Възможно ли е?

  • 383
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте!
Кърмя детето си откакто се е родило и в последните 3-4 седмици забелязвам, че гърдите ми не стават така твърди както в началото между кърменията, но когато детето се храни се чува как преглъща, тоест кърма има. Реших, че просто производството на мляко се е регулирало т. като бях чела за това в библиотеката. Днес обаче реших да се изцедя и да му дам от шише, за да видя все пак колко е кърмата. Останах просто потресена, защото въобще не беше достатъчно. Та въпроса ми е - възможно ли е количеството кърма да е намаляло за конкретния случай, просто защото бях решила предварително, че ще се изцедя, за да проверя колко е кърмата? Не знам въобще дали го обясних добре. Надявам се, че ще ме разберете и предварително благодаря за отговорите  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, цеденето не е критерий за количеството кърма, което може да изсуче бебето. Не се притеснявай, давай на бебока да суче когато прояви признаци на глад или безпокойство и кърма ще има, колкото му е необходима! Laughing Гърдите стават твърди само първия месец.

# 2
  • Мнения: 1 924
Така е.Всъщност бих се учудила,ако кажеш,че си изцедила много.Просто няма такава помпа,която да "суче" толкова добре, колкото бебето Grinning
Тъй че не му мисли.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Някои жени и хич не могат да изцедят, а иначе децата им са само на кърма и наддават добре.
В кърменето е важна психологическата настройка. Не е едно и също да кърмиш бебе и да цедиш с помпа, помпата е нещо неестествено, каналите се стягат и не пускат. Докато когато бебо суче, ти се отпускаш, изпитваш любов и умиление и се образува още кърма.

# 4
  • Мнения: 8 242
Някои жени и хич не могат да изцедят, а иначе децата им са само на кърма и наддават добре.
В кърменето е важна психологическата настройка. Не е едно и също да кърмиш бебе и да цедиш с помпа, помпата е нещо неестествено, каналите се стягат и не пускат. Докато когато бебо суче, ти се отпускаш, изпитваш любов и умиление и се образува още кърма.

Аз, аз  Mr. Green Никога не съм изцедала повече от 20 мл. .. а и на 5тия опит се отказах  Crazy .. А дребния наддаваше повече от добре  - за първите 3 месеца качи 4 кг, а аз все мрънках, че нямам кърма  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 143
Мерси за отговорите.
Ох, направо ми олекна  Grinning

# 6
  • Мнения: 58
Моето дете суче вече година и два месеца и никога не съм цедила повече от 10мл, а в същото време то си наддава доста добре и кърмата все още му е основната храна.

Общи условия

Активация на акаунт