оргаметрил?

  • 4 122
  • 19
  •   1
Отговори
здравейте!предполагам,че може би вече е ставало дума за това,но все пак и аз ще попитам. причината е тривиална-почивката ми на море съвпада с датата ,на която трябва да ми дойде и лекаря ми каза да пия оргаметрил около 3 дни преди да ми дойде по 2 на ден. много ще съм ви задължена,ако някой който го е пил ми каже как му е подействал,има ли някакви странични ефекти и т.н. благодаря   Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
аз съм го пила и не съм имала проблем.

# 2
  • Мнения: 729
Аз го пих преди 2 седмици.Нямам проблеми освен че след като го спрях ми дойде чак след 11 дни.Бях се поизплашила,даже си правих тест за бременност.

# 3
  • Мнения: 4 700
и аz не съм имала проблем с него. Но пък може да ти обърка цикъла. Все пак си е хормонален препарат.

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 272
Аз също съм го пила 2 пъти,заради почивка на морето. По едно сутрин и вечер и си прекарах чудесно.

# 5
мерси,за отговорите,успокохте ме.   bouquetсамо да попитам още така като гледам ще ми се наложи да го пия около 7 дни. прекалено дълго ли е или няма проблем?

# 6
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
и аz не съм имала проблем с него. Но пък може да ти обърка цикъла. Все пак си е хормонален препарат.
-като нищо може да ти гообърка,за например след него си бях объркала цикъла за три месеца напред,независимо,че ми беше предписан от лекар.Така че не си го позволявай без лекарско предписание.Най добре недей да го взимаш така е моя съвет ако го желаеш естествено.  bouquet

# 7
ако не го взема ходенето ми на море става безсмислено. защо ми е море,ако не мога да вляза във водата? Sad

# 8
Здравейте! Моят проблем е подобен, но аз искам да си предизвикам менструацията, защото ми закъснява с близо 5 дни, а скоро заминавам за морето и бих искала да ми мине преди да замина! Бихте ли ме посъветвали какво да пия, желателно е да не са лекарства...Благодаря Ви предварително !

# 9
  • Мнения: 3 453
Габчо,
 ако имаш съмнения - направи си тест за бременност. Ако няма вероятност да си бременна - направо си запиши час за преглед! Peace
danity ,
желателно е да не си играеш с хормонални препарати. Аз сама съм приемала Оргаметрил /по лекарско предписание/ - обърка ми цикъла за два месеца.
Морето си е море, но репродуктивната ти система е по-важна! Ако все пак решеш, че не можеш без морето, попитай гинеколога си, с какво точно да забавиш цикъла си.

# 10
ами точно гинеколога ми каза това хапче
само да попитам как точно ви е объркал цикала? сменила се е датата,подранявал е,закъснявал ви е? Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 511
през юли го пих поради същата причина.за забавяне на цикъла.след като се върнахме от морето го спрях и всичко се нареди както трябва.няма странични ефекти поне при мен.

# 12
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
ами точно гинеколога ми каза това хапче
само да попитам как точно ви е объркал цикала? сменила се е датата,подранявал е,закъснявал ви е? Rolling Eyes
идваше ми по два пъти месечно което хич не е малко.След като го спрях за около два месеца ми се нормализира

# 13
  • Мнения: 1 428
Моята майка направи кръвоизлив от Оргаметрил и даже до кюретаж се стигна.Лично аз не бих рискувала да пия нищо хормонално.Моята почивка също съвпада с цикъла ми и ще се спасявам с тампони.

# 14
  • Мнения: 3 453
ами точно гинеколога ми каза това хапче
само да попитам как точно ви е объркал цикала? сменила се е датата,подранявал е,закъснявал ви е? Rolling Eyes
идваше ми по два пъти месечно което хич не е малко.След като го спрях за около два месеца ми се нормализира


Нещо подобно и при мен. Менструалното кървене /6-7 дни/ премина в зацапване, което спря чак 24 ден, а на 28 ден ми дойде новия цикъл! Close След като го спрях, вече втори месец не може да ми се нормализира цикъла - зацапва ми по никое време, после спира, после пак ми зацапва...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт