Перфектна домакиня или помощница вкъщи

  • 8 087
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Съжалявам че и аз ще ви занмая с вечната тема за домакинкската работа но имам нужда да споделя.

Значи при нас е следната ситуация. Мъжа ми има много напрегната работа която му струва много нерви през деня. В същото време изкарва доста добри доходи които ни позволяват да живеем нормално без да се притесняваме за нищо. Аз също работя и имам добра заплата, но така да се каже ми е по-спокойно. Имаме детенце на година и 9 месеца, което сега през лятото е на вилата при майка ми. Докато сме сами честно казано домакинската работа не ме натоварва пък и аз не съм някоя префектна домакиня – когато сготвя тогава ще ядем когато изчистя тогава ще е изчистено. Но дъщеря ни беше за месец при нас и установих какво е да си работеща майка. Връщам се вечер всичко мен чака. Василенка постоянно лепната за мен и аз трябва всичко да върша след като заспи- да й сготвя, да почистя  да изпера и т.н. Естествено след няколко дни започнах да се нервирам и неминуемо се създаде конфликтна ситуация. В крайна сметка мъжа ми заяви, че не може да се занимава с домакинската работа и по-добре да наеме жена, която да ми помага с чистене пране и т.н. за да мога и аз да си почивам. Той се трепел през деня за да сме задоволени и не може вечер да мие чинии или да чисти.

Аз се заинатих в началото може би защото не винаги сме имали тези финансови възможности и не ми е минавало през ума да търся жена защото считах, че трябва аз да се занимавам с домакинската работа. Но тя определено започва да ми тежи. От друга страна как да кажа ме е срам, че явно от мен не става перфектната домакиня..........

Какво мислите момичета?

# 1
  • Мнения: 77
според мен не бива  да се чувстваш гузна - след като имате възможност и сте отворени към идеята, наемете някого.

# 2
  • Мнения: 1 866
Никога даже не ми е минавало през ума да се чувствам гузна за такива работи. У нас идва жена веднъж седмично, за да почиства дома ни и да пооглади. От всичко друго съм готова да се лиша, но не и от тази помощ. Дори не разбирам какво те притеснява това. Мъжът ти е направил едно много умно предложение, хич не се чуди, намерете си една помощничка в домакинската работа, ще видиш как ще ти олекне. Аз лично не съм от типа да се правя на героиня и никога не съм имала амбицията да съм "префектната домакиня". Обичам да готвя, обичам да се грижа за дома ни, но като видя, че нещо ме изнервя, веднага си казвам и се търсят решения. Не само че имаме домашна помощничка, а и мъжът ми поема наравно с мен задълженията по децата и дома и мисля, че така е правилно.

# 3
  • Мнения: 1 336
Никога даже не ми е минавало през ума да се чувствам гузна за такива работи. У нас идва жена веднъж седмично, за да почиства дома ни и да пооглади. От всичко друго съм готова да се лиша, но не и от тази помощ. Дори не разбирам какво те притеснява това. Мъжът ти е направил едно много умно предложение, хич не се чуди, намерете си една помощничка в домакинската работа, ще видиш как ще ти олекне. Аз лично не съм от типа да се правя на героиня и никога не съм имала амбицията да съм "префектната домакиня". Обичам да готвя, обичам да се грижа за дома ни, но като видя, че нещо ме изнервя, веднага си казвам и се търсят решения. Не само че имаме домашна помощничка, а и мъжът ми поема наравно с мен задълженията по децата и дома и мисля, че така е правилно.
newsm10

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Подобна е ситуацията и при нас. И аз се чувствам като теб. Никога не съм търсила помощ и ми е неловко, но все повече се замислям, че ми трябва поне веднъж седмично. Но се притеснявам как да пусна чужд човек в къщи. И кога да стане- докато ни няма ли? newsm78

# 5
  • Мнения: 1 336
Подобна е ситуацията и при нас. И аз се чувствам като теб. Никога не съм търсила помощ и ми е неловко, но все повече се замислям, че ми трябва поне веднъж седмично. Но се притеснявам как да пусна чужд човек в къщи. И кога да стане- докато ни няма ли? newsm78
Излизате семейно в събота към 10, жената идва и за около 3-4 часа приключва, прибирате се, къщата свети, дрехите изгладени, всички досадни задължения са приключени  Wink Най-удобно за всички е да става когато ви няма  Wink и да се приберете след като приключи  Peace

# 6
  • Vienna
  • Мнения: 519
това време, което си спестяваш от домакинството, ще го прекараш много по смислено с детенцето.

# 7
  • Мнения: 6 167
С дете, без дете, с работа, без работа  мисията ми не е да домакинствам.
Не ме е срам, че нямам специален ген - слугинстване.
Къщата ми е подредена и чиста, не се притеснявам да викам помощ


# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Послушай мъжа си. Не ти трябва да си перфектна домакиня, по- добре отпочинала и спокойна майка и жена.

# 9
  • Мнения: 2 700
А пералня имаш ли?
Не те ли е срам да переш в пералня, след като можеш и на ръка? Mr. Green
Я стига, след като имате достатъчно средства, въобще не му мисли!
Аз данък обществено мнение не плащам и не бих плащала Naughty

# 10
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Подобна е ситуацията и при нас. И аз се чувствам като теб. Никога не съм търсила помощ и ми е неловко, но все повече се замислям, че ми трябва поне веднъж седмично. Но се притеснявам как да пусна чужд човек в къщи. И кога да стане- докато ни няма ли? newsm78
Излизате семейно в събота към 10, жената идва и за около 3-4 часа приключва, прибирате се, къщата свети, дрехите изгладени, всички досадни задължения са приключени  Wink Най-удобно за всички е да става когато ви няма  Wink и да се приберете след като приключи  Peace


или оЩе по_добре, в петък, докато са на работа. така събота може и да поспят  пове4е  Laughing

не се замисляй, послуШай мъжа си.

# 11
  • Мнения: 1 172
Перфектна домакиня  - кой ще ти го признае? И кой ще го оцени? Дали пък след 5 години няма да се приема просто като даденост?
Помощница - кой освен вие със съпруга ти, ще бъде засегнат от това, че да се срамуваш?

Можеш да си перфектна домакиня и без да миеш чинии по 1 час на ден или да гладиш по половин ден седмично.  Остави "черната" работа на друг човек и се радвай на свободното си време.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Подобна е ситуацията и при нас. И аз се чувствам като теб. Никога не съм търсила помощ и ми е неловко, но все повече се замислям, че ми трябва поне веднъж седмично. Но се притеснявам как да пусна чужд човек в къщи. И кога да стане- докато ни няма ли? newsm78
Излизате семейно в събота към 10, жената идва и за около 3-4 часа приключва, прибирате се, къщата свети, дрехите изгладени, всички досадни задължения са приключени  Wink Най-удобно за всички е да става когато ви няма  Wink и да се приберете след като приключи  Peace
Това звучи супер... Но си тръгва без никой да я види, нали? А може и повече да не я видя никога. Не е ли рисковано да се пуска чужд човек в къщата?

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Изобще не ме е срам,че идва жена веднъж в седмицата да чисти.Мен пък ме беше срам,че жената ми я намериха приятели,а то се оказа,че живее три етажа над нас и ме познава от как съм родена-един вид ми беше неудобно,че жена,която може да ми е баба идва да  ни чисти BlushЖената идва,а аз,излизам с детето!

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не ме е срам, че нямам специален ген - слугинстване.
Добре де, а тия които се хващат да слугинстват на другите имат ли го този ген?

Общи условия

Активация на акаунт