Какво се подарява на годеж?

  • 5 922
  • 10
  •   1
Отговори
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
В събота съм канена на годеж на моя близка племеничка, но изобщо не съм запозната с този обичай и не знам дали се подарява нещо и от какво естество трябва да е подаръка.... естествено питах и нея и родителите и, но те казаха, че няма нужда от подарък, но аз ще се чувствам неудобно ако отида с празни ръце. Помогнете, моля!

# 1
  • Мнения: 351
А аз си мислех, че на годежа присъстват само най-близките, т.е. бъдещите младоженци и родителите им. Поне при нас беше така - просто вечеря с родителите, на която основно си говорихме за бъдещата сватба.
Ако твоите роднини са решили да канят много гости може да им купиш красив букет и нещо дребно (албум или икона, ). А другите роднини какво смятат да подарят?

# 2
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Не знам какво ще подаряват другите, защото те живеят в провинцията и не знам кого са поканили... доколкото разбрах идеята е да "вземат" момичето, т.е. ние с нея ще се видим за малко и тя ще замине с родата на бъдещия мъж, а ние ще останем в тях да се почерпим след това. Не знам просто, никой от познатите ми не е правил годеж вкл. и ние с мъжа ми.

# 3
  • Мнения: 4 111
Не знаех, че може да се кани някой друг извън родата. Явно приятелката ти държи да си до нея дори и в този момент, близки сте. Ти най-добре трябва да знаеш тогава от какво се нуждае. Пък обясни и после, че не си знаела какво се подарява - едва ли ще се сърди или засегне.

# 4
  • Мнения: 123
подари и нещо лично та да го занесе като спомен в новия си дом.но и аз за пръв път чувам за такова нещо

# 5
  • Мнения: 1 952
Племеницата е рода мисля.

# 6
  • Мнения: 4 111
Племеницата е рода мисля.

Ми да, рода е, добре че има кой да чете целите думи.

В такъв случай пак не знам какво се подарява. Знам, че присъстват само родителите на сгодените. Те когато се сгодяват заживяват заедно официално, нали така. Тогава ще е подходящ общ подарък, но по-скромен, не като за сватба.

# 7
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Племеницата е рода мисля.

Ми да, рода е, добре че има кой да чете целите думи.

В такъв случай пак не знам какво се подарява. Знам, че присъстват само родителите на сгодените. Те когато се сгодяват заживяват заедно официално, нали така. Тогава ще е подходящ общ подарък, но по-скромен, не като за сватба.

Не е задължително да присъства само родителите на младоженците, в нашия край правим големи годежи.
Най-добре като ти е близка директно да я попиташ от какво има нужда,в краен случай пари Peace

# 8
  • Мнения: 4 111
Ние пък не правим годежи, само една приятелка знам да е правила и то само с родителите. От Русе съм.

# 9
  • Мнения: 1 163
Или я попитай какво предпочита или пари,поне аз това педпочитах пред ненужни подаръци

# 10
  • Мнения: 884
Правят ли се още такива мероприятия с цялата рода!?  Laughing
Спомням си като бях на 6 години на вуйчо ми правиха годеж с 30-ина гости . Laughing
А аз се обадих на мама по телефона да й кажа ,че съм омъжена вече!  Joy

Общи условия

Активация на акаунт