Има ли педиатър, който има време да каже цяло изречение

  • 1 437
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 603
Току що се връщам от поликлиниката и съм бясна, та за това да попитам - само при нас ли е така - консултациите са мерене и теглене, смяна на лепенката на пъпчето /малката има херния/. Нито дума за направление за ортопед, да препоръча ваксина, бе нещо да каже.... Тази сутрин отивам със списък /просто там се ошашквам от бързане и рев ..., и забравям/ - все важни неща, които да попитам - ми пак бърза....  Предполагам, че е така, защото я препоръчват, като добър педиатър и при нея има много деца, но мен това хич не ме успокоява.
Освен, че се оплаках и да попитам - ако някой се сеща за педиатър, който има време да отговори поне на един въпрос, да препоръча. Иде реч за София в района на 17-та и 22-ра ДКЦ

# 1
  • Мнения: 255
Аз водя Филип в 23 ДКЦ Хаджи Димитър при д-р Нели Михнева.Ами тя едно ,че е голям специалист , но и голям сладур.Досега не е пропуснала да ми отговори на нито един от въпросите ми.

# 2
  • Мнения: 325
проблема е че са лекари и на възрастни и за тях сме клиенти, а не пациенти. Да не говорм, че аз на ръка по-добре мога да си премеря детето - всеки път бъркат теглото и дължината и без малко да ме накара да започна да давам АМ при положение, че си я кърмя и на нея си е достатъчно. А за опашката пред кабинета да не говорим и големи хора не се сещат да ме пуснат с бебето за 5 мин. да я премерят - чакам с часове, а в коридора е пълно с болни все пак. Докато беше в отпуск за заместващото джипи няма да коментирам.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 336
Има има, нашия педиатър например, повтаря, обобщава "защото много те обърках вече с термини " и никога не ни гони, преди да сме казали "добре, ясно " Simple Smile Мога да ти дам координати, но е в Павлово.

# 4
  • Мнения: 291
Аз също водя детето в 17та поликлиника, но съм много доволна. Никога не се е случвало да 'претупа' прегледа или да не ми отговори на някой въпрос... Освен това НИКОГА не съм чакала на опашка, защото тя записва часове за консултациите
Ти за кой доктор говориш?

# 5
  • Мнения: 630
Ами поради тази причина ние си имаме и частен педиатър. Тя ни отделя по 1 час време и ми отговаря на всички въпроси, дори и по телефона. На нея разчитам за всичко.

# 6
  • Мнения: 674
И при нас е същото! Смешно или не, аз си записвах на листче какви въпроси имам, защото в бързината забравях какво трябваше да питам! И на всичкото отгоре ми е неудобно да питам всичко, защото отвън чакат 20 деца още и не мога да стоя 1 час вътре! Абе, думи нямам! Whistling

# 7
  • Мнения: 237
Има, има. Нашият понякога говори прекалено и то не само за нашето дете, ами подкарваме и за неговото и на комшиите Laughing

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз си правя предварителен списък с въпроси, които ме вълнуват и си ги задавам четейки ги.
Списък си правя, защото иначе рискувам да пропусна нещо.
Педиатърката винаги ми отговаря изчерпателно на въпросите.
Но нашата педиатърка е невероятно слънчев, съобразителен, внимателен, абе изключителен човек.
Имам карт бланш от нея да й се обаждам и да я питам за всичко, което ме вълнува, без значение почивен ден ли е нощ ли е, празник ли е.
И не само това, цитирам я: "Нищо, което тревожи майката не може да бъде пренебрегнато от мен, като лекар на детето й"!

Правете си изводите сами.

# 9
  • Мнения: 9 050
А къде са тези 17-то и 22-ро? 22-ро не е ли в Гео Милев до Плиска. ако е там - пиши ми. Аз съм в Гео Милев. Нашата педиатърка не работи в поликлиниката, а малко по-надолу от нея. Изключетилно съм доволна от нея. Направила си е кабинет в един апартамент. Много е удобно. Първо, че чакалнята си е ОК. Има си тоалетна, има си телевизор, играчки, диванчета. Второ, че лекарката е изключителна. Винаги на разположение. Никога не ми е отказвало домашно посещение, независимо дали е през деня или в 2 часа посреднощ в събота. Даже ми се е случвало да звънна и тя самата да каже, че идва. Без да се е наложило аз да я моля да дойде.
Отговаряла ми е на всички въпроси. Даже преди два месеца бяхме заминали, а аз забравих да я предупредя, че ще пропуснем консултацията. Обади ми се много разтревожена да пита добре ли сме. И каза като са върнем - да отидем, независимо че щяхме да се върнем точно по 24-ти май, а тя имаш гости от чужбина. Каза, че ще е на разположение и да и се обадя без да се притеснявам.
Когато трябваше да поставяме ДТК ваксините ми даде купища информация за възможните варианти и каза сама да избера. Не ми е натрапвала мнение. Каза, ако имам въпроси, да питам, но да се информирам. Аз четох, четох и накрая поисках нейното мнение и избрах тази, която тя ми препоръча, но самата тя не ми е натравала мнение за нищо. Нито за ваксини, нито за захранване, за абсолютно нищо. Информирана е за всички системи на захранване и ако ти кажеш каква система си избрала, те съветва по нея.
Направо ми е слънчице.

А това за препоръчването и че била добър лекар, само ще ти кажа, че нашата педиатърка има над 3500 пациента и с колкото майки съм говорила, никоя не ми се е оплакала, че претупва прегледи, защото има много пациенти. Така че, многото пациенти не са оправдание, да не си въшиш работата, както трябва.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Има и страхотни педиатри Simple SmileАз попаднах на такава в Люлин!

# 11
  • Мнения: 24 467
Има и такива педиатри, като посочената от Зина. Нашата също ни се е обаждала предварително по телефона, за да ни напомни, че на .... трябва да отидем на консултация. Идвала е също в къщи. Направление не ни е отказвала.
  bouquet за всички такива!

# 12
  • Мнения: 2 309
Срещат се, но рядко  Grinningпусни тема в здравния справочник, може да ти препоръчат някой друг.

# 13
  • Мнения: 1 230
Нашата педиатърка е много организирана. Детските консултации са 2 пъти в седмицата, само следобед и без други пациенти между тях (вкл. болни деца и прочее). Записванията са от този месец (настоящия консултационен преглед) за следващия. "Часовете" са през половин час. Така няма опашки и има достатъчно време за прегледа и въпроси.
Лошото е, че не сме в София, за да ти я препоръчвам

# 14
  • Мнения: 8 769
Смени си педиатърката, като е толкова заета и няма време за твоите въпроси.
Нашата е супер-никога не показва раздразнение за задаваните въпроси, дори винаги обяснява в подробности нещата. Наскоро ме подсети, че имаме право на някакви профилактични изследвания, за които изобщо не знаех, и ми каза да заведа децата.

Общи условия

Активация на акаунт