Като се приберем вкъщи

  • 1 877
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Мили мамчета, остана ми малко до дългоочакваната среща. Започнах да се чудя като се приберем веднага след изписването вкъщи какво следва. Събличате го и слагате в леглото ли, кърмите ли го? Надявам се мамите да разкажат подробности за първите часове вкъщи.

# 1
  • Мнения: 4 451
Няма някаква точна схема. Бебчето само ще те ръководи. Помня, че най-напред свалих дрешките, с които я изписахме. Облякох я така, че да и е удобно. После зависи от ситуацията. Ако бебето спи, слагаш си го на кошарката, ако плаче - кърмиш. Като се прибереш с него у дома, сама ще се учудиш как всяко твое действие си идва от самосебе си без дори да се замисляш или колебаеш
Здраво бебче ти желая и леко раждане! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние като се прибрахме вкъщи шефа спеше.Беше около 12часа.Малко по-късно се събуди и го нахраних.След хранене обикновено веднага заспиват толкова малки бебчета.Сложих го да спи в количката в хола,където се бяхме събрали най-близките.Не сме му сменяли дрешките преди да го изкъпем,и без друго ми се стори най-трудното нещо на света това преобличане на толкова малко пищящо бебе.Само му сменях памперса при нужда.Изкъпахме го чак вечерта.Не спахме цяла нощ-от вълнение и от плача му. Laughing
Запомних почти всичко от този първи ден вкъщи,беше прекрасно преживяване!
Леко раждане ти желая!  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 111
Ние се прибрахме вкъщи по обяд. Преобляках бебчо (първо си го снимах с дрешките от изписването вкъщи), той спеше, сложих до да спинка, подготвих шишета, мляко (да имам под ръка), защото не бях сигурна от собственото производство. Той се адаптира бързо, т.е. нямаше го този период, за който бях чела, че бебето ще е неспокойно, ще плаче и т.н., заради смяната на обстановката. Спеше по цял ден и се будеше през 3 часа за храна. Спокоен, но не за дълго - първите 2-3 месеца само, ако изключим коликите - бяха закратко и предимно вечер.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Ние като се прибрахме,измихме дупето,сменихме памперса,накърмих го и го сложих в креватчето да спинка.Въпреки,че ми е за втори път,пак ми беше много странно и през няколко минутки ходих да го поглеждам и почти нищо друго неможах да се организирам да свърша.Добре,че таткото се грижеше  bouquetПосле кърмене през три часа,вечерта го изкъпахме(на мивката за да не му мокрим пъпчето)и процедурата се повтаря Laughing

# 5
  • Мнения: 1 555
Схемата е същата като в родилното, в смисъл 4е бебето спи и яде на определени 4асове и това е първоначално. Иначе не съм го преобличала, то няма и за какво, само му свалих излишните дрешки и го сложих да си доспи. Не го мисли толкова, започва да работи майчинския инстинкт, а и самото бебе ти подсказва какво трябва да направиш  !

# 6
  • Мнения: 1 230
Схемата е същата като в родилното, в смисъл 4е бебето спи и яде на определени 4асове и това е първоначално. Иначе не съм го преобличала, то няма и за какво, само му свалих излишните дрешки и го сложих да си доспи. Не го мисли толкова, започва да работи майчинския инстинкт, а и самото бебе ти подсказва какво трябва да направиш  !
Peace
Важно е в самия родилен дом да питаш за всичко, което те интересува или не знаеш. Пролуката до идването на педиатъра ми беше малко като безтегловност... Дано при теб не е...

# 7
  • Мнения: 296
При всеки е различно. Ние когато се прибрахме сложихме го в неговото креватче, спа доста цели 5 часа от предното ядене, което беше в болницата, събуди се, накърмих го. Окъпахме го вечерта, и тогава го преоблякох. Леко раждане ти желая! Hug

# 8
  • Мнения: 1 121
През първите дни е много лесно, защото бебчето постоянно спи. Ако няма колики, трябва само да го нахраниш, да смениш памперса и да го изкъпеш. Моят юнак даже заспиваше още докато го кърмех. Grinning Пожелавам ти леко раждане и здраво бебче Grinning

# 9
  • Мнения: 323
През първите дни е много лесно, защото бебчето постоянно спи. Ако няма колики, трябва само да го нахраниш, да смениш памперса и да го изкъпеш. Моят юнак даже заспиваше още докато го кърмех. Grinning Пожелавам ти леко раждане и здраво бебче Grinning
Леко раждане и от мен,и не се тревожи,всичко ще се нареди.Успех newsm10

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Като се приберете, зависи кога за последно си кърмила, дали бебето спи, дали си много уморена и искаш да си починеш...
Ние се снимахме с бебото, после го преоблякох и кърмих и понеже гърдите ми бяха като бомби пред експлозия, след като бебето заспа, влязох в банета и сгореща вода и нагрях гърдите си и поизцедих малко кърма.
В началото моя син имаше жълтеница и само спеше и ядеше, после нямаше колики и пак само спеше и ядеше.
Не е толкова страшно и сложно, ще слушкаш майчиният си инстинкт и ритъма на бебчето.

# 11
  • Мнения: 4 496
Като се прибрахме,я преоблякох,сложих я в кошарката,и легнах да я погледам.След час вече беше гладна.Общо взето-като в родилния дом.Нищо страшно. Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 750
Всичко е индивидуално. Още в родилното ще сте си изградили някакъв режим с бебко. Ще видиш как неусетно, без да се замисляш ще започнеш да се движиш в този режим. Съобразявайки всичко с малкото съкровище.
В родилното нагласих така програмата, че точно преди изписването кърмих бебка. После заспа и всичко мина кротко и спокойно. Когато се прибрахме от родилното, първо отидохме в спалнята. Казах й, че това е нейният дом. Седнах на леглото, бебка сгушена и спяща в мен, и си поплаках. Незабравим миг. После сложих бебка в креватчето и там тя спа около час. През това време се опитах да подредя багажа, да се изкъпя и да се приготвя за следващото кърмене. И така, следва събуждане, смяна на памперса, кърмене, малко разнасяне из стаята за опознаване на обстановката, после сън.... И колелото се завърта. Междувременно бабите и дядовците хапнаха и пийнаха за наше здраве в съседната стая.

Леко раждане и да се похвалиш с едно сладко и щастливо бебче!   bouquet

# 13
  • Мнения: X
Записвам се за темата, че и аз не си го представях какво точно се случва.  Grinning
А кога започнахте да излизате навън и по кое време на деня?

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Ние излязохме на 6-я ден ( беше началото на Юни ) за 2 часа, беше топло и приятно - предиобед.
Следващите дни започнахме да излизаме за по-дълго и дори кърмих в парка.

Общи условия

Активация на акаунт