Зълвата -ве4ната посредни4ка

  • 1 633
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте.

Търся съвет и то как да действам със сестрата на мъжа ми.Работата е там,4е от няколко месеца прекъснах контактите си с тях,zа6ото не се иzдържа ве4е..А с това и контатктите на детето ни,което е бебе.При4ините са много,но едни от тях са постоянното им хлен4ене и оплакване от мен пред 4ужди хора,всекидневната манипулация на сина им към мен,новината,4е 6е имаме дете бе6е посре6ната много негативно и т.н.Но хопп обажда се zав4ера zълвата да ни дойдела да ни види,да видела детето.Но аz zнам,4е не идва zаради това,а да провежда раzговори с мен и да ми се жалва,как страдали родителите и ,колко съм ло6а аz..Бихте ли ме посъветвали как да постъпя?Да си мъл4а ли?Да и кажа,4е не желая да коментирам с нея ситуацията,все пак са и родители и zа нея те са правите..Или да и наскажа това- онова? newsm78

Вие имате ли такава zълва,която се опитва все да посредни4и и все ту права ,ту крива лопата..Каквото раzбере или 4уе от нас,отива и го пее на родителите си..Еми писна ми на мене.. #Cussing out

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 11:43 от Sonnenschein

# 1
  • у дома...
  • Мнения: 3 078
Аз на мойта и викам ЗЪЛВИЩЕ! Е те такъв търтей не сте виждали никъде... Сега всеки уикеенд се мъкнат при нас с мъжа си /живеем заедно със свеки/ и двамата два три дена ги прескачам из хола. Излежават се пред ТВ-то, щото единия /зълвището/ била в депресия, а зетко бил недоспал  Shocked

И аз съм в депресия, щото още не съм видела ни болнични ни майчинство, а като отида в магазина да пазарувам за малката, не ме питат имам ли психо проблеми... Ама на - мъжко момиче съм била, щото не хленча! Баси, ще взема лигла да стана, та да ми съчустват и на мен!

А моята е на мнение, че всички са и длъжни и на всякъде трябва да я посрещат като Принц Чарлз...

Моят съвет е да запазиш добрия тон и да поговориш със съпруга си. Дай им срок да се променят, а след това действай както си решиш. Макар, че това което ние ще ти кажев тук е относително - не сме на твое място...

# 2
  • Мнения: 1 172
Пращай мъжа си с бебето на гости на родителите му за по някой час. Няма да ти се налага да търпиш родата му, нито да им слушаш оплакванията. Нито ще прекъсваш отношенията на детето с баба му, дядо му и леля му.

Не разбирам защо търсиш лошото във всяко тяхно действие. Иска жената да види бебето. Ненормално ли е? Това е дете на брат й. А утре ако мъжът на сестра ти или жената на брат ти постъпи така с теб, как ще се чувстваш?


Намерете общи теми, които не нараняват никоя от вас двете и се придържайте към тях. Сходни интереси, хобита, организиране на домакинските задачи. Все ще намерите за какво друго да си говорите, стига да искате да се понасяте за тези няколко часа, в които се виждате.

Щом не сте близки, е добре да й казваш само това,  което би казала в прав текст и на родителите й. Така си мисля аз.

# 3
  • Мнения: 32
Аз на мойта и викам ЗЪЛВИЩЕ! Е те такъв търтей не сте виждали никъде... Сега всеки уикеенд се мъкнат при нас с мъжа си /живеем заедно със свеки/ и двамата два три дена ги прескачам из хола. Излежават се пред ТВ-то, щото единия /зълвището/ била в депресия, а зетко бил недоспал  Shocked

И аз съм в депресия, щото още не съм видела ни болнични ни майчинство, а като отида в магазина да пазарувам за малката, не ме питат имам ли психо проблеми... Ама на - мъжко момиче съм била, щото не хленча! Баси, ще взема лигла да стана, та да ми съчустват и на мен!

А моята е на мнение, че всички са и длъжни и на всякъде трябва да я посрещат като Принц Чарлз...

