Искам вашето мнение

  • 1 191
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Миналата седмица по мое настояване си направих изследване-влагалищен секрет и се оказа,че имам основание за това.Доколкото прочетох за необходимите изследвания по ЗК, това е трябвало лекарката да ми каже да го направя и в 1 и 3 триместър,но не разбрах дали се заплаща от ЗК.Тя ме изпрати в МЦ ,в които ми взеха 30.7лв за влагалищен секрет,а при частния ми лекар е 20.Почувствах се балък 2 пъти за 1 час./Лекарката от ЖК ми каза,че ще ми вземат 16лв за изследването-добре,че имах пари в мен до не търча по банкомати/.В МЦ ще се разравям допълнително.Та въпроса ми е -вие ли си заплащахте това изследване или се поема от ЗК?Правили ли сте си го в 1 и 3 триместър?Нещо май накрая ще се разочаровам от лекарката от ЖК,а досега е била винаги много коректна и не ме е крънкала за пари.Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 660
Сега не знам как е, но миналата година първото не го заплащах, а в третия триместър ми се полагаше също безплатно, но си контактувах предимно с акушерката и докато се сети да ми го вземе, родих.

# 2
  • Мнения: 4 496
Моя мъж има една приказка"Никога не е късно да ти бръкнат в джоба." Правиха ми това изследване 3 пъти за цялата бременност,по веднъж за всеки триместър,и един път допълнително,заради гъбките,които ми откриха.Не съм плащала нищо.       

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 17:45 от красим

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 907
Правиха ми в третия триместър, защото се оплаках, че имам засилено течение. Не са ми взимали пари.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 397
В началото на бременноста ми взеха влагалищен секрет и си го заплатих 20лв. на касата.

# 5
  • Мнения: 1 085
Не би трябвало да ти взимат пари има и закон че на бременните пари не се взима!

# 6
  • Мнения: 490
Незнам дали сега е както миналата година, но тогава на мен ми взеха секрет чак в 3 триместър, почти преди да родя и не ми взеха пари, а ако се е полагало и преди това, значи  просто са си запазили направленията на наш гръб за "свои хора".

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
На мен изобщо не са ми вземали по време на бременността, гинекологът не отвори дума за това, представяте ли си! Добре, че нямах  проблеми.
Чак след като родих разбрах, че по здравната каса се полагат 3 такива изследвания.

# 8
  • Мнения: 2 100
В първия триместър се полага по здравна каза такова изследване! Сигурна съм, защото се оказа, че моята лекарка нищо безплатно не прави! Но само 1 път са ми вземали досега. За третия триместър незнам...тепърва ще видим   Blush

# 9
  • София
  • Мнения: 5 079
Не са ми правили такова...  ooooh!

# 10
  • Мнения: 9 973
Ехаааа,а аз даже не знам,че имам това право! Mr. Green

# 11
  • Мнения: 46 511
Не се плаща, но на мен не ми правиха в ЖК, защото лехах в болница и там така или иначе го пуснаха.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако имаш и съмнения за нещо, не просто профилактично, при всяко положение можеш да искаш направление.

# 13
  • Мнения: 521
И двата секрета ги платих ,лекаря по ЗК който ми следи бременността даже не ми каза че трябва да се прави такова нещо и затова отидох в частна клиника и ми ги направиха там изобщо май повечето лекари по ЗК си гледат работата през пръсти

# 14
  • Мнения: 526
И на мен като на Никол ми правиха в болница такова изследване в първия триместър.За друго досега в ЖК не е ставало въпрос,ще взема да нахалствам и да ги питам newsm78

Общи условия

Активация на акаунт