Как се справяте с кожичките?

  • 4 784
  • 23
  •   1
Отговори

Анкета

Как се справяте с кожичките?

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 17 мар 2005, 01:37

  • София
  • Мнения: 18 679
Провокира ме темата за ноктите - това, че здравината им зависи от състоянието на кожичката над нокътната плочка.Аз откакто се помня си режа кожичките - голяма грешка.Не го правя както трябва и в резултат - ноктите на палците ми са "накъдрени", вълнообразни, ужасна грозотия.На всичкото отгоре имам и отвратителния навик, когато ми се  зачекне кожичка, да си я откъсвам със зъби.Естествено си правя ранички и ме боли, но не мога да се отуча.Единственото спасение е да имам добре направен маникюр.Тогава някак си не се сещам да си подръпвам кожичките и нещата изглеждат значително по-добре.Ако имате някаква добра идея за поддръжка на тази деликатна зона около нокътя и предложения как да си изгладя накъдрените палчета Cry  - ще ви бъда адски благодарна!

# 1
  • Мнения: 1 541
На първо място трябва да спреш да си ги режеш! Купи си масло за кожичките и след като ги намажеш с него само ги избутай надолу- някои масла почти ги изчистват и бутането по- скоро оформя самата основа на нокъта. А за релефа има такива filler(запълващи) лакове, който изравняват повърхността.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 732
Първо.... Радвам се , че им аи други кукувици
Второ....При изрязване на кожичките се получава неприятна визуална деформация на маникюра т.с. в основата си стои като оглозган и възпален.
Трето.... За предпочитане е кожичките да се избутват било то с масла, кремове,като ръцете предварително са накиснати в гореща вода.
Що с еотнася за козметиката по този повод ............Бол

# 3
  • Мнения: 2 258
Карам маникюристката ми да ги изрязва,защото иначе ме дразнят.Не се получават нито ранички ,нито някаква деформация....Или поне аз не забелязвам такова нещо Rolling Eyes Може би зависи от начина ,по който се прави-незнам....Не съм компетентна в тази област;)

# 4
  • Мнения: 10 758
Аз ги избутвам, защото знам че не трябва да се режат. А и като ги режа, после става много гадно.

# 5
  • Мнения: 3 611
От години ги иzбутвам надолу, в реzултат на което нямам zабелени кожички.

# 6
  • Мнения: 3 200
Изрязвам ги с ножичка за кожички, но не много дълбоко

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: evpraksia
Изрязвам ги с ножичка за кожички, но не много дълбоко


тъй,тъй  Simple Smile

# 8
Цитат на: belinda
Провокира ме темата за ноктите - това, че здравината им зависи от състоянието на кожичката над нокътната плочка.Аз откакто се помня си режа кожичките - голяма грешка.Не го правя както трябва и в резултат - ноктите на палците ми са "накъдрени", вълнообразни, ужасна грозотия.На всичкото отгоре имам и отвратителния навик, когато ми се  зачекне кожичка, да си я откъсвам със зъби.Естествено си правя ранички и ме боли, но не мога да се отуча.Единственото спасение е да имам добре направен маникюр.Тогава някак си не се сещам да си подръпвам кожичките и нещата изглеждат значително по-добре.Ако имате някаква добра идея за поддръжка на тази деликатна зона около нокътя и предложения как да си изгладя накъдрените палчета Cry  - ще ви бъда адски благодарна!


Здравината на ноктите зависи от кожичките? Това е направо смешно! /Това не към теб/
Мажи ги с бадемово масло, остави да постои върху ноктите и после с избутване.
Обаче и аз понякога дорязвам, защото не винаги става с козметиката.

# 9
  • Мнения: 419
Цитат на: Шани
Цитат на: evpraksia
Изрязвам ги с ножичка за кожички, но не много дълбоко


тъй,тъй  Simple Smile

и аз, и ааааз. Само че при мен има една особеност. Ако не си изрежа кожичките, ще порастнат по-дълги и от нокъта ми, така че и да искам не мога да ги избутвам.

# 10
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Правя най-грешното- изрязвам ги, добре го правя не седи грозно (нито изглежда оглозган, нито нещо подобно)  Wink . Когато сложа и масло за нокти става съвсем перфектно, обаче не е правилно  Simple Smile . Трябва да се избутват.

# 11
  • Мнения: 370
Бутам, та пушек се вдига. Мажа с бадемово масло, седя като фараон и се мъча да превъзмогна любовта си към съдомиене и после се захващам за работа. Само веднъж една патка ми ги изряза в един салон, ама доста болеше  Close.

# 12
  • Мнения: 6 315
Само избутвам!

# 13
  • София
  • Мнения: 9 394
Цитат на: belinda
ноктите - това, че здравината им зависи от състоянието на кожичката над нокътната плочка.
Цитат на: Anonymous
Здравината на ноктите зависи от кожичките? Това е направо смешно!

Въобще няма нищо смешно, а е самата истина. Wink

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Избутвам от 7г. Положението е по-добро.

Общи условия

Активация на акаунт