Za antiobiotik v UK???!!!

  • 2 398
  • 25
  •   1
Отговори
Ami ne znaeh kum koia tema da zadam tozi vupros,poneje znam che lekartsvata kato tsialo se razlichavat v UK i v BG  ta ne stava  v zdravnata, za tova tuka.Znachi moito  angelche ,mu dadoha   da vzima  antibiotik Amoxicillin, poneje biahme s edno povrushtane i temperatura okolo 39  gradusa + -   postoianno edna sedmitsa sled kato tupite ni  doktori tuka v surjarito , ni obiaviha che  bilo normalno za bebetata da sa s visoka  temperatura edna sedmitsa ta nakraia nie otidohme v  subotata  v neshto kato i az ne  znam moje bi kato nashte dejurni  ta tam vsiakakvi koi  bit, koi kashlai, koi povrushta abeeeeee....... i ot tam ni pratiha v  Lestur roial  ta sediahme edin den v bolnitsata  , gledaha ni  sestra , dvama lekari , kato predi tva biahme minali tuka pri drugi dvama i oshte dvama po telefona  .... za da otkriat che  bebka ima nalepcheta  na gurloto mai, taka kaza poslednata doktorka  kakto obiknovenno tuka pakistanka!! Mejduvremenno  tia ne iadeshe nishto, samo vodichka   po malko, ta lsed kato minahme po vsichki tia tromavi protseduri tuka,   ni dadoha tozi antibiotik taka da se kaje, + destki nurofen i detski  paratsetamol  mai Amidol mu beshe imeto , ta pochna da svalai Temperaturata, leka poleka spria da povrushta no pocha edno ludo razstroistvo, obadihme se  kazaha ni che bilo ot antibiotika , ima li takova neshto naistina??I tova  ne e vsichko, ot dva dena  iska postoianno da mi spi, ne iade vse  oshte , ako pie mliako  posle vsichko otiva  na aki pak....i taka .....!  Sad  Thinking  Sick Ta vuprosa mi e  ima li takova neshto tozi  antibiotik da ia kara  na razstroistvo  i da i se spi  sega tolkoz mnogo ot tva che boleduva , pri uslovie che niama temperatura da chukna na durvo veche!!! Confused  Sad  Neutral Face

# 1
Мога да дам мнение само за разстройството. Ако се е появило след започване на антибиотика значи има непоносимост към него и нашата педиатърка при един такъв случай със сина ми ни каза да спрем приемането му. Срещу повръщане в БГ даваме ампула Натриевцитрат.

# 2
Znachi da , davat che u niakoi hora moje da predisvika diaria kato stranichen efekt, taka che  moje i da e naistina ot lekarstvoto ,vupreki che tova ne me uspokoiava  ama hich, kato se ima vpredvid  che ne iade pochti nishto milata , a   puk aka  dosta  Sad , a i  tova postoianno dremene????!!!! Mai shte triabva da pritesniavam pak nashto glupavo GP, tuka mai sa beter v BG!!!! Shocked

# 3
Da ,vodichka i davam , sokcheta sushto, no se pritesniavam che iadneto i e malko za neianat vuzrast kogato triabva da se hrani za da raste.... Cry !!!!A za tova che i golemite hora gubiat apetit ot antibiotika viarno e ,i az  si spomniam  po mene kato sum boleduvala, ama to kato e bebche i ne moje da si kaje kakvo mu e i na  mene samo mi letiat razni raboti iz glavata Cry  Neutral Face

# 4
Бона, точно в неделя приключих с даването на този антибиотик . При Ели също се появи този страничен ефект -диария и повръщане. Споделих веднага с хелтвизиторката (тя ми се обади да ме пита как е, защото бяхме до бърза помощ и от там й бяха препратили данните). Апетит също беше загубила, дори и вода не искаше да пие......

# 5
Не се притеснявай, гадно звучи, но някъде след 5 дена нещата влизат горе-долу в релси. Само дето и безсъни нощи се карат тогава Sad . А предупредиха ли те от аптеката, че антибиотика се държи в хладилника.

# 6
С ядене не я насилвай. Предлагай й млякото, въпреки че в тоя момент и то подпомага разстройството, но е по-важно да не се обезводни. Вие сте малки, така че не губи кой знае колко от яденето.Ако ти звучи като успокоение (макар, че не е) се принудих като "влезе в час" Ели да започна все едно от бебе я захранвам. Купих пюрета за 4 месечно Embarassed  Sad

# 7
Ami ne sa mi kazali che  triabva da se durji v hladilnika Shocked  na opakovkata pishe samo na prohladno mialsto  s ne po visoka mai ot 25 gradusa temperatura,.......a za tva che ia unasia v sun postoianno sushto li e ot  lekarstvoto Thinking ????A na vas kakvo vi  kazaha  che e, virusna infektsia li ,i samo tva li piehte ili...??? E chudesno nie i bez tva imahme problem sus zahranvaneto ta sega znachi nishto niama da iska posle jivot i zdrave kto i mine  Sad  Confused

# 8
  • Мнения: 2 452
Бона,
Лекарствата в цял свят са едни и същи! Понякога в различните страни се използват различни търговски препарати поради което имената не са същите, но самото лекарство е същото! Така че спокойно можеш да питаш в медицинската тема.
Амоксицилина е Амопен (ако си чувала). Един от страничните му ефекти мойе да е разстройство, защото той действа и на нормалната чревна флора като я унищожава и така може да предизвика разстройство. Ако имаш възможност давай "живо" кисело мляко, защото бактериите в него спомагат за нормализиране на чревната флора.

# 9
Цитат на: Bona
....a za tva che ia unasia v sun postoianno sushto li e ot  lekarstvoto Thinking ????A na vas kakvo vi  kazaha  che e, virusna infektsia li ,..
За унасянето може да е от температурата, но Ели по-скоро беше така и от не яденето (поне аз така си мислех). Цялата беше отпусната. Диагнозата ни беше "ушна инфенкция", но всичко почна с един гаден грип от който всички кашляхме жестоко и подсмърчахме......

# 10
После преминахме и през конюнктивит и като капак завършихме с тая ушна инфенкция.
Но Лаура е права, че само търговското име е различно на лекарствата. А и тя си ни е нашият медицински справочник - заедно с Дебеланката Wink  Grinning  Heart Eyes

# 11
Ami izviniavam se za