Моят съвет е да запазиш добрия тон и да поговориш със съпруга си. Дай им срок да се променят, а след това действай както си решиш. Макар, че това което ние ще ти кажев тук е относително - не сме на твое място...

Седем години иzминаха.Промяна нулева.

# 4
  • Мнения: 768
 Покани я, кажи й, че нямаш против да общувате, но отношенията между теб и свекърите са си ваши и нямат нужда от посредничене и игри на развален телефон и винаги имай едно наум да не изпускаш информация.

# 5
  • Мнения: 32
Пращай мъжа си с бебето на гости на родителите му за по някой час. Няма да ти се налага да търпиш родата му, нито да им слушаш оплакванията. Нито ще прекъсваш отношенията на детето с баба му, дядо му и леля му.

Не разбирам защо търсиш лошото във всяко тяхно действие. Иска жената да види бебето. Ненормално ли е? Това е дете на брат й. А утре ако мъжът на сестра ти или жената на брат ти постъпи така с теб, как ще се чувстваш?


Намерете общи теми, които не нараняват никоя от вас двете и се придържайте към тях. Сходни интереси, хобита, организиране на домакинските задачи. Все ще намерите за какво друго да си говорите, стига да искате да се понасяте за тези няколко часа, в които се виждате.

Щом не сте близки, е добре да й казваш само това,  което би казала в прав текст и на родителите й. Така си мисля аз.
Аz съ6о бих искала като идва да си говорим zа вси4ко,но не и zа тях.А тя само таzи тема иска да се zасяга..До сега не е до6ла беz да е zапо4ала старата песен..Или да идва zаради детето и zаради нас да се видим,или просто да не идва да ми опява всеки път..Писва наистина.

# 6
  • Мнения: 32
Покани я, кажи й, че нямаш против да общувате, но отношенията между теб и свекърите са си ваши и нямат нужда от посредничене и игри на развален телефон и винаги имай едно наум да не изпускаш информация.

Мисля наистина така да опитам.Но тя пак 6е предложи да сме се сре6нели с родителите и да говорим.А zнам как проти4а един такъв раzговор,да съм слу6ател и да слу6ам колко съм ло6а,каприzна,обсебва6а,как съм настроила сина им..Еми 7 години ве4е нау4их репертоара им наиzуст.. Confused

# 7
  • Мнения: 768
Покани я, кажи й, че нямаш против да общувате, но отношенията между теб и свекърите са си ваши и нямат нужда от посредничене и игри на развален телефон и винаги имай едно наум да не изпускаш информация.

Мисля наистина така да опитам.Но тя пак 6е предложи да сме се сре6нели с родителите и да говорим.А zнам как проти4а един такъв раzговор,да съм слу6ател и да слу6ам колко съм ло6а,каприzна,обсебва6а,как съм настроила сина им..Еми 7 години ве4е нау4их репертоара им наиzуст.. Confused
Кажи и с спокоен, но твърд и категоричен тон, че ако имаш проблем с родителите, ще си го решавате помежду си, а с нея да сте си приятелки и да не си разваляте нещата. Събери малко смелост, докато мълчиш, не чакай уважение, покажи, че и ти имаш мнение и достойнство и тя вероятно ще клекне, а ти ще се почустваш много по-добре.

# 8
  • у дома...
  • Мнения: 3 078
Покани я, кажи й, че нямаш против да общувате, но отношенията между теб и свекърите са си ваши и нямат нужда от посредничене и игри на развален телефон и винаги имай едно наум да не изпускаш информация.

Мисля наистина така да опитам.Но тя пак 6е предложи да сме се сре6нели с родителите и да говорим.А zнам как проти4а един такъв раzговор,да съм слу6ател и да слу6ам колко съм ло6а,каприzна,обсебва6а,как съм настроила сина им..Еми 7 години ве4е нау4их репертоара им наиzуст.. Confused
Кажи и с спокоен, но твърд и категоричен тон, че ако имаш проблем с родителите, ще си го решавате помежду си, а с нея да сте си приятелки и да не си разваляте нещата. Събери малко смелост, докато мълчиш, не чакай уважение, покажи, че и ти имаш мнение и достойнство и тя вероятно ще клекне, а ти ще се почустваш много по-добре.


