Много се обърках вече :( нормално раждане или секцио???

  • 3 070
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
 Здравей на всички майки,бъдещи и настоящи:)
Щом започвам да пиша тази тема значи доста сам се объркала по въпроса за нормално раждане или секцио, но по-добре да питам направо за съвет. В 32-ра Г.С. сам и досега бях сигурна че искам да родя секцио и да си платя 500лв за това в Тина Киркова, дори вече ходя при лекарка, която работи там, на прегледи и сам и казала че искам при нея. Но !!! колкото повече чета толкова повече се разубеждавам за секциото поради няколко причини:
1. Казва се че не може повече от 3 пъти;
2. Болките са големи и възтановяването по-дълго след това, а и все пак е операция има си рискове;
3. Струва 500лв(понеже е немислимо планирано секцио без да си платиш) и с престоя във ВИП стая още 150-200лв отгоре.

Другото е нормалното раждане:
1. Може да се получат усложнения, макар и засега да няма наличие на такива;
2. Не се знае кой ще е до теб и доколко можеш да имаш доверие на екипа;
3. Да си кажа честно ме е страх повече от това да ме цепнат долу и че после влагалището ми няма да си възтанови предишните размери, отколкото от операция;
4. Но пък за този начин на раждане не трябва да си плащаш(което си е нещо,500лв не са малко,макар и да сам готова да ги дам);
5. Но пък казват че за бебето е по-добре да се роди естествено-да достигне размери, тегло и тн.

Аз все пак сам на преглед утре 02.08, но до 13.08 трябва да реша как искам да родя, затова отправям този въпрос към всички, ако можете да ми помогнете с опит или мнение ще сам ви много благодарна  bouquet Знам че зависи от организма и от психическото състояние и не ме е страх да родя, защото много го искам, но за някои неща трябва да се знаят плюсовете и минусите и да се направи някакъв план, трудно ми е като досега не ми се е случвало да направя всичко това!

П.С. Изчетох целия форум, но май сам още по-объркана #Crazy Благодаря!

# 1
  • Мнения: 497
Едва ли има кой да ти даде едностранен отговор на въпроса.
САМО ти можеш да си решиш - прецени плюсовете и минусите на двата вида раждане, прецени (доколкото е възможно) прага си на търпимост на болка, не забравяй, че и при двата вида ИМА болка след раждането, и при двата вида МОЖЕ нещо да се обърка, така че..............
Мисли и реши кое е най-добро за теб и твоето бебе. Никой не може да го реши вместо теб, ако няма някакви медицински причини.
Успех и леко раждане!  bouquet

# 2
Раждай нормално, ти си още на 22 години, бързо ще се възстановиш след нормалното раждане, а за размера на влагалището ще си придобие същия размер който си е бил преди това! Успех ! Аз ще раждам със секцио, защото имам операция на очите! Не се страхувай от нормалното раждане! Този страх се забравя! Така съм чула, не съм го изпитала лично, но това е моето мнение!!! Успех още веднъж ! И дръж ни в течение с това какво си решила! При всички случай ние сме с теб! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 438
Аз раждах секцио в Тината и съм мн доволна от раждането. Всичко мина за 1 час и половина със подготовката. Не се мъчи по добре да си платиш отколкото да се мъчиш. А за Тината следвашия път не бих раждала там, заразиха ми детенце в детското и се оправдаха с мен. Както и да е,ти си реши, но нормалното си е мъка за мен. аз се възстанових мн бързо, а за болките не боли чак толкова. веднага щом ми дадоха да стана от леглото се раздвижих и почти не ме е боляло, най трудни са според мен 2-я и 3-я ден тогава раната зараства и дърпа, но отново не е кой знае колко болезнено. по статистика при секциото има по-малко починали родилки и бебета, така че го водят по-сигурно.Избора си е твой. А и още нещо и аз не исках да определям датата на малкия, планово беше на 23.04 но на 21.04 вечерта получих яки контракции и в събота в 2.07ч. го извадиха  Grinning Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Здравей на всички майки,бъдещи и настоящи:)
Щом започвам да пиша тази тема значи доста сам се объркала по въпроса за нормално раждане или секцио, но по-добре да питам направо за съвет. В 32-ра Г.С. сам и досега бях сигурна че искам да родя секцио и да си платя 500лв за това в Тина Киркова, дори вече ходя при лекарка, която работи там, на прегледи и сам и казала че искам при нея. Но !!! колкото повече чета толкова повече се разубеждавам за секциото поради няколко причини:
1. Казва се че не може повече от 3 пъти;
2. Болките са големи и възтановяването по-дълго след това, а и все пак е операция има си рискове;
3. Струва 500лв(понеже е немислимо планирано секцио без да си платиш) и с престоя във ВИП стая още 150-200лв отгоре.

