До мамите на момчета?

  • 1 136
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 409
Здравейте,
бебчо е с подсечено дупе ,което мажа и вече започва да минава,но от няколко дни забелязвам,че връхчето на пишката е леко зачервено.Имали ли сте такъв проблем и как сте го разрешили,взех да сепритеснявам доста.
Педиатърката ни е в отпуск до 20 и не знам какво да правя.
Дайте съвет,моля?

# 1
  • Мнения: 941
главичката или кожичката?

# 2
  • Мнения: X
Намазвай го всяка вечер с антибиотичен крем,докато се върне джи пи то ви.
А памперсите сменяли ли сте?В смисъл марката?

# 3
  • Мнения: 1 409
главичката или кожичката?
кожичката

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не се притеснявай .... от кога е така ? ... в никой случай не мажи с антибиотик ... заведи го при друг лекар да го прегледа

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз съм промивала с ривонолче. За антибиотичен крем може би все пак е редно да се попита лекар.

# 6
  • Мнения: 941
и при нас беше така-цялото дупе,тестисите и кожичката на пишката бяха в пъпки,мазах с Имазол,предписа ми го дерматолог и се оправи.Обаче внимавай-пастата изсушава кожичката и после ако пробваш да я забелиш,може да се нацепи и кръвне,така се случи и при Алекс,после мазах с Бочко и се оправи

# 7
  • Мнения: 625
И при моето дете имаше такъв проблем и въпреки,че го водих няколко пъти на личния лекар-той все казваше,че ще мине,да измивам хубаво като забелвам доколкото позволява и така.Но проблемът продължи и пишката му съвсем не се забелваше и беше все зачервена.Накрая го заведохме на хирург,който го забели напълно и една седмица мазахме с Бактробан.Да чукна на дърво повече проблеми не е имал.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
може да направиш съвсем слаб разтвор на калиев перманганат и да го топнеш вътре ... но много слаб- съвсем леко розов, все едно си мила месо във водата и всички кристали задължително да са се разтворили добре ... или свари малко смрадлика .... обади се на педиатърката по телефона и я попитай дали да го водиш на лекар

# 9
  • Мнения: X
Сега ведях колко е голямо детето.
При толкова малък момък и аз не бих сложила антибиотик.
Сикретгардън е права и съветът, който ти дава е добър.

# 10
  • Мнения: 3 205
Има леко възпаление. Можеш да направиш отвара от смрадлика и да промиваш леко с чисто памуче при всяка смяна на памперса, а също така е добре да оставяш детето да рита голо без памперс, колкото повече време - толкова по-добре. Сменяй памперса веднага щом усетиш, че се е наакал, защото възпалението се причинява от смесването на акото с урината.

# 11
  • Мнения: 1 371
Сложете малко риванол. Помага и дезинфекцира. Но антибиотик  newsm78- по-добре не.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 217
може да направиш съвсем слаб разтвор на калиев перманганат и да го топнеш вътре ... но много слаб- съвсем леко розов, все едно си мила месо във водата и всички кристали задължително да са се разтворили добре ... или свари малко смрадлика .... обади се на педиатърката по телефона и я попитай дали да го водиш на лекар

Супер съвети

# 13
  • Мнения: 1 409
Страхотни сте.Благодаря за бързите отговори.

# 14
  • Мнения: 1 371
....е добре да оставяш детето да рита голо без памперс, колкото повече време - толкова по-добре. Сменяй памперса веднага щом усетиш, че се е наакал, защото възпалението се причинява от смесването на акото с урината.
Когато сме в нас, държа бебето постоянно голичко, много му е кеф. Колкото до памперса - сменяй веднага, а  може и да го миете след всяка смяна, а не с мокрите кърпи. Отнема същото време. Хем на бебчо ще му е добре, хем и се застраховате срещу подсичане  и разни възпаления.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт