Мого спешно, моля помогнете!!!

  • 2 875
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Момичета в паника съм!

Нищо и нямаше на Оли цял ден а сега изведнъж за нула време дигна 40 градуса Т!
От какво? Нито е настинала нито нищо!
Нищо и нямаше цял ден.
Сега е една такава отпусната и иска да спи, но не може. Вика, че я боли главата.
На 4 години е.
Какво може да е, нормално ли е за дете на 4 години. По принцип по-малките деца вдигат така изведнъж Т.

# 1
  • France
  • Мнения: 726
Какво чакаш във форума?!?!Отивай на лекар.Сложи й свещичка да падне Т.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 788
МОЖЕ ДА Й Е ЗАЧЕРВЕНО ГЪРЛОТО.... Rolling Eyes

Дай нещо температуропонижаващо, ако не се подобри - на лекар.  Peace

# 3
  • Мнения: 4 451
Най-напред и дай нещо температуропонижаващо. Aко имаш нурофен, действа бързо. После тичайте на лекар. Стискам палци! Praynig

# 4
  • Мнения: 25 571
Нищо, че не е настинала, кой знае какъв вирус може да е лепнала. А и бактериалните инфекции не са за подценяване, особено през лятото.  Sad
Желая скорошно оздравяване!

# 5
  • Мнения: 1 238
Дадох и лекарство преди половин час.
На лекар немога да отида току тъй, живея доста далеч от градът където е болницата, а за да ми дадат разрешение да отида там, трябва първо да се обадя и те да преценят. Освен това аз не мога да отида сега, защото в момента нямам кола, а за да ми изпратят те, от болницата лекар тук в къщи, трябва да преценят, че положението е сериозно.
Ще изчакам лекарството да подейства и ще се обадя в болницата да попитам.

# 6
  • Мнения: 1 470
    Ако е била по дълго време на слънце,може да е слънчасала...Но се обади в клиниката,и обясни това което си написала тук,нека те даяпреценят дали трябва да ви посетят или не...Но все пак това е много висока Т,и сигурно ще се отзоват...

# 7
  • Мнения: 901
Компреси на челото, ръцете и крачетата с оцет за температурата. 1 към 1 оцет и вода - за час ще сте на 37. Много пъти съм го правила, действа. В краен случай мокриш цял чаршаф и увиваш - е, няма да е без писъци, ама стискаш зъби и охлаждаш. И все пак, ходете на лекар.  А и течен аналгин 5-6 капки, но е рисковано, щото някои деца правят алергия...

# 8
  • Мнения: 842
При нас най-ефикасното средство за бързо понижаване на температурата е банята - просто изкъпи детето. Действа безотказно  Peace

# 9
Вирус е!
Моята дъщеря изкара един летен вирус, който е различен от този с температурата. Но питах лекарката и ми каза, че е вирус, при който има само температура и нищо друго. Ще я поддържа така 2-3 дни и после ще спадне. Не се притеснявай!  bouquet

# 10
  • Мнения: 934
Не знам защо но се сетих за менингит, не искам да те плаша, де - просто мен много ме е страх от това. Разпитай ги хубаво тези от болницата специално за това и им кажи, че си много притеснена и уплашена! Пък нека после се окаже, че няма нищо!

# 11
  • Мнения: 107
На моя приятелка и двете деца бяха така вчера. Цял ден нищо им няма, а вечерта с 40 градуса температура. Това беше преди два дни.  Лекарката каза, че има такъв грип в момента. Вчера нищо им нямаше на децата.
Скорошно оздравяване и на вас!

# 12
  • Мнения: 625
И при нас се случи скоро същото:2 нощи с 40 градуса и нищо  друго.Вирусно е и бързо ще отмине,но високата Т. е опасна-затова бързо я свалайте.Но и една консултация с доки няма да навреди.

# 13
  • София
  • Мнения: 469
При толкова висока температура комбинирам Нурофен и Калпол.
През около 3 часа. Т.к. са на различна основа не се получава предозиране.
От Бърза помощ са ми го препоръчвали.
Свещичките действат бързо, но моите момичета не искат.
Хладка баня и увиване с мокри чаршафи.
Като не издържа, стигам и до течен аналгин /капка на килограм/. Ползвам го само в краен случай, когато видя, че нещата стават неконтролируеми.
Нормално е да боли глава в следствие на високата температура.

# 14
  • Мнения: 2 237
Веднага пусни изследвания.Когато с дъщеря ми се случи същото (както си стоеше вдигна 40.5 т-ра) моментално хукнах към първата лаборатория.Оказа се че е със сериозна бактериална инфекция (три вида бактерии).За съжаление предписаните антибиотици не подействаха и влязохме в болница.седем дни поред детето така и не можа да падне под 39-39.5 т-ра,беше кошмарно.Накрая след като я надупчиха с инжекции и я тровиха с какви ли не лекарства,я изписаха направо като парцал.
Не искам да те плаша,но веднага на лекар и изследвания !

Общи условия

Активация на акаунт