Ранно спукване на фоликул

  • 6 601
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 796
Здравейте, момичета!
Ще се радвам, ако някоя от вас може да ми даде информацията, която ме интересува. От осем месеца правим опити за бебе с добра техническа подготовка от моя страна Laughing - т.е. всеки месец си следя овулацията с тестове. Овулацията ми е почти неизменно на 13 ден. Тъй като вече доста време опитите ни са неуспешни, реших да отида на фоликулометрия. На 11-ия ден  чертите на теста бяха  еднакви по интензитет. На 12-ия ден докторът видя, че има един доминиращ фоликул с 15мм големина и каза да правим секс на 14 и  15 ден. Да, но вчера, т.е на 13-ия ден отново направих тест и се появи само контролната черта, от "моята" черта и бледа следа нямаше, беше ми спряла и ЦС. Сякаш фоликулът се е пукнал на по-малки размери, това говори ли за някакъв проблем според вас или не?

# 1
  • Мнения: 4 700
Точно това се случи и с мен тоzи месец. Затова Ще следя темата. И моят фоликул беШе 15 мм, а след 3 дни тестът беШе  отрицателен. За съжаление не zнам на кой ден е бил положителен.

# 2
  • Мнения: 165
да ви кажа ,че аз много не вярвам на тия тестове.фоликуметрията е най сигурна ,но се прави поне три,четири пъти в месеца-през ден от 12ти ден.

# 3
  • Мнения: 3 453
При мен е сходно:
9-ти ден - 10.8мм доминантен фоликул
12-ти ден - положителен тест + болки
13-ти ден - положителен тест + течност в тръбите /доказана овулация/
Тестовете за овулация не са много сигурни. Моят гинеколог твърди, че овулацията настъпва 3-4 часа, след положителния тест. На опаковката пише друго, но май и това не е вярно. Факт е, че след първия положителен тест, болките започнаха 4 часа след него. На другия ден се разбра, че съм овулирала.
Не ти ли казаха да отидеш пак, за да се потвърди спукването на фоликула? Thinking

# 4
  • Мнения: 4 700
Ами аz тия тестове ги правя от почти година. Верни са и стана веднъж, ама zа съжаление zагубих бебето в 12 г.с. Раzбира се, че повече вярвам на фоликулометрията, ама където съм аz струва около 30? и не мога да си поzволя по няколко пъти в месеца да си яправя.  Tired

# 5
  • Мнения: 165
30 евро е сериозна сума.но като се прави секс редовно май няма смисъл от тестове и фоликуметрии.аз понеже гледам да се скатавам след като мине ову и май сме пропускали момента.тестовете винаги са ми показвали ову на 16ти ден.за пръв път този месец правя фоликуметрия и май ще излезе,че е към 20ти ден.защото вчера на 17ти ден беше 16мм.

# 6
  • Мнения: 4 700
Права си. При мен става и с тестове zа овулация. А и ме боли яйчника по време на овулация.  Аz случайно бях на преглед та си помислих, че Щом съм там поне и това да погледне. И само се обърках след това.  newsm78

# 7
  • Мнения: 796
Hope, докторът на следващия ден излезе в отпуск, а не ми се ходеше на друг. Все пак ми е странно, че ЦС ми спря на 13-ия ден , а на 12-тия имах болки (но съм чувала и мнения, че болките предшестват овулацията, а не са по време на нея). Въобще, ясно е, че не всичко е ясно като става въпрос за овулация  newsm78

# 8
  • Мнения: 3 453
Дона,
сега си спомних нещо друго! Два пъти ми се случи да имам болки, дни преди овулацията. И в двата случая съм имала 4-5 фоликула в десен яйчник - видяха се на ехографа. Болките са следствие от раздуването на яйчника и наподобяват болките при овулация!
Казаха ли ти броя на фоликулите? Може и от това да е! Thinking

# 9
  • Мнения: 796
Hope, имах един доминантен фоликул. Но няма какво да го мисля сега, ще видим следващия път. Просто се чудех дали ако съм имала ранно спукванена фоликул, това означава, че поради някаква причина той не узрява достатъчно Thinking

Общи условия

Активация на акаунт