Продажба на имот - въпрси?

  • 2 234
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 608
Предстои ни прдажба на имот/къща/ в провинцията.
Моля някой с повече опит да сподели през какви процедури трябва да се мине и за какво трябва да се внимава.

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Уф,майка ми наскоро продава апартамента си в провинцията.Ако покупката ще е с ипотечен кредит ви очаква ходене по мъките.Пак ще ви трябва данъчна оценка,проверки за тежести,удостоверение за наследници /ако е наследтвено/...Ще я питам с точност какво са и искали и ще ти пиша на лични. PeaceНо ще стане в понеделник Hug

# 2
  • Мнения: 49
Най-добре да дадеш имота в агенция за недв. имоти.
Спестяваш си тичане и нерви.

# 3
  • Мнения: 1 608
Фантичка, ще чакам! Grinning

Ваня_Б, минавали ли сте го пътя?

# 4
  • Мнения: 1 924
Записвам се да следя, и на мен ми предстои продажба на имот.
=^._.^= , решила съм твърдо да използвам услугите на агенция-вярно,взимат процент, но с това бебе просто ми е невъзможно да тичам насам-натам...сега проверявам кои агенции оказват максимално съдействие при продажбата Peace

# 5
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не е чак толкова страшно- така или иначе, документите ти трябва да ги изкараш- нот. акт или друг документ, удостоверяващ собствеността (понакога и уд- ие за наследници и т.н. имаш, данъчна оценка, скица или удостоверение за местонахождение на недв. имот.
Внимавай много с агенцията!!!! Не давай пълномощно, и ако питаш мен, по- добре зе занимавай сама- ясно ми е че нямаш много време, и това ще те задтрудни но 1. Си спестяваш пари и 2 (но по- важно) може да си спестиш големи неприятности в последствие, но няма да ти описвам всички рискове; и 3. Ако все пак решиш да избереш варианта с агенция, не се доверявай на някоя от световно неизвестните, обърни се към големите агенции, които работят при що годе ясни правила и вероятността да те измамят е по- малко (НО съществува!!!)
Измамите с недвижими имоти не са само по вестниците, а и в реалността, за съжаление.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
По-лесно се продава отколкото купува имота. Продавачът трябва да представи данъчна оценка на имота, скица, нотариален акт, документ, че имота не е ипотекиран (ако има ипотека е възможно тя да бъде откупена от новия купувач), документ за наследници. При нотариуса се изповядва сделката - слагаш си подписа само, когато си видяла парите по твоя сметка в банката (пари в брой не е желателно да приемаш). Всички документи сама трябва да набавиш, освен тези от съда - там може и агенцията да отиде, но голямата комисионна от агенцията не си струва. Нужен ви е договор за покупко-продажба с който се ходи при нотариус.
Всички разходи по прехвърлянето на имота са за сметка на КУПУВАЧА. Има и изключения - зависи как ще се договорите.

Ако наемеш адвокат със сигурност по-евтино ще ти излезе, отколкото с агенция. Агенцията взима % от стойността на сделката от теб и купувача.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 397

Ако наемеш адвокат със сигурност по-евтино ще ти излезе, отколкото с агенция. Агенцията взима % от стойността на сделката от теб и купувача.

Съгласна на скоро купихме едно место за къща през агенция, но го спазарихме на добра цена и бързахме, но определено ако бяхме взели адвокат щеше да е по евтино.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
Ако живеете там, където ще продавате може да се пробвате и сами. Пригответе си НА и данъчна оценка.
Ако обаче сте далеч и при интерес трудно ще се отзовавате, по-добре се свържете с агенция от това населено място.

# 9
Здравейте!Подготвяте документ за собственост,данъчна оценка,актуална скица,удостоверение за тежести.Най-добре с предварителен договор между купувач и продавач,който се заверява
нотариално.При подписване на предварителния договор продавача взима 10%капаро.
Имам малка агенция за недвижими имоти и още не съм откраднала имот.Така,че с документите и при нотариуса смело. Wink

Общи условия

Активация на акаунт