Относно татковците, които не се интересуват от децата

  • 2 521
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте, от няколко дни съм в отбора на СОД-сами отглеждащи децата си и вече започвам да обмислям бъдещите разговори с детето по темата. Той е още малък-1г3м, не разбира, но все пак трябва да се подготвя за момента когато ще ме пита: а къде е моя татко. Когато бащата запази някакви отношения с майката или дори единствено с детето, или просто плаща издръжка, тогава можеш да кажеш на детето, че въпреки противоречията БНД държи на него и го обича. В нашия случай не мога да кажа това на детето. Дори когато живеехме заедно тримата, БНД никак не се интересуваше от сина си, дори се опитваше да се конкурира с него, рядко си е играл с него, само ако го помоля и то в почивните му дни, никога не го е извеждал на разходка, не се е интересувал от каквито и да е въпроси свързани с отглеждането му. В резултат детето не беше свикнало с него, не можех да ги оставя двамата сами, защото плачеше от него. Дойдох при родителите си за да обмисля дали да продължавам с този човек и докато мъдрувах, той взел решението вместо мен, като ограби жилището ми и се покри някъде. Сега не мога да се върна в Сф защото на практика няма къде да спя, няма хладилник, пералня, столове, маса. Вярно, че тези неща ги купиха родителите му, но не беше това точно начина "да ми върнат за страданията". Сега човека се е покрил някъде, нямам никаква следа, на всичко отгоре не знам и точния адрес на родителите му за да подам жалба срещу тях. Та в този случай едва ли може да се твърди, че таткото  люби детето си. Не се е замислил особено, че всичко на детето е в сф-дрешки, играчки, педиатър. Така че въпроса ми е какво казвате на децата си когато са зарязани от създателя си.

# 1
  • Мнения: 1 732
Уф, тепърва ще ми се наложи да измислям...или да казвам истината... Tired

# 2
  • Мнения: X
"Ти имаш татко, но той и мама живеят отделно. Твоето семейство е - мама и ти. Има семейства мама, татко и аз, има семейства Мама и аз - просто са различни" + евентуално нататък - батко, кака, баба, дядо, чичо леля и т.н.

можеш да кажеш - ето еди кой си - Криси примерно - и неговото семейство е Мама и Криси - т.е. има още много други семейства, които са Мама и аз, т.е. нещо в смисъла на това, че ние не сме "различни" - а има още много други като нас и двете неща са еднакво нормални..което от призмата на съвремието ни си е чистата истина  ooooh! за съжаление - т.е. не е необходимо да го лъжеш

виж, думите "Татко живее отделно, но въпреки това много те обича" не те съветвам да ги използваш. Идеята да лъжем децата не ми харесва.
Криси е на година и 7 м., нищо не разбира, но онзиден каза Тати - чул го е някъде покрай другите деца дето татковците им ги взимат от яслата - така че и аз очаквам включване, но имам готов отговор вече и не се страхувам от това.  Hug

П.п. За мъжа ти, понеже съблюдавам принципа "За мъртвите или добро или нищо" - ще си замълча.

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 11:45 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 393
  Измисли си история не само отговор на въпроса''Къде е татко?'',а и на много други-''Защо се разделихте?'',''Ще се съберете ли пак?'', ''Ти/той обичаш/обича ли го/те?'',''Мразиш ли го?'', ''А мен обичате ли ме?''-мнооого други,просто тези са едни от най-повтаряните.Не използвай епитети  и обидни сравнения,без нотка неприятно чувство в гласа и без измами-детето ще разбере кога и дали го лъжеш-и ако ще може да прости на бащата,няма да забрави твоята лъжа...Може да е малко отнесено това и някои майки да не се съгласят с мен,обаче ще ти кажа защо според мен така е правилно(без нападателния тон):Преди месец някаде сина ми започна да ...се сбива с едно момче от детската,с което още там си имаха проблеми.Но там госпожата знаеше ситуацията и набързо ги оправяше.Добре,ама сега на лятното у-ще те използват ,че никой не очаква и боя почва...Оправданието на Георги беше,че той никога (подчертано НИКОГА)няма да му прости тормоза в детската...стана ми мног тежко-аз чувах моите думи...И после беше ,че го мрази!Аз вече се развиках-как може на тази възраст да има толкова негативни чувства?!?И той ми казва-''както и ти мразиш татко...''Е да,ама тук аз вече бях  в по-добра позиция-никога,и той знае много добре,не съм говорила негативно пред него за бащата.Обясних му вече като на по-голямо момче за чувствата,но без гняв и омраза.Синът ми беше усещал болката,която баща му ми беше причинил,но не искам тези чувства да са водещи при него Naughty Naughty Naughty
 Затова ,за да не ни се връща от децата ни,нека сме по-разумни и умерени в разговорите и изказванията си.

