Писна ми да съм домакиня

  • 3 566
  • 29
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Преживяваме тежък момент в личните ни отношения. Факторите са много. Един от тях, макар и малък на пръв поглед, е неоценяването на моя принос в дом. задължения. Аз съм изрядна домакиня, добра готвачка. Но той до такава степен е свикнал с тези дадености, че не ги забелязва, дори напротив- живее като в хотел. Имам костно-ставни проблеми, които ми създават дискомфорт, но аз не се оплаквам. Той знае за тях, но никога няма да ми помогне. Другото, което ме провокира да пусна темата е усещането за празнота в живота ми. Занимавам се и с бизнеса, но искам да ангажирам съзнанието си с нещо креативно.
Но питането ми към вас е: как да променя нагласата му? Не искам да ме има за жена-домакиня и майка!
Приемам критика.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Лесна работа - спри да готвиш и да домакинстваш, ама си измисли повод - примерно си навехни ръката. Не ги забелязва като ги има, като ги няма мноооого бързо ще заблежи - няма чисти дрехи, няма изгладен панталон, няма сготвено, хладилника празен........

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Измитите чинии се виждат едва когато някой път ги оставиш неизмити, нали знаеш   Wink  Иначе как да разбере, че си ги измила- нали не са в мивката Mr. Green

Престани да го правиш за известно време, със сигурност ще се забележи и ако те пита нещо, кажи всичко това.

# 3
  • Мнения: 1 172
Мислила ли си за хоби? Какво е това креативно нещо, с което искаш да се занимаваш?
Моите хобита са свързани с ръкоделия, и с пътувания. Не винаги успявам да отделя време за пътуване, но пък за ръкоделията винаги имам такова. Трябва да се научиш да отделяш време за себе си, въпреки безбройните дом. ангажименти. Ако се замислиш, вероятно мъжът ти прави точно това - сяда и си гледа мача без да го интересува дали има нещо сготвено, без да му пука дали детето е вечеряло или дали е написало домашните си, дали мивката е пълна с мръсни чинии и т.н.

За да започне да вижда в теб не само домакинята и майката, трябва да не се държиш само като домакиня и майка. Не променяй нагласата му, издействай си бюджет за дом. помощница. Намери помощници за гледането на детето/децата и за домакинските задължения. За мъжа ти едва ли има значение дали ти или друг човек чисти и готви. На него му е все тази дали вкусната гозба си я направила ти, или майка му.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
E затова като сготвя на  моя и става"празник". Mr. Green
Да видиш дали не го оценява...

Кажи му да те цени,че такива жени като тебе на пръсти се броят>

# 5
  • София
  • Мнения: 4 129
И при нас е така - след раждането на 2-то дете започнах по-малко да се грижа за домакинството. Като кара редовно на сандвичи, винаги ми благодари когато има вечеря  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 367
..за мен цялата концепция както е изложена е нещо грешна..не правя нищо защото някой го иска от мен или се очаква,а защото го искам и намирам за правилно АЗ (готвя за да се яде читава храна и да сме здрави,забьрсвам за да не ни полазят гадини и пр). Много отдавна  не живея за нечие одобрение,и  не ми тежи да правя описаното защото си е мой избор. Опитвала съм да ми "писне" и после ми е толкова съвестно че не си заслужава..
Та мога само да ти кажа да си пренаредиш нещата по важност,да правиш това което намираш за същестено ти и толкоз..празнотата пак не зависи от никого,а от теб си-хоби,приятели,спорт, книги,природа-има камари неща за правене,никой ничии живот не може да запьлни или осмисли..
дано си по-добре скоро!

# 7
  • Мнения: 516
anette1104 e права. Никой не може да осмисли живота ти, ако сама не намираш смисъл в нещата, които правиш. Защо не се опиташ да го включиш в работата? Да ти помогне с вечерята, да измие съдовете, да извади прането от пералнята и т.н. Споделената работа не тежи толкова. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 473
За всичките си ядове по този въпрос сме си виновни ние жените. На теб не ти ли е ясно, че няма кой да ти каже "браво"? Изобщо не чакай от мъжа ти да те хвали и признава колко добра домакиня си. Няма такова нещо. Те смятат, че тези задължения са ни вменени по природа. Ти си тази, която трябва да му покажеш, че домакинската работа се дели между двама ви. Не се превръщай в прислужница, ти си жена, не си слугинята вкъщи. Жените, които си гледат живота и се глезят са си по-добре за тях. Не че трябва да плъзнат червеи у вас, обаче по полека. Много недей робувай на къщата, че работата вкъщи край няма, докато изчистиш, вече е мръсно. Карай го и той да помага, ако много работи и не може и ти не си давай толкова зор. Гледай си здравето, че благодарност няма. Като сме жени да не сме намерени на улицата? Аз на моя мъж съм му обяснила, че неговата работа е да рабоди и да изкарва пари, моята е да гледам детето. Домакинската се поделя между двамата. Като не иска да помага да плаща на жена да идва да ми помага, аз не съм от желязо. Твоят пък много нагъл, че чак като на хотел живее. Прати ми го да ти го ремонтирам! Mr. Green Grinning

# 9
  • Мнения: 187
 :love:Tristan пращам ти и моя.Осем години стоях вкъщи,докато малкият поотрасне и неусетно станах на няма да казвам Mr. GreenЧистене, готвене,води  малкия на градина,след това това първи клас-пиши домашни,хаби нерви-днес се сбил, утре му откраднали парите.А вечер:
     - "Ох, на тати отличника".Веднъж ги оставих, двамата да направят домашните - ми то детето, повече ги вдява нещата.От един месец вече работя, в момента татито е в отпуск и той се грижи  за малкия и то как -цял ден по приятели,закуска и обяд по заведения.Но две седмици той носи отговорността, нещо което рядко се случва.Моят съвет намери си работа и то по-скоро Hug

# 10
  • Мнения: 368
E затова като сготвя на  моя и става"празник". Mr. Green
Да видиш дали не го оценява...

Кажи му да те цени,че такива жени като тебе на пръсти се броят>
Подкрепям напълно
Човек оценява нещо като го загуби.
Първо ти не трябва да не ги приемаш нези неща като само твои задължения и тогава и той ще те оцени. Малко гадно само че си го свикнала така вече.Ама ще се  оправят нещата с времето
Покажи му че на първо място си ЖЕНА А НЕ Просто Домакиня

# 11
  • Мнения: 47 899
намери си работа
аз така си реших много проблеми

# 12
  • Мнения: 2 700
Но питането ми към вас е: как да променя нагласата му? Не искам да ме има за жена-домакиня и майка!

Като спреш временно да си изпълняваш задълженията  Mr. Green
Човек оценява това, което има, когато го загуби.

# 13
  • Мнения: 1 152
Моят мъж разбра, че аз не съм домашната помощница и НЕ ТРЯБВА за всичко да се грижа аз, защото съм ЖЕНА. А именно, защото съм жената трябва да има равновесие и равнопоставеност. Трябваше ми малко време, за да го разбере, но явно е било точното време от нашето съжителство.

# 14
  • Мнения: 2 353
  Печовска, освен всички съвети, които вече са ти дали можеш и да го заведеш на лекар с теб. Нека чуе от устата на доктора, че трябва да се щадиш. Погъделичкай го по батмана, нека се почувства като спасител човека. Много е трудно да се направи промяна точно за тези ежедневни неща, които са утъпквани с години, но е напълно възможно, а и ти имаш мотивация, про това съвсем заслужено.

Общи условия

Активация на акаунт