Дълго кърмене - а сексът?

  • 3 416
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
 Здравейте, момичета.
 Отдавна чета и пиша във форума, та се престрашавам за един личен въпрос   Heart Eyes
 Кърмя успешно и много приятно за мен от само 5 мес. Решихме  със съпруга ми, че няма да да заместаваме хранене до годинката, а за отбиването, когато юнака сам си реши. Затова, "дай боже" ме очакват дълги и приятни моменти с кърменето. Сега обаче опитваме за второ бебе, само че моето сексуално  желание е почти изчезнало. Аз го отдавам до голяма степен на кърменето, защото възприемем гърдите си като "млекоцентрали", винаги са леко болезнени, много тежки и други екстри  Laughing ( а по принцип са ми основна ерогенна зона). Затова исках да попитам дали и при други майки е така или аз си въобразявам, че липсата на сексуално желание е заради кърменето. Не ме разбирайте погрешно - обичам кърменето, доставя ми неизпитвани досега емоции, но все пак искам да съм  и жена и съпруга, а не само кърмачка  Mr. Green И не на последно място искам да заченем второто бебе с любов, а не с техническо правене на секс.  ooooh!

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 21:14 от Tanya Genova

# 1
  • Мнения: 1 503
Таня-Майка ми ми казва ,че отдавайки цялата си любов и емоции на детето, ти фактически си изпълнена с радост и може би затова го няма сексуалното желание.Дано ме разбереш правилно
И при мен липсва апетита спрямо преди!А гърдите ти все пак не са само и единствено млекоцентрали Mr. GreenДай и на мъжа ти да им се порадва Wink
Дано скоро успеете с бебеправенето,макар че се питам от къде тоз мерак ,толкова бързо?  bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
При мен кърменето не се е отразило на желанието за секс, макар че може да има връзка в хормонално отношение  newsm78 А може гледането на детето, активното кърмене и пр. ежедневни дейности просто да те уморяват ... и психиката да те предпазва от други пренатоварвания  Wink
Свалям ти шапка за толкова бързото желание за второ дете   bouquet

# 3
  • Мнения: 394
ох и аз съм се замечтала за второ, иска ми се да нямат 2 години разлика децата, ама няма да ми се отвори парашута. а по темата: аз нямам проблем със желанието, но гърдите ми са толкова претръпнали, че вече само да радвам мъжа ми служат. понякога ми липсват много хубавите усещания свързани с тях и на мен ми бяха основна ерогенна зона. сега почти нищо не усещам.

# 4
  • Мнения: 5 391
Докато кърмех нямах никакво желание за секс.Явно не е чак толкова рядко срещано явление.

# 5
  • Мнения: 8 242
На мен ми трябваше цяла година, че да се прежаля  Rolling Eyes Само дето още не ми е ич гот като преди  Confused .. хормонска му работа  Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 3 926
Ами... отпуснете се. Поглезете се.. когато се погрижа за себе си и се повдигна два пръста нагоре (фризьор, педикюр... ново бельо...) ерогенните ми зони заработват на МАХ. Иначе в стандартен ден гърдите са ми... по-скоро не са като преди Wink Laughing Но пък що плът покрай таз бременност и кърмене... Ерогенните зони се увеличават Mr. Green

# 7
  • Мнения: 631
уоу
поздравления че си се решила така бързо на второ
в интерес на истината кърменето според мен до голяма степен задоволява нуждата от близост топлина и емоционална връзка на жената затова тя позабраввя за секса
това е мое мнение
а освен това толкова скоро след раждане да ти се прави чак толкова много секс е направо феномен
спокойно постепенно нещата ще се нормализират, ти ще свикнеш със млекоцентралите си а скъпия пък може да открие и друга ерогенна зона ............
успех

