Имам нужда от вашата помощ...

  • 790
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Да започна отдалече...с мъжа ми опитваме за бебче от половин година някъде...На 32 години съм и досега не съм имала някакви сериозни гинекологични проблеми.Цикъла ми е винаги обилен,болезнен,но това е откакто го имам и са ми казвали ,че е нещо нормално за някои жени.Откривали са ми функционални кисти около 3 см., но и за тях са ми казвали че са нещо нормално и не са пречка за забременяване.
6 месеца като не става бебето и реших да отида на лекар.Аз съм от Габрово и отидох при д-р Ангелов.Прегледа ме и каза ,че имам раничка на шийката и да правя влагалищни промивки със смрадлика.Каза ми, че нямам кисти, но въобще не ме прегледа на видеозон.Даде ми направление за спермограма за мъжа ми и каза,че ако е добре ще ми прави някакво изследване (не запомних името му)с вкарване на някакво вещество да види дали са проходими тръбите.Правилно ли е постъпил доктора...аз очаквах,че ще ми направи цитонамазка,ще ми пусне изследване на хормони,а той нищо.Спермограмата добре ама...И тия промивки с дамски душ няма ли да ми попречат нещо...вие как мислите...дайте ми съвет какво да правя....Откъде се започва с изследванията...много съм объркана...

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Как така ще ти каже,че нямаш кисти без да те погледне на ехограф?Правилно си се ориентирала за хормони,цитонамазка и микробиология и спермограмата,разбира се.

# 2
  • Мнения: 3 453
Къде ще правиш спермограма и разширена ли ще е?
Не ти е пуснал микробиология и цитонамазка.
Промивките със смрадлика изобщо няма да ги коментирам.
Не сте коментирали хормонално изследване.
Установил е липса на кисти, без ехографско изследване!
Този твой лекар ме хвърли в джаза! Crazy

Дано повече момичета се включат, за да получиш адекватни съвети!  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 950
Читава спермограма можеш да направиш в София, Пловдив, Плевен и Варна. Ако правиш, отиди в един от тези градове, който ти е най-близко.
Няма да коментирам смрадликата, доктора си е за смяна това е ясно. Пусни си репродуктивни хормони от 3 до 5 ден на цикъла. Потърси в бели списъци в здравни форум подходящ доктор от твоя район, който ще ти обърне адекватно внимание.
Успех  bouquet

# 4
  • Мнения: 179
Даде ми направление за спермограма за мъжа ми и каза,че ако е добре ще ми прави някакво изследване (не запомних името му)с вкарване на някакво вещество да види дали са проходими тръбите.Правилно ли е постъпил доктора...аз очаквах,че ще ми направи цитонамазка,ще ми пусне изследване на хормони,а той нищо.Спермограмата добре ама...И тия промивки с дамски душ няма ли да ми попречат нещо...вие как мислите...дайте ми съвет какво да правя....Откъде се започва с изследванията...много съм объркана...
Това със спермограмата е верният подход ...
От друга страна лекуването на раничка и лекарската намеса за успешно забременяване са два коренно различни курса на лечение.
В много случаи дори се изключват взаимно.
 

# 5
  • Мнения: 397
Здравей Ива 75,

докторът ти е за смяна - това е ясно. Не може да ти каже, че нямаш кисти, без да те прегледа на вагинален ехограф. Лечението на раничката трябва да се продължи, но не със смрадлика...Направи си свестен цялостен преглед при гинеколог - преглед с ехограф, цитонамазка, микробиология и хормонални изследвания (това са ти го казали вече момичетата). Едновременно с това направете спермограма, но само в клиника по стерилитет, за да получиш реални резултати. А и в крайна сметка 6 месеца опити за бебе е много кратък период и не виждам причина за притеснение.
Успех ти желая!   bouquet

# 6
  • Мнения: 6
Здравей, iva_75 Simple Smile Аз също в момента се лутам по прегледи, всъщност май отхвърлихме основните неща. Честно казано, от около 15 години ходя по доктори заради кисти, и всякакви прегледи са ми правили, със сигурност освен стандартния преглед трябва да има и ултразвук, за да се види точно наличието или не на кисти. Но пък това е началото, правилно сте тръгнали! Не съм имала подобна раничка, но са ме карали да си правя промивки, това изобщо не ти вреди!, но не съм компетента дали помага при такова нещо. Казвали са ми, че след година неуспешни опити може да се мисли за евентуален проблем..Стискам ти палци и късмет!

# 7
  • Мнения: 72
Докторът че не достатъчно читав, това е ясно, но поне е казал че ще провери проходимосттана тръбите, вероятно с цветна снимка. Вкарва ти се контрастно вещество и те снимат на ренген. Ако всичко е наред веществото ще е минало през тръбите от единия до другия им край.  Има и по-трагични случай стимулации преди да са проверили тръбите.

Подкрепям спермограмата + миклобиологията и цитонамазката +хормоталните изследвания + проследяването на овулация (има тестове в аптеките за тази работа, можеш да си ги поръчаш ако не ги доставят във Вашя град)
Така и така ще ходиш до хубава лаборатория пусни си един кръвен тест за антитела към хламидия. Цитонамазката не може да покаже със сигурност, че нямате този проблем, нито спермограмата.

# 8
  • Мнения: 19
А пък аз не съм съгласна, че промивки с дамски душ и смрадлика не могат да ти навредят. Определено може да се промени киселинността на влагалището чрез промивки така че трябва да са контролирани и по някаква предписана схема. Мое лично впечатление е, че лекарите в последно време не разчитат много на вагинални промивки. Ако греша, моля някой да ме поправи. Останалите неща момичетаат вече са ти ги казали. От мен- Успех.

# 9
  • Мнения: 229
Аз имах също проблем със забременяването и моя доктор ми даде някакви лекарство за подсилване на овулацията.5 броя са в опаковка и се пият от 5 ден.Около 8 лв. са

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Какви са тези лекарства и как точно подсилват овулацията?

# 11
  • Мнения: 4 324
Аз имах също проблем със забременяването и моя доктор ми даде някакви лекарство за подсилване на овулацията.5 броя са в опаковка и се пият от 5 ден.Около 8 лв. са

vkn оценявам факта, че искаш да помогнеш. Доколкото разбирам вече си бременна, браво Simple Smile
Но ще кажа за другите момичета да знаят, че виждам Цецинка се чуди какво е това вълшебно лекарство - хормонални хапчета за стимулация миличка, хапчета .... и най-вероятно Клостилбегит.

vkn радвам се че ти си забременяла и е нямало неприятни последици при теб. Клостилбегита е хормонален препарат, който не се пие преди проверка проходимостта на тръбите, проследяване на овулацията, СПЕРМОГРАМА. Клостилбегитт се пие най-много 5-6 пъти в живота на една жена.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз за това си помислих,но си рекох да попитам за всеки случай.Подкрепям казаното от Верити от личен опит-НЕ ПИЙТЕ КЛОСТИЛБЕГИТ,преди да направите това,което ви е посъветвала тя!

Общи условия

Активация на акаунт