Отговори
Здравейте, мили мами,бъдещи и настоящи!
Искам да Ви попитам, какво  знаете за "диагнозата" ВИСОКИ СТОЙНОСТИ при измерване на сърдечните тонове на бебето в последния месец от бременността.
Аз съм вече майка, която има здрава и красива дъщеричка на 3 години, но за моя радост не съм се сблъсквала с подобен проблем през моята бременност, а сега ми се налага да дам съвет на сестра ми или поне искам да съм наясно с "този термин - високи стойности" - какво е това, 180-200 много високи ли са, какво трябва да последва от това, налага ли се спешно секцио, какво става с детето в такива случаи и най-вече - КАКВА Е ПРИЧИНАТА?!?!?!
Това ще бъде е дно от децата-чудо, което ще се родят в отговор на 10-годишни мъки (стерилитет) и нали можете да си представите объркването и безпомощността, която изпитва не само самата майка, но и цялото и семейство........
Моля ви, помогнете ни със съвет или повече информация, защото лекарите не са много "словоухотливи"
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 4 496
Мисля,че означава,че сърчицето бие по-бързо от нормалното.Ако греша-надявам се някой да ме поправи. Simple Smile
P.S.Ама че съм и аз... Blush

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 14:45 от красим

# 2
  • Мнения: 463
На моята щерка стойностите бяха такива, но доктора не ми е казвал, че е някакъв проблем. Проблема при мен беше, че имаше много рязки спадове от 180, на 90, та той ми препоръча да не лежа по корем, защото натежалата плацента притискала някакви кръвоносни съдаве и де да знам там какви други работи, и наистина, като спрях да лежа по-гръб и нямаше спадове, но пак от време на време си имаше високи стойности. Родих една седмица преди термина. Бебето реши тогава. Да пита доктора, който я гледа, да и разясни. Ако има проблем, съм сигурна, че ще и го съобщят. Пожелавам и леко раждане и едно здраво, сладко бебче.  bouquet

# 3
  • Мнения: X
здравей и аз родих след 12 годишен стерилитет моята дъщеричка.сестра ти може би е притиснена за момента и за това има бебчо такива стойности.и аз имах 2 пъти и тогава моят доктор ми направи много дълъг запис около 50 мин. като беше до мен и ме караше да лежа по гръб, на страни и после и доплер.но в крайна сметка всичко беше  наред.просто бях притеснена.ако трябва да ходи да се консултира и с друг доктор или да отида на триизмерен ехограф където могат да я напрят доплер .успех и леко раждане.няма страшно щом вече е близо към финала.ако решат може и да роди веднага.

# 4

Общи условия

Активация на акаунт