# 8
  • Мнения: 1 896
През първите 6 месеца и мен ме нямаше хич на сексуалния фронт, ама след това нещата постепенно си дойдоха на място - използвахме овлажнител, щото беше много сухо, но иначе мерак имаше. И най-накрая и второ бебе направихме, доста се развихрихме, без да спираме да кърмим.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 368
При мен кърменето не се е отразило на желанието за секс, макар че може да има връзка в хормонално отношение  newsm78 А може гледането на детето, активното кърмене и пр. ежедневни дейности просто да те уморяват ... и психиката да те предпазва от други пренатоварвания  Wink
Свалям ти шапка за толкова бързото желание за второ дете   bouquet
Все още се кърмим с бебо,но това по никакъв начин не се отразява на сексуалния ми живот.абсолютно всичко си е както преди,може би е малко повече.Успех! Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 616
Ами... отпуснете се. Поглезете се.. когато се погрижа за себе си и се повдигна два пръста нагоре (фризьор, педикюр... ново бельо...) ерогенните ми зони заработват на МАХ. Иначе в стандартен ден гърдите са ми... по-скоро не са като преди Wink Laughing Но пък що плът покрай таз бременност и кърмене... Ерогенните зони се увеличават Mr. Green

Ох, аз не съм спряла да се глезя и да ходя тук- там, най-ччесто придружавана от мъника, но желание за секс изобще нямам, ама хич даже  newsm78 Не съм го споделила със съпруга си, но е факт. Ако все пак случайно някак си, вземем та се решим да правим нещо и мъникът спи, за да имам възможност, аха се награбим и той се събуди, а уж спеше дълбок сън, луда работа  #Crazy Проблемът е че вече виждам, че на съпруга ми му липсват ласките, пък аз или ищях нямам, или малкият мъж не дава  #Crazy #Crazy #Crazy

Tanya Genova, вие как сте се организирали, пък и ти се чувстваш добре и готова за втора бременост, шапка ви свалям и на двамата. Аз за бременеене в близките пет-шест години не ща и да чуя!

# 11
  • Мнения: 2 818
Моя син като усети, че някой друг освен него пипа неговото ядене и се размрънква мигновено, дори да спи  Mr. Green Ама как да му обясниш, че тук не става въпрос за ядене  Thinking
Иначе и на мен нещо не ми е дошла музата още  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 4 242
Майчинските хормони объркват работата тука, или по точно пролактина, това е заложено от природата, сега бебето има най- много нужда от теб, понеже е още невръстно, за това ти  го няма желанието за секс (размножаване).

# 13
  • Мнения: 988
И аз имах същите проблеми:
1) гърдите - ерогенна зона №1 преди, изведнъж поради честото сукане - вечно със свръх-чувствителни зърна и т.н. не че не ги възприемах като ерогенна зона отново, но просто физически все се случваше бебка да е сукала скоро и да са като "изтръпнали"
2) липса на желание.

По точка едно мога само да ти препоръчам да... изследвате и другите ти ерогенни зони  Simple Smile все нещо ще излезе на преден план, да знаеш  Simple Smile а когато нещата вече са потръгнали, и гърдите най-накрая "влизат в час", поне при мен. И на половинката напомняй - "по-нежно с тях"

По точка две - не се притеснявай, не е от кърменето, изпитват го почти всички родилки а някакъв период, свързано е с цялостните хормонални промени и новите емоции, не само кърменето. Сухотата също е индикатор за хормонален, а не толкова емоционален проблем - така беше при мен. Има едно хубаво гелче-овлажнител "Глайтгелен", продава се в аптеките и е напълно безвредно, такава добра работа върши че и досега си държим едно под ръка.

С времето, в момента който уе най-подходящ за теб, и желанието ти ще се възстанови, и бебето ще разреди суканията и гърдите ти ще се чувстват по-добре. А дотогава не се отказвайте от сексуален живот, ползвайте помощни средства, гушкайте се, споделяйте. Няма да усетиш кога ще се променят нещата.  Hug

# 14
  • Мнения: 3 205
Майчинските хормони объркват работата тука, или по точно пролактина, това е заложено от природата, сега бебето има най- много нужда от теб, понеже е още невръстно, за това ти  го няма желанието за секс (размножаване).

Мисля, че това е най-точното обяснение. Все пак успех с правенето на второто бебе, но не се насилвайте - удоволствието преди всичко.
При мен минаха няколко месеца, преди да имам желание за секс, а с втората бременност вече всичко тотално се оплеска. Утехата ми е, че това ми е запоследен път вече и след 1-2-3 години тялото ми пак ще си е изцяло мое - за вечни времена Laughing

Общи условия

Активация на акаунт