Зацапване преди цикъл

  • 1 376
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 905
Здравейте!
От година-две насам задължително преди всеки цикъл имам зацапване от по няколко дни. Нещо, което не ми се е случвало преди.
Бебеправим безуспешно вече година и три месеца и започнах да си мисля дали това зацапване не е знак за някакъв проблем.

Трябва ли да се тревожа?

# 1
  • Мнения: 4 324
Може да е прогестеронов дефицит.
Някакви изследвания правили ли сте?

# 2
  • Мнения: 8 905
Пуснах си на своя глава хормонални, защото и аз така съм чела. Може би с ден-два ми се разминаваше точния ден за изследване на прогестерон /нали трябва да е седмица след ову/. Но беше в норма, дори към горната граница клонеше. Освен да е било някаква грешка. Защото после разбрах че в града ми лабораториите не били много специализирани в хормоналните изследвания.

За съжаление и доктор си нямам, който да ми обърне нужното внимание.
Тогавашната ми докторка изобщо не взе насериозно тези ми оплаквания.

# 3
  • Мнения: 72
Намери си читав гинеколог, който да ти пусне изследванията.

Въпреки това трябва да знаеш, че при мен нещата са така от години, нищо не ми откриха. Всичко ми е в норма. "да този хормон е малко по в горния край на нормата, онзи е малко по-в долния край, но нали всичко е в норма, та я да вземеш за 6 месеца едни противозачатъчни, да регулираме цикъла и всичко ще е наред". НАред е три месеца след спирането им, после пак съм така. Ето и сега си пуснах изследвания,  доктора каза "мнооого добре", а аз пак го правя това зацапване 3-4 дни преди цикъл. Интересното е, че точно деня преди да започне да се лющи лигавицата и да ме боли силно (по това броя кога ми почва) точно тогава бельото ми е чисто, но 2-3 дена по-рано не е.  От 5 години съм така и това си е. А овулация имам точно когато трябва и цикълът ми е редовен вече 3-та година. Така че си пусни изследванията и виж какво ще стане. 
Може и от нерви да е, това поне при себе си съм го забелязала, че при силно напрежение това зацапване започва по-рано.

# 4
  • Мнения: 7 718
Първият ден ми зацапва, всички хоромни са ми в норма.

# 5
  • Мнения: 72
Нещо съм объркала в предишното съобщение. За теб е първата му част.

# 6
  • Мнения: 820
При мен също имаше зацапване 5-6 дни преди цикъл, което съчетано с повече от година безуспешни опити за забременяване много ме притесняваше. Първо ми откриха раничка и след излекуването и се надявах зацапването да спре, но не би. После си въобразих, че е от хормоните, но прогестерона се оказа в норма (изкочиха обаче проблеми с щитовидната жлеза). Тогава ми откриха 2 малки миоматични възела в матката. Махнаха ги миналия месец. Сега си чакам цикъла след 4-5 дни и слава богу този път нямам зацапване. Дано така да си остане
С две думи намери си добър лекар и продължавай да търсиш причината.

Общи условия

Активация на акаунт