото предполагам,че не е приятно да ти кудкудякат около детенцето.Най- много ме дразни,че все ми говорят в множествено число-"колко сте пораснали,какво ядете,захранихте ли се,колко спите,плачете ли"и т.н.Като отговор:"Кои ние?"

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 11:37 от красим

# 13
  • София
  • Мнения: 3 386
Бих обърнала внимание, че детето спи.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Бих обърнала внимание, че детето спи.

И аз бих.

Но същевеременно какво лошо има хората да си изразяват радостта, че са видяли детето?

А разбираемо е да казват: " Колко СТЕ порасналИ ", щом много често майките, говорейки за децата си, го правят в множествено число: " Вече проходихМЕ", "Виж какво си имамЕ" и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт