Напукани пети?

  • 4 337
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 370
То всъщност темата е за "Красив татко", ама понеже няма такъв форум, питам ви аз вас, мами, как да му реша проблема на тати? Никога преди не е имал такива проблеми, нито пък аз. Дайте съвети!

# 1
  • Мнения: X
Ами да ги търка с пемза, като се къпе и после да ги маже с бебешко олио или нещо подобно. Има едни пемзи, които имат и четка от едната страна, много са добри. Но трябва да е при всяко къпане.

# 2
  • Мнения: 4 068
На мен по едно време лятото ми се появяваше тоз проблен от носенето на чехли явно.
Обаче свеки е дистрибутор на Орифлейм и меснабди с една пила за крака и там някакви мазила. Да ти кажа така си реших проблема, ама трябва упорство. След всяка баня по мъничко да маже и да стърже и така.
Чувала съм, че ако ги потапяш в урина ставали като бебешки, но на мен това ми звучи....блях...гадно и затова не съм и няма да го пробвам.

# 3
  • Мнения: 1 616
Моите пети пък се напукаха от тежестта по време на бременността ми и още не мога да ги оправя. След къпане задължително се изстъргва мъртвата кожа с пила за крака- аз ползвам тази на Ейвън (идентична е с пилата на Орифлейм), след което се мажа с крем за крака. Преди, когато имах повече свободно време, си правих и бани- киснех си краката в гореща вода, в която е разтворено специално за целта масло (и Орифлейм, и Ейвън имат такива). След тази процедура пиленето, както и оформянето на ноктите е много по-лесно. От скоро пробвам и друго- намазвам загрубелите места с бадемово масло и обувам памучен чорап. Чувала съм, че добра работа вършат и специалните вазелини от аптеките, както и свинската мас, но не съм пробвала. Успех!

# 4
  • Мнения: 1 399
Чувала съм от една педикюристка за резенчета лимон и отгоре се обуват памучни чорапи. Ама незнам колко се стои с тях ooooh! И след това се намазват с крем.

# 5
  • Мнения: 702
Със същия проблем съм и особена след връщане от море в града става някакъв ужас Shocked Третирам с крем за силно напукани пети който си взех от аптеката.Български е на Пловдивска фирма "Биле-VY"съставките са жълт кантарион,прополис,витамини

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз никага преди не съм имала подобни проблеми. Петите ми винаги са били с мека и нежна кожа, но след като родих и на мен започнаха да ми се лющят. Купих за бебо крем за потсичане и с него ги кажа. След баня разбира се.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Скоро една приятелка ми спомена, че се е оттървала от проблема с някакъв крем със силицил. Но така и не разбрах от аптеката ли го е купила, приготвен ли е ?
Питай в аптеката да те ориентират, ако не що не пробваш да смесиш силицил и вазелинн.

# 8
  • Мнения: 768
Има крем на Dr scholl`s за напукани и сухи пети- тогава когато не помага и постоянното тьркане с пемза и т.н.
Ефективен е Grinning

# 9
  • Мнения: 3 200
Майка ми има - маже ги със свинска мас, имало ефект.

# 10
  • Мнения: 5 539
Цитат на: mama Svetli
Със същия проблем съм и особена след връщане от море в града става някакъв ужас Shocked Третирам с крем за силно напукани пети който си взех от аптеката.Български е на Пловдивска фирма "Биле-VY"съставките са жълт кантарион,прополис,витамини


Подкрепям!!! Grinning
Кремът е много добър наистина, а и струва 1-2 лева

# 11
  • Мнения: 17 407
Най-обикновен крем ,,Лимон''

# 12
  • Мнения: 2 452
Аз ги кисна във вода със соли (имам си специална ваничка за карака която пуска мехурчета и масажира), изтърквам ги с пила за крака и след това ги мажа с топло детско олио (загрято в микровълновата) и ги увивам веднага в целофаново фолио и накрая обувам спортни чорапи. Мъжа ми ми ги прави тези процедури, а аз се грижа за неговите крака.  Stuck Out Tongue

# 13
  • София
  • Мнения: 328
както за всяка друга част от тялото и за тях трябва упорита поддръжка.На мен лично ми е много трудно, защото имам ужасен гъдел,наистина доста се озорвам докато ги изпиля и мажа.Правя го през лятото всеки ден- и има страхотен ефект, наистина на Шол кремовете са много добри, но когато положението се стабилизира и някои други вършат работа.

# 14
  • Мнения: 1 770
Цитат на: Laura
Аз ги кисна във вода със соли (имам си специална ваничка за карака която пуска мехурчета и масажира), изтърквам ги с пила за крака и след това ги мажа с топло детско олио (загрято в микровълновата) и ги увивам веднага в целофаново фолио и накрая обувам спортни чорапи. Мъжа ми ми ги прави тези процедури, а аз се грижа за неговите крака.  Stuck Out Tongue


Кажи ми моля те в какво се състои масажа, как точно го чувстваш и колко е силен? Каква марка е?

Общи условия

Активация на акаунт