Как и дали се "приспива" коледна звезда?

  • 6 035
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
На Коледа ми подариха една страхотна коледна звезда (дълга около 40 см.) и напук на проракуванията на мъжа ми, че ще я уморя, тя така разцъфна и беше с червени листа до скоро. Изведнъж обаче всичко изсъхна и листата опадаха. Не успях да открия конкретна информация как точно се приспива, както ми каза една позната. Много ще ми е мъчно, ако нещо я затрия. Някой знае ли как точно се прави това приспиване и докога?

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
има много информация в нета.

намалява се поливането.може и да я подрежеш.
трябва и 8 часа светлина, останалото време да е на тъмно.

в подфорумът "Хоби" има тема на цветарките.  bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Чак сега ли и опадаха листата? На моята взеха да капят в началото на годината и в края на зимата имаше 5-6 червени по върха само. Освен това така и не цъфна - пъпките и изсъхнаха. Седя така месец-два и докато се чудех какво да я правя, започнаха да и избиват нови клончета от върховете и сега е просто прекрасна! Така че си мисля, че и твоята ще тръгне след време. Аз не съм я приспивала, нито съм я подрязвала - седеше си на прозореца - източен, но с полуспуснати щори, защото доколкото знам не обича пряка слънчева светлина. Поливах си я нормално. Сега се чудя кога да я пресадя, че саксията и е малка.
Ето тук има повече информация:
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=4

# 3
  • Мнения: 247
Рових се в нета, но там не намерих инфо, че трябва да спи коледната звезда през лятото. Това, което съм чувала е, че трябва да се прибере на тъмно и да не се полива. Смущава ме това, че такова нещо не прочетох в нета, където наистина има много информация.
Затова реших, че ако някой го е правил, може да ми каже конкретно как става.

 

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Рових се в нета, но там не намерих инфо, че трябва да спи коледната звезда през лятото.

 

доколкото знам, коледната звезда не вирее по нашите ширини.
отгледана е в оранжерия.
съответно й е объркан цикълът на будуване и спане.
затова в нета не пише, че се приспива лятото!!!!

след като на твоята сега й се спи, сега я приспивай.
намалява се поливането и се осигурява 8 часа непряка светлина, а останалото време тъмнина.
в пълен мрак цвете не оцелява.

в крайна сметка вгледай се малко в цветено, нали го имаш вече от доста време.
какво иска цветето?
понякога правилата не са това, което са.
айде... Wink

# 5
  • Мнения: 3 880
Имам рожден ден около Коледа и всяка година получавам поне по 1-2 звезди, които няколко седмици след това окапват и аз ги изхвърлям, защото нали на другата Коледа пак ще има Wink Тук е засипано с това цвете в края на годината. Тази зима обаче свеки ми подари една бяла (незнам дали този сорт е по-устойчив) още ми стои на прозореца, с невероятно много листа и в много хубаво, напито зелено. Затова и си я поливам редовно както останалите цветя и се надявам даже да се оцветят отново в бяло като намалее денят, това ще бъде голямо постижение Simple Smile
Не го поливай много и изчакай дали на есен ще избият пак листа, ако не- здраве да е Simple Smile По принцип оптималната температура за Коледната звезда била около 16 градуса, като се разхлади може и твоето да потръгне...

Общи условия

Активация на акаунт