Другото е нормалното раждане:
1. Може да се получат усложнения, макар и засега да няма наличие на такива;
2. Не се знае кой ще е до теб и доколко можеш да имаш доверие на екипа;
3. Да си кажа честно ме е страх повече от това да ме цепнат долу и че после влагалището ми няма да си възтанови предишните размери, отколкото от операция;
4. Но пък за този начин на раждане не трябва да си плащаш(което си е нещо,500лв не са малко,макар и да сам готова да ги дам);
5. Но пък казват че за бебето е по-добре да се роди естествено-да достигне размери, тегло и тн.

Аз все пак сам на преглед утре 02.08, но до 13.08 трябва да реша как искам да родя, затова отправям този въпрос към всички, ако можете да ми помогнете с опит или мнение ще сам ви много благодарна  bouquet Знам че зависи от организма и от психическото състояние и не ме е страх да родя, защото много го искам, но за някои неща трябва да се знаят плюсовете и минусите и да се направи някакъв план, трудно ми е като досега не ми се е случвало да направя всичко това!

П.С. Изчетох целия форум, но май сам още по-объркана #Crazy Благодаря!

Разбира се, че няма еднозначен отговор. Разбира се, всеки организъм си реагира индивидуално. НО. Аз раждах със секцио. В реанимацията си се въртях, понеже да лежа по гръб ми беше станало скучно и убиващо. До 6 вечерта не ми разрешиха да стана - но това беше единствената причина да не го направя по-рано. Не мога да кажа, че не ме е боляло изобщо - но и дума за сравнение не може да става с болката от паница боб, например. Май трябват 10-на такива операции, за да се достигне...  Wink А до другата сутрин само конците ми напомняха, че са ме оперирали - в смисъл, че трябваше да си лежа докато ми сменят превръзката, та ми припомниха а какво съм там... Simple Smile

Раждах в МБАЛ "Св. София" преди месец. Операцията ми направи д-р Щерева. Струваше не 500, а 2000 лв. - по ценоразписа на болницата - изобщо не сме богати (работя в БАН!) - и не съжалявам нито за 1 ст. от тях.

# 5
  • Мнения: 4 496
Дано темата не се превърне в спор"раждали нормално"срещу"раждали със секцио".
Forever,щом е раждане-рискове винаги има.Бъди позитивно настроена,гледай спокойно на нещата.Не възприемай раждането като нещо страшно,знам,че може би отвсякъде познати те засипват с истории,тук четеш и нашите.Трябва сама да решиш,всеки познава себе си най-добре.Успех ти желая,и горе главата!! newsm10

# 6
  • Мнения: 1 207
Тя ще се превърне ooooh!.Виждам 20-30 страници. Crazy

# 7
  • Мнения: 4 496
Тя ще се превърне ooooh!.Виждам 20-30 страници. Crazy
smile3521 newsm08

# 8
  • Мнения: 804
Аз лично съм против секциото и точно на пук на мен май ще ми се наложи да раждам секцио. Тази мисъл ме ужасява. Но това си е мое мнение. Ако имам право на избор и през ум няма да ми мине да раждам секцио. Каквото и да решиш ти желая леко и безпроблемно раждане, а после да се радваш на здраво и красиво бебче  bouquet

# 9
  • Мнения: 438
Това че няма да си платиш не е чак такъв плюс, защото надявам се да си чувала как крещят на родилката: "Стига си викала, не боли чак толкова!" и тем подобни.лично аз дори да исках да раждам нормално винаги бих си избрала лекаря, незнам така бих се чувствала по-сигурна.

