Запек

  • 817
  • 14
  •   1
Отговори
Ходим си всяка сутрин до тоалетната но аките ни са все много твърди.Можели някой да ми даде съвет?Храним се нормално но не знам какво става дали сме за лекар.

# 1
  • Мнения: 625
Честно казано не разбрах кой е със запек,а и колко е голям човека със запека?!
Иначе при всички помага круша-плод или сок.

# 2
  • Мнения: 2 082
най-вероятно трябва да промениш нещо в храненето на детето.и дъщеря ми е така когато ходи на ясла,но когато я храня аз положението е по-добро.сутрин на гладно може да даваш чай от розови листенца или топла вода с мед.повече сурова храна-зеленчуци,овесени ядки,плодове.по-малко хляб и сладко.но все пак е важно на колко години е детето

# 3
  • Мнения: 526
Моят син е така със много твърдо ако, педиатърката ни каза че има непоносимост към млечните храни. Той е вече почти на 6г но прясно мляко не обича, затова давайте колкото можи повече кисело мляко под различни форми като Данон, кашкавал и по-малко сандвичи или суха храна. Само да се промени акото по-нормално и той се разболява.

# 4
  • Мнения: 3 410
и моята дъщеря като малка беше така, давах и през целия ден да си хрупа морковчета, отразиха и се доста добре. И определихме режим за тоалетна - всеки ден по едно и също време.

# 5
  • Мнения: 6 029
Честно казано не разбрах кой е със запек,а и колко е голям човека със запека?!
Иначе при всички помага круша-плод или сок.

ма явно не е един.. много ходят, групово.

не знам за каква възраст, но домати, мед, круша...

# 6
  • Мнения: 133
чай от роза ,  това е единствената билка подходяща за по-малки деца.В/у опаковката е описано как се прави запарката , дава се по 50 гр., а аз лично съхраня1вам  отварата в хладилника т.е приготвям наведнъж 3-те дози за деня.Ефектът при нас е мн. голям, нищо друго не помогна на синчето ми.Също така пробвай освен чая да даваш  сутрин на гладно и чаша топла вода с мед.

# 7
  • Мнения: 941
Честно казано не разбрах кой е със запек,а и колко е голям човека със запека?!
Иначе при всички помага круша-плод или сок.
   newsm78

# 8
  • Мнения: 27 524
И аз не знам за кого питаш и за възрастта, което от значение при препоръките. Запечени хора няма, има неправилно хранене.
Сокове и пресни плодове на гладно, много зърнести и бобови култури, пълнозърнест хляб, редовно движение, достатъчно течности.

# 9
Благодаря Ви за съветите.И ето ви малко разяснение става дума за малкият ми син който е на 2г и 2м.По принцип си ядем всичко дори и още пием мляко,всяка сутрин като станем до 30м сме се изходили но само където ние много твърдо акото.

# 10
  • Мнения: 941
 newsm78  чакай малко-всеки ден детето ходи до тоалетна и ти твърдиш,че има запек?

# 11
  • Мнения: 27 524
Детете е голямо, нормално е да е с твърдо ако. За запек се говори, когато с дни няма изхождане. Твърдото ако е от неправилно хранене. Наблегни на течностите, махни тестените неща, давай на гладно плодове, давай овесени ядки, разхождайте се.

# 12
  • Мнения: 5 362
Напълно подкрепям мнението на Блонди,че това не е запек,а е следствие от неправилно хранене.
Промени храненето на детето и мисля,че всичко ще се оправи Peace

# 13
БЛАГОДАРЯ ВИ още веднъж.Сигурно аз не съм се изразила правилно,знам че за запек се говори когато не се изхожда до два три дни.Но мен ме притесняват много твърдите аки който даже приличат като аките на овца,коза.А за храната пием си течности,плодове също дори любими ни са черешите,крушите и ябълките а тестени изделия много редко хапва ме.

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 00:42 от elena_7777

# 14
  • Мнения: 526
Наистина потърси информация за твърдото ако от добър специалист детски педиатър, детето ми също е така, възможно е да е непоносимост към определени храни.

Общи условия

Активация на акаунт