Когато ви нервират на раб.место!!

  • 2 997
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 460
ох,не знаех къде да я пусна тази тема и дано да не ви отегчавам ама мн.съм бясна!имам едни колежки,които постоянно шумят а ако не шумят ядят на раб.си место!просто какво да ви кажа,ако са едни прасета повярвайте ми бая ще сме на с/ка с тях по коледа Grinning Grinning!
правихме им забележки,лако им намеквахме!!ама те некъсат!вие ако сте как бехте постъпили!!?  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 952
Напусни!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
 Необходима ли е супер тишина при вашата работа или ти просто се дразниш?  Ако е първото - трябва да се направи забележка от шефа, а ако е второто все пак трябва да се замислиш, че работиш с хора и малко или много не могат всички да вървят по твоята свирка.
 Мен лично ме подтиска пълната тишина в офиса, сутрин пускам радиото, а едната колежка ходи да го спира - намерихме компромисен вариант - аз го намалявам, а тя гледа да са затворени вратите между стаите, за да не й пречи.
 

Иначе ако проблема е яденето като "прасета" - незнам как ядат..., но в много фирми се яде по работните места, дори ние като имаме работа и хапваме по един дюнер с едната ръка, докато с другата пишем.

# 3
  • Мнения: 460
определено моята работа изисква тишина-счети съм.нали знаете една запетайка не на место и после години на топло! Laughing Laughing
не ме гнети тишината-напротив просто се съсредоточавам.тези от вас които са в тази сфера ще ме разберат.иначе блогодаря зя съветите!  bouquet

относно хараненето им-не сте виждали за какво става въпрос.то са краставици,дини,яйца -а бе аромати всякакви! Crazy

# 4
  • Мнения: 599
:

относно хараненето им-не сте виждали за какво става въпрос.то са краставици,дини,яйца -а бе аромати всякакви! Crazy


 ooooh!Селска работа.Съчувствам ти.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
 hahaha hahaha

Извинявай...стана ми наистина смешно - и аз съм счетоводител.
Моето мнение е - разсеяна ли съм ще правя грешки и при най-дълбоката тишина, а ако съм съсредоточена нищо не чувам(изключвам) и си работя.
 Разбира се хората са  различни - колежката срещу мен предпочита да работи на тихо и аз като виждам, че има много работа се съобразявам и намалявам радиото и спирам да говоря(а това го мога Laughing), а тя се съобразява и не иска от мен да го изключа напълно, другата колежка както казах просто затваря вратите.

Смятам, че трябва да поговориш с тях и да се разберете - ние така направихме.

Всеки се дразни от нещо - аз се дразня, че всеки си зарязва чашите от кафе без да ги мие и в един момент мивката в кухнята прелива. Трябваше да избера или аз да ги мия(за да не се дразня) или да не обръщам внимание - ами не обръщам внимание, достатъчно мия в къщи. А тях няма да променя - тези навици се създават в по-ранна възраст.

# 6
  • Мнения: 293
Решавам проблема с колегите, вместо да пускам тема.

# 7
  • Мнения: 2 401
Аз  изкрещявах внезапно ТИХО и всички онемяваха. Просто защото съм тиха женица и никой не очаква от мен такова нещо. Обаче имаше страхотен и то не временен ефект. А, да отбележа - аз крещях на хората извън стаята ми (щото съм сама), спираха се от време на време да си кудкудякат в коридора точно пред моята врата, кокошките му недни.

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да ти имам проблемите. Аз си помислих, че става въпрос за наистина сериозни проблеми с колежките.
Относно тишината може да се намери някакъв баланс. Нито едната , нито другата крайност е хубаво. Помоли ги да говорят по-тихо.
Относно яденето, ако нямате специално организирано за това място нямаш никакво право да се сърдиш. Ще ядат каквото си пожелаят. Все пак не са на конкурс за красота, също така няма и гладни да стоят.
Я не обръщай внимание на тези неща, не бъди толкова дребнава и ще видиш че ще ти е много по-лесно.   bouquet

# 9
  • Мнения: 15 619
Има едно парче при мен.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Още в началото си реших проблема. Не ми се слушат глупости като как си легнали с "дядото", "как се изпотила" и "в колко часа влязла в тоалетната" и "как заспала на фотьола у тях"....и ред други ... Избелтъчих два, три пътя и вече не ми досажда.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Е, случва се още като отивам до тоалетна, отваряйки вратата със замах да я прасна и тя да се задави, ама кой я калесва там да ходи да яде /в коридорчето пред тоалетната.  Shocked Shocked Shocked Абсолютно парче!!! Mr. Green Да спра дотук, че за нея много може да се разказва.... Joy Joy Joy

# 10
  • Мнения: 2 401
Да ти имам проблемите. Аз си помислих, че става въпрос за наистина сериозни проблеми с колежките.
Относно тишината може да се намери някакъв баланс. Нито едната , нито другата крайност е хубаво. Помоли ги да говорят по-тихо.
Относно яденето, ако нямате специално организирано за това място нямаш никакво право да се сърдиш. Ще ядат каквото си пожелаят. Все пак не са на конкурс за красота, също така няма и гладни да стоят.
Я не обръщай внимание на тези неща, не бъди толкова дребнава и ще видиш че ще ти е много по-лесно.   bouquet

Хич не е дребнава мацката. Представа си нямаш  какво е да работиш на шум и смрад, когато работата ти изисква максимално съсредоточаване.

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Хич не е дребнава мацката. Представа си нямаш  какво е да работиш на шум и смрад, когато работата ти изисква максимално съсредоточаване.
Е добре де, какво им е миризливо на дините и краставиците. Ако нямат хората къде да ядат, а също така не им стигат финансите, за да ходят всеки ден на ресторант. Обяснете ми в такъв случай къде да се хранят. Или може би да си вземат някакви богоизбарни храни, които не миришат.
Ето аз например сега ям сандвич на бюрото си, защото чакам да ме извикат на едно съвещание и не мога да излезна да обядвам. Използвам темата да се извиня на всички, които са осмърдяни от мен.

# 12
  • Мнения: 293
Максимално съсредоточаване, аре бе, да не сме на хартиени ведомости още.

Един счетоводител си има доста по-драматични грижи, че до едни мърляви колежки да е опрял.

# 13
  • Мнения: 6 164
Ти от бяс като второкласник си писала.  Simple Smile Направи им забележка да ядат навън, на никой не му е приятно да му мляскат на главата по цял ден.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 348
Не ме нервират колежките, освен когато не си вършат работата и от това страдам аз накрая.
Работя си перфектно на шум, ядем на местата си, щото не ни остава време за официален обяд.

Общи условия

Активация на акаунт