учите ли децата си да гукат и как?

  • 1 653
  • 44
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 523
здравейте!
миналата седмица ми казаха да уча сина си да гука - да ама нещо или аз не го правя както трябва, или просто той не иска да гука ...
цупи се като му казвам а-гууу - предпочита да му говоря като на голям човек.
моля споделете опита си - ще ми е от полза.

# 1
  • Мнения: 5 103
Не съм я учила, струва ми се много глупаво да я уча да гука, пrи положeниe, че ще се научи сама

# 2
  • Мнения: 5 362
Никога не съм я учила да гука.Това идва от само себе си.Просто й говорех постоянно,като на възрастен,обяснявах й всичко,пеех и т.н.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Гукала съм и ,а по-късно и тя започна,но това едва ли е учене.

# 4
  • Мнения: 3 695
Не съм чувала да се учат и ми звъчи тъпо. То ще си каже каквото си иска и може, когато му дойде времето. Ти само му говори нормално.  Peace

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Естествено,че не Peace

# 6
  • Мнения: 4 111
Да гука не съм го учила, но обожава да се правя на луда маймуна.  Crazy

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 523
мерси за бързата ви реакция! и аз се учудих като ми казаха да го уча!

# 8
  • Мнения: 4 496
Не съм ги учила,то си идва от възрастта.

# 9
  • Мнения: 8 769
М, са гукат  newsm78 Joy Гу гу гу гу..., Ох, много смешно ми стана  Grinning Joy
Не, не съм ги учила, разбира се.
Вместо това говорех на децата си, докато бяха бебета. Много им говорех. Това е важното в случая. Гукането са първите им опити да говорят, в отговор на твоето поведение. Социализират се, един вид.  Grinning

# 10
  • Мнения: 660
Не съм го учила да гука и не е гукал. Започна да дя-дя-ка към 3-тия месец, но не го сметнах за говорен дефект Laughing. Иначе му приказвах постоянно като на голям човек още от първия му ден.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 907
Не съм го учила, не е и гукал.

# 12
  • Мнения: 335
учих я и тя гукаше  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Ха хаа, как се учи гукането? Joy newsm78 hahaha

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
някой ти е наприказвал глупости.
не можеш да научиш бебе да гука - или ще гука или няма. моят син така и не гука, ако знаеш колко съм му гукала... на гугутка се обърнах, но диването така и не си отвори устата да каже "гу!". та от личен опит - не става...

а като цяло, съветът е безумен - почти като да ги учиш да пишкат или да пълзят...

Общи условия

Активация на акаунт