 Peace

# 9
  • Мнения: 32
Аз на мойта и викам ЗЪЛВИЩЕ! Е те такъв търтей не сте виждали никъде... Сега всеки уикеенд се мъкнат при нас с мъжа си /живеем заедно със свеки/ и двамата два три дена ги прескачам из хола. Излежават се пред ТВ-то, щото единия /зълвището/ била в депресия, а зетко бил недоспал  Shocked

И аз съм в депресия, щото още не съм видела ни болнични ни майчинство, а като отида в магазина да пазарувам за малката, не ме питат имам ли психо проблеми... Ама на - мъжко момиче съм била, щото не хленча! Баси, ще взема лигла да стана, та да ми съчустват и на мен!

А моята е на мнение, че всички са и длъжни и на всякъде трябва да я посрещат като Принц Чарлз...

Моят съвет е да запазиш добрия тон и да поговориш със съпруга си. Дай им срок да се променят, а след това действай както си решиш. Макар, че това което ние ще ти кажев тук е относително - не сме на твое място...

Наде,благодаря ти. HugЗна4и не съм само аЗ,с такова съкрови6е. Joy

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не оставяй детето да ходи само с баща си на гости при бабата и дядото.
Покани я зълвата, щом иска да идва, но ако започне разговори не по твой вкус, казваш й, че не ти е приятно и ако няма за какво друго да говорите, да си ходи. Flutter Това е малко грубо де, може би е по-добре просто да смениш темата.

# 11
  • Мнения: 811
Не оставяй детето да ходи само с баща си на гости при бабата и дядото.
Покани я зълвата, щом иска да идва, но ако започне разговори не по твой вкус, казваш й, че не ти е приятно и ако няма за какво друго да говорите, да си ходи. Flutter Това е малко грубо де, може би е по-добре просто да смениш темата.

И аз така мисля!

# 12
  • Мнения: 139
Това, че ти си майка на детето си, не те прави автоматично единствен негов роднина и диригент на оркестъра. Детето има баба, дядо и леля и има нужда от контакти с тях и те имат нужда от контакти с него. Предполагам, че има баба дядо и леля(или вуйчо) и по твоя линия и също контактува с тях.
Аз и брат ми сме много близки и не си представям момента, когато някаква ......ще ограничава достъпа ми до дома и децата му, както и аз няма да ограничавам неговия и на децата му достъп до моя дом дом и моите деца. Няма да възпрепятствам и контактите между децата ми и бабата и дядото, независимо дали те са моите, или на партньора ми.
Поговори със зълва си, виж кое и какво на кого тежи и се опитайте да изгладите неразуменията. Успех

# 13
  • Мнения: 32
Не оставяй детето да ходи само с баща си на гости при бабата и дядото.
Покани я зълвата, щом иска да идва, но ако започне разговори не по твой вкус, казваш й, че не ти е приятно и ако няма за какво друго да говорите, да си ходи. Flutter Това е малко грубо де, може би е по-добре просто да смениш темата.

Да,поканена е раzбира се.Утре 6е идва.Нямам против да идва,стига да не zапо4не да се меси..А относно родителите му..Имам си при4ини,поради които,не давам да виждат детето.Бях им дала 6анс,те го пропиляха..6ом не си мерят прикаЗките,така 6е е...

# 14
  • Мнения: 130
Sonnenschein ти най-добре си знаеш положението. Според мене най-важното което трябва да постигнеш е уважение към тебе и семейството ти, т.е. ясно и точно да покажеш позициите си.  Не с лошо, с добро и с разговор. Кажи им открито какво те обижда, седнете, поговорете... и най-вече трябва да им забраниш да се занимават с интриги. И аз много мразя такива хора, но не всички мислят и действат като нас и не всички имат еднакво възпитание. Затова уточнете си взаимоотношенията! Хайде миличка, успехи в борбата smile3508

Общи условия

Активация на акаунт