# 10
  • Мнения: 655
Наистина сама трябва да си прецениш плюсовете и минусите на двата вида раждане. Тук ще те убеждават,че едното или другото е много по-добро,но само ти можеш да решиш кое ще избереш.
Аз лично родих със секцио - така бях решила от момента в който разбрах,че съм бременна. По принцип издържам на болка,но нямах желание да усетя точно този вид болка. Болка след операцията има,но не е нещо особено. На третия ден ме изписаха и на четвъртия вече бях навън.
Успех,каквото и да решиш. Желая ти едно здраво и спокойно бебе.   bouquet

# 11
  • Мнения: 98
Хич не сам целяла спор по темата, да ви кажа попринцип за всичко сам решителна, не се влиая от чужди мнения особено на близки хора, но сега се озовах пред 2 пътеки и ме водят различни чувства. На мнение сам, че всяка болка се търпи, всеки проблем има решение и всичко може да се преодолее, но раждането ми е съвсем непознато и от една страна искам да го изживея, от друга ме блазни, че при секцио минава по-бързо самото раждане, а при нормално може да трае 10-тина часа,та аз сега нямам търпение да родя пък камо ли да го чакам 10 часа. Искам просто съвет как да постъпя и в каква насока да мисля, тъй като непознатото си е непознато-не можеш да му направиш план като не знаеш какво те очаква. Другото е, че ще си гледам детето сама, таткото да си работи:) та за това трябва да се възтановя бързичко...Надявам се след седмица мислене, която имам, малко съвети от вас и от специалисти да стигна до решение Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей!Бързам да пиша преди темата да се е превърнала в грозен спор "за или против секциото" и "раждалите със секцио всъщност не са раждали".
За мен е много важно да имам избран лекар,на който имам доверие,не бих се колебала по този въпрос.Бих родила нормално с епидурална упойка.Една приятелка ражда така,първо дете на 33 години,с два вътрешни шева.Почти през цялото време си е спала и когато е дошло времето да напъва е била свежа и отпочинала и бебето се е родило супер бързо.За мен това е оптималния вариант-нормално раждане с избор на лекар+епидурална упойка.
П.П.Аз раждах със секцио не по мое желание,просто няма друг начин за мен.Възстановяването е за 3-4 дни,болките са търпими.
Каквото и да решиш ти пожелавам едно здраво бебче! Hug

# 13
  • Мнения: 2 821
Мисля, че тук отговорите още повече ще те объркат...
Успех в решението!

# 14
  • Мнения: 174
Ли4но мнение (засягащо не само секциото, но и всякакви други оперативни вмешателства в организма):

За 15 години занимания с медицински нау4ни изследвания, статисти4еска обработка на резултати и нон стоп професионални контакти с лекари съм твърдо на принципа, 4е 4овек се оперира само ако е из4ерпал вси4ки други варианти.

Свидетел съм и съм 4ела за прекалено много ужасии слу4или се на операционната маса резултат на 4овешка грешка, неразбиране или немърливост за да рискувам излишно... (Някой от Вас виждал ли е лекар на който му предстои операция? Много поу4ителна гледка! И колко лекарки познавате, които избират да раждат със секцио или оставят дъщерите им да родят така?  Wink )

Леля ми (доктор, професор) и до ден днешен казва "След операция нищо не е същото и 4овек го разбира рано или късно!"

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт