Защо се получи така?

  • 1 925
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте момичета. Аз отдавна чета вашия форум, но до сега не съм писала. Опитите ни за бебе продължават вече година и съвсем скоро и аз видях така мечтания положителен тест. Това стана на 22.07. след 20 дневно закъснение. На 31.07. бях на лекар и той каза, че има бременност, но не може да я потвърди, тъй като е много малка и едва се вижда /а за времето, което е минало би трябвало да е много по голяма/. Каза ми да отида след две седмици и да се пазя през това време. Предупреди ме, че ако получа кървене това щяло да означава спонтанен аборт. И на следващия ден сутринта имах кървене, което си продължава и днес. Не разбирам какво става и защо се получи така?

# 1
  • Мнения: 768
 Кървене се получава и когато зародишът се имплантира в матката.

# 2
  • Мнения: 1 209
Отиди бързо на лекар!!! При такова закъснение и с това кървене най-добре е да те прегледат за да се прецени, какво се случва...

Стискам палци всичко да е наред и да изживееш едни прекрасни 9 месеца...  Praynig fingerscrossed

# 3
  • Мнения: 674
Щом имаш кървене трябва веднага да отидеш на лекар.
Той не ти ли изписа някакъв прогестеронов препарат,Дуфастон или
Утрогестан,който да вземаш през тези 2 седмици до другия преглед?

Кървене се получава и когато зародишът се имплантира в матката.

Имплантирането става 7-10 дни след Овулация.

# 4
  • Мнения: 8
Нищо не ми е изписвал, каза ми единствено да се пазя и това е.

# 5
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Веднага му звънни и отивай при него.За кога чакаш?"Пазенето" е едно на ръка ама сама не можеш да се опазиш ако нещо е на път да стане.Вземи мерки и тръгвай веднага.Не искам да те плаша, ама направи всичко по силите си за да не се обвиняваш после
Успех

# 6
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не искам да те плаша, но явно е видял нещо, което не е било хубаво, щом зародиша не е отговарял на седмиците, затова и е предположил кървене, и не ти е предписал нищо. Ако зародиша е с някакъв дефект, което често се случва, организма сам го изхвърля в началните седмици.

Всички те съветват да отидеш на лекар. И аз бих те посъветвала същото. Пъро, ако започва спонтанен аборт, може да се спре процеса (ако може). Второ, ако си изхвърлила плода, да видят дали всичко се е изчистило. И трето, ако наистина направиш спонтанен аборт, да се видят и отстранят причините, за да не се повтаря в бъдеще.

Стискам палци всичко да завърши добре! Praynig

# 7
  • Мнения: 8
Благодаря ви много за бързите отговори и съветите момичета, ще му се обадя днес да си запазя час.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
Мила, не си запазвай час. Направо тръгвай!  Praynig
Когато на мен ми се случи, въпреки че хукнахме към болницата, нищо не можахме да направим..  Sad
Но съм чела тук за много майки, които са спасили бременността си с лежане и съответните лекарства и в крайна сметка се радват на прекрасни бебета!

Силно ли е кървенето? Съпроводено ли е с болки?

# 9
  • Мнения: 8
Вече е доста силно, като нормална М си е и да, съпроводено е с болки и то доста силни. Не съм си запазвала час, за днес не става. Говорих с док. по телефона, обясних му какво се е случило и той каза, че е знаел че ще стане така  Cry и когато ми свърши М да отида веднага, за да види дали се е изчистило всичко. 
 Cry Cry Cry

# 10
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Съжаляваме Cry
Аз съм меко казано ужасена от изказването на лекаря.Знаел бил, ами да направи нещо, поне лекарства да ти беше предписал.Един съвет - смени доктора и то веднага !  bouquet

# 11
  • Мнения: 8
А ако знаеш пък на мен какво ми е  Cry чувствам се ужасно. След всичко случило се мисля да спрем за известно време с опитите за бебе, ще спра да мисля за това, толкова чакане, цяла година вече и накрая какво ми се случи

# 12
  • Мнения: 326
Моля ви кажете ми може ли, ако в такава ранна фаза на бременност (например 6г.с.) се направи спонтанен аборт, всичко да протече като идване на МЦ но съпроводено с доста повече болки?? То така човек може и да не разбере даже???

# 13
  • Мнения: 712
Предполагам че може - организмът отхвърля бременността, която няма шанс да се развие  Sad ... Който иска да ме укорява, но аз мисля, че лекарят е имал основания да не приложи терапия - явно е видял бременност, която не се развива добре и е оставил природата да си каже тежката дума. Много съжалявам, Мария80, че ти се е случило, но може би е за добро  Whistling Предполагам колко ти е тежко след толкова дълго чакане, но явно това бебе не е имало шанс  Sad Мисли за това, че можеш да забременяваш - щом веднъж се е случило, ще се случи пак. Аз вярвам, че ще е много скоро!
Горе главата - слънцето ще изгрее отново и ще бъдеш щастлива мама на прекрасно детенце!  Hug  bouquet

# 14
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Съжаляваме Cry
Аз съм меко казано ужасена от изказването на лекаря.Знаел бил, ами да направи нещо, поне лекарства да ти беше предписал.Един съвет - смени доктора и то веднага !  bouquet

Amanita, има и друго. Ако е било "кухо яйце" или нещо друго, той не може да направи нищо. И е постъпил префесионално, намеквайки й за възможно кървене. Съгласи се, че не можеш да кажеш на една щастлива и притеснена бъдеща майка, че до 2-3 дни ще изхвърли плода, защото има проблем.

Моля ви кажете ми може ли, ако в такава ранна фаза на бременност (например 6г.с.) се направи спонтанен аборт, всичко да протече като идване на МЦ но съпроводено с доста повече болки?? То така човек може и да не разбере даже???

Така е, Облаче. Затова и е препоръчително тест за бременност да се прави след закъснение. Често се случва да има оплождане, но да няма имплантиране, и организма изхвърля оплодената яйцеклетка като обикновена М. И когато се направи тест преди закъснение, и отчете бременност, а след това дойде М, изживяването е, меко казано, неприятно.

Мария80, вие ще си прецените най-добре кога да поновите опитите. А и лекарят ще ти каже от медицинска гледна точка кога е най-добре.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт