Гръцко кьопоолу

  • 3 496
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
2 патладжана
6 чушки
3 домата
150 г сирене
1 гл. лук
половин глава чесън, 10 маслини, сол, олио, оцет, магданоз
Патладжаните се изпичат, обелват и нарязват на кубчета, чушките - също, доматите се попарват във вряла вода, обелват и нарязват също на кубчета, сиренето - и то, лукът и чесънът се нарязват, прибавя се магданозът, маслините, посолява се, полива се с оцет и олио, обърква се хубаво и се оставя в хладилника най-малко за час. Любимо ми е. Когато го правя, друго не се хапва вкъщи Grinning

# 1
  • Мнения: 375
Препоръчвам ви да направите двойна доза, защото, ако случайно остане за другия ден, е още по-вкусно!:-)

# 2
  • Мнения: 5 183
Мммммммммм, обожвам маслини, сирене, а комбинацията им в кьопоолу няма на4ин да не е страхотна!

# 3
мерси за идеята
патладжаните и 4уШките във фурната ли ги пе4еШ?

# 4
  • Мнения: 4 111
На мен не ми е ясно как става попарването на домати. Бих пробвала рецептата ти. Обожавам кьопоолу!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 576
На мен не ми е ясно как става попарването на домати. Бих пробвала рецептата ти. Обожавам кьопоолу!
Завираш вода и пускаш за кратко, по-малко от минута. Предполагам целта е само да могат да се обелят лесно доматите. Ако са достатъчно меки и се белят лесно мисля, че и без попарване ще стане Simple Smile.

И аз обичам кьопоолу.
Рецептата звучи супер!

# 6
  • Мнения: 4 111
На мен не ми е ясно как става попарването на домати. Бих пробвала рецептата ти. Обожавам кьопоолу!
Завираш вода и пускаш за кратко, по-малко от минута. Предполагам целта е само да могат да се обелят лесно доматите. Ако са достатъчно меки и се белят лесно мисля, че и без попарване ще стане Simple Smile.

И аз обичам кьопоолу.
Рецептата звучи супер!

Много благодаря за бързия отговор!   bouquet 
 До сега не бях попарвала домати.  Blush

# 7
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Лилянчо , правиш разрез на домата с остър нож отгоре във формата на кръст и потапяш домата във врящата вода за кратко така люспата на домата се обръща и се бели много лесно  Wink

# 8
  • Мнения: 4 111
Лилянчо , правиш разрез на домата с остър нож отгоре във формата на кръст и потапяш домата във врящата вода за кратко така люспата на домата се обръща и се бели много лесно  Wink

Много, много благодаря!   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 35 817
Ще го пробвам, мерси   bouquet

# 10
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Когато е добре узрял домата става без попарване.С тъпата страна на ножа прекарвам по цялата повърхност,с лек натиск - като поглаждане,но по силно.После се обелва много лесно.
За тази салата използвам зехтин,много се връзва с патладжана.

# 11
  • Мнения: 4 111
Обичам белени домати, но никога не ми е идвало наум това с тъпара страна на ножа. Много благодаря, lina kaz!    bouquet   

# 12
  • Мнения: 375
Като имам зехтин вкъщи, разбира се, че го правя с него.

# 13
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Използвам темата за кьопоолу да Ви дам и аз една рецепта, само че за арменско. Изпечените патладжани се обелват и намачкват добре. Докато са горещи се слага към тях половин пак. масло, ситно нарязан лук, малко копър и сол на вкус. Обърква се и се сервира. Доста вкусно е!

Общи условия

Активация на акаунт