Въпрос за LUF синдром.

  • 944
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
От 5 месеца имам персистиращ фоликул, т.е. достига до 18-19 мм и после започва обратно развитие до около 12 мм. Пих противозачатъчни,но без резултат.Имала съм овулация ,но само в другия яйчник и то доста късна . Почти всеки месец образувам по два фоликула,но единия така и не се пука.Правим опити повече от година.Според вас може ли да става дума за ЛУФ синдром при положение ,че имам овулация.Хормоните ми уж са в норма,а този фоликул си стои там.
Ако има момичета с подобен проблем нека ми пишат

# 1
  • Мнения: 7 716
Щом има пукане на фоликул, значи има овулация и едва ли това е проблема. Колко късна е овулацията? Спермограма? Тест за проходимост на тръбите?

# 2
  • Мнения: 41
Овулацията е между 21-25 ден. Правена е и спермограма и хидротубация.Според лекарката всичко е наред.

# 3
  • Мнения: 7 716
А цикълът колко дни е?

# 4
  • Мнения: 41
Различно,между 30-40 дни.Лутеалната ми фаза е нормална.Цикъла ми идва  около 12-14 дни след овулация.

# 5
  • Мнения: 1 329
Анома,

и аз съм с ЛУФ синдром. При мен въобще не се пукат фоликулите, сега след лапарото май вече реагират.

Откъде знаеш, че има овулация? Проследена ли е? Виж си хормоните, ако не си правила изследвания.
Дори и да се пука фоликула, не означава че вътре има зряла и годна за оплождане яйцеклетка.
Пиши какво си правила досега и къде

# 6
  • Мнения: 7 716
Различно,между 30-40 дни.Лутеалната ми фаза е нормална.Цикъла ми идва  около 12-14 дни след овулация.

Е, в такъв случай не смятам, че проблемът е оттук.

# 7
  • Мнения: 127
И аз май имам ЛУФ синдром. Вече четвърти месец фоликулът ми расте нормално до 14-ти ден и след това започва бързо да расте. На следващия цикъл го няма. Не остава като киста. Явно се пука, но късно и ако е имало яйцеклетка - вече за нея е късно. Не мога да намеря много информация по въпроса. Пише, че в такъв случей се препоръчва инвитро. Миналия месец с прегнил се спука на 14-ти ден. Но пак нищо. Има ли някой забременял с ЛУФ синдром?

# 8
  • Мнения: 1 329
miani,

има момичета забремени с ЛУФ синдром. Всичко е въпрос на късмет.

Ако с прегнил се пука, това е добре, тъй като можете за 3-4 месеца да таймирате момента и така естествено да забременееш.
Довери се на доктора, нека той да ти каже кое е най-добрия вариант за теб.
При мен дори и с прегнил не се пукаха фоликулите, тогава единствения шанс наистина е ин-витро.

Общи условия

Активация на акаунт