Възможна ли е бременност с такава диагноза

  • 5 189
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 14
Имам поставена диагноза: дисфункция и намалени размери на яйчниците и евентуална ранна менопауза?Някой може ли да ми каже дали мога все още да се надявам да забременея?

# 1
  • Мнения: 1 950
Кой ти постави диагнозата и на база на какви изследвания?

# 2
  • Мнения: 3 453
Изследвала ли си яйчников резерв - инхибин?

# 3
  • Мнения: 179
Кой ти постави диагнозата и на база на какви изследвания?

и имаш ли цикъл?

# 4
  • София
  • Мнения: 14
Първи док.Владимиров ми постави тази диагноза.Иначе съм изследвала само хормони и ехограф за яйчниците.Инхибин В не.А колкото до цикъла не в момента нямам,последно на първи април Sad

# 5
  • Мнения: 1 950
Би трябвало да се изследва и Инхибин Б и тогава да се поставя диагнозата. Д-р Владимиров на какво мнение е, говорили ли сте как ще процедирате занапред?

# 6
  • София
  • Мнения: 14
Аз не ходя вече при него имам час за док.Стаменов и силно се надявам да ми помогне.Все пак си мисля че тази диагноза не би трябвало да е вярна.Когато ми я поставиха бях на 26.Е как мислите възможно ли е на тази възраст да съм в менопауза?Стаменов е последната ми надежда за оздравяване и така дългоочакваното бебенце. Praynig Praynig Praynig

# 7
  • Мнения: 3 453
Изследвай инхибина, после ще мислиш. Клиниката на д-р Конова в Плевен е добър избор.
Успех! Надявам се всичко да се подреди при теб! Praynig

# 8
  • Мнения: 1 950
За съжаление ние не можем да ти кажем дали е възможно или не.
Д-р Стаменов е много добър избор, той ще даде отговор на въпросите ти.
Успех и много кураж ти пожелавам  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 14
Много ви благодаря за подкрепата. HugЧасът ми е чак за януари,междувременно дали ще е добре да направя консултация с ендокринолог?Как мислите? newsm78

# 10
  • Мнения: 4 700
Ами една консултация с ендокринолог със сигурност няма да ти навреди.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 14
Препоръчаха ми д-р Лазаров от Ендокринологията.Някой чувал ли е за него?Дали е добър? newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз съм с подобна диагноза - намален яйчников резерв, при преглед на УЗ се установи намален размер на яйчниците, при стимулация с клостил правих само по 1 фоликул. При стимулацията за ин витро се оказа обаче, че единият яйчник изобщо не функционира, но пък др. реагира добре. Също бях пациентка на д-р Владимиров. така че, възможно е. Стискам ти силно палци и ти желая успех!!!!

Аз съм против изследването на Инхибин В /и не съм го изследвала/. Ако резултатите са лоши, нищо не можеш да направиш. Но пък съм попадала на случаи, когато момичета с нисък инхибин В са забременявали. При тази диагноза няма терапия. Или се надяваш да стане от самосебе си или правиш ин витро.

Намаленият яйчников резерв най-често е наследствен. разпитай жените в родата си. Аз съм обременена и по майчина и по бащина линия. Има и един тест с клостилбегит, който също е показателен - описан е в една статия в Зачатие. в момента нямам възможност да я търся, но ако проявяваш интерес, утре ще го направя. Освен инхибин В, може да се изследва и антимюлеров хормон, но май не го изследват в Бг /може да се прати проба по куриер/.

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 22:06 от Лекси

# 13
  • София
  • Мнения: 14
Благодаря ти Лекси много си мила WinkВ рода ми няма такива случаи аз май ще съм първата CryДа кажа аз това нещо го получих изведнъж вследствие на силен стрес,преди не съм имала такива проблеми и затова отказвам все още да приема на сто процента,че това е края на цикъла ми.Ще ми бъде интересно да прочета тази статия,благодаря предварително. Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
Яйчниковия резерв се изследва с FSH  на третия ден от цикъла. Колкото по-ниски са стойностите, толкова по-голям е резервът ти.
Имала си предвид по-малък Grinning. FSH пада вече когато положението е сериозно.
ivli, тази диагноза е доста разтеглива и трудно доказуема, особено в началото. Може изобщо твоят случай да не е такъв. Аз и досега не съм убедена, че при мене това беше проблемът. Но за 5 г. вторичен стерилитет, не се намери друго обяснение. Много стискам палци Praynig

Общи условия

Активация на акаунт