# 4
  • Мнения: 157
Тази тема е страхотна. Аз също съм в положение, в което трябва да обяснявам.
На въпроса "аз имам ли татко?" отговорих  - "Разбира се, че имаш, но той живее в друга къща", "Искам и аз татко като на Марти" - ми каза той.
След като го оставих в детската ревах два часа. Един мухльо прави глупости, а аз трябва да обяснявам. Направо бях толкова ядосана и тъжна.
Не съм подготвена за  следващите въпроси обаче. Защо? Какво стана? Той защо не иска да ме вижда?
Успокоението ми е, че Крис си има своя дядо, който е страхотен, с който рита футбол и играе на карти, с който се обичат безкрайно. Така, че само се надявам да не му липсва много "татко му" Sad

# 5
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
С голямото ми дете намам тези проблеми,беше на 4 г.когато се разделихме с баща му ,но той винаги се е интересувал за него.При него не важи това ,което е записано в споразумението,защото той се грижи добре за детето си.Излизат на разходки,заедно ходим на родителски,пазаруваме и се стремим да му покажем ,че макар и отделно и двамата го обичаме и се грижим за него.
Виж при Мария нещата са други.Баща и не живее с нас вече 3 месеца ,за този период я е виждал 2 пъти за около 15-20 мин.Дори и като беше с нас с дни не я виждаше.За 5м. е излизал 4-5 пъти с нас на разходка.Много е малка още едва на 8 месеца,но когато започне да пита за него ще и разкажа цялата истина.В началото разбира се ще и кажа ,че си има татко но той не живее с нас.А когато порасне достатъчно за да разбере,ще и кажа,че тя си имаше в началото прекрасен баща ,който я обичаше и се грижеше за нас но след това си отиде заради друга жена.Ако пойска ще го намеря и ще я срещна с него.Нека тогава тя да реши какво да прави.
Така мисля аз, но няма да я лъжа и да и промивам мозъчето с негативни мисли и омраза към него.

# 6
  • Мнения: 1 023
в тая тема съм съгласна с каси.
пък и ве4е с нея сме го обсъждали този въпрос.
моето дете сега е на вълна "скупиме си тате" - казвам добре.
а на предната вълна - 4ул от детска, площадка или телевизия - веднага и на момента - нямаме си тате, нямаме си баща ти.
около седмица мелихме едно и също и той и аз - сега ве4е отшумява, както казах - пазарно ориентиран - ще си купил.
 Wink
* майка ми, като й разказах новия лаф и слу4ка, ми обясни, 4е детето е много в 4ас - аз пък се плеснах по 4елото, как мож да съм такава лейка - те се купували бе, цял живот си плащаш, пък аз зор за 4уства и добро отношение - будала. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 515
Колкото и малко да е детенцето,аз съм за това да знае истината,не ми се иска децата ми да имат изкривена представа за добро и зло.Наранил ни е и толкова,защо да му казавам ,че мама и тати още се обичат или обичат тях.Те много добре знаят ,че това не е така,поне в моя случай. SickНа всеки един въпрос отговарям с истина  и така децата ми по бързо го преодоляват.как да им кажа "тати ви обича много и иска да е с вас ",като го чакаме по 1 седмица да дойде ,след като се е обадил ,че идва до 1 час.Как да им кажа ,че винаги ще е до тях,когато не иска да ги види изобщо и не ги е виждал от месеци.Да казвам им ,че ги обичал ,че се грижил за тях,но сега не е така,искам да разстът с истинските неща ,а не да имат изкреивена представа за семейство.

# 8
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Съгласна съм с теб Pro77 същото мнение изказах и аз-истината не може да бъде скрита от децата и не бива.

# 9
  • Мнения: X
моето дете сега е на вълна "скупиме си тате" - казвам добре.
а на предната вълна - 4ул от детска, площадка или телевизия - веднага и на момента - нямаме си тате, нямаме си баща ти.
около седмица мелихме едно и също и той и аз - сега ве4е отшумява, както казах - пазарно ориентиран - ще си купил.
ох, шъ си умръ на място вече hahaha
ма умни са ни децата бе -има няма 2 и вече знае - шъ купи- а ние кво-на по 30 станахме и още не сме го разбрали, трябваше по едно чааве да родим та те да ни кажат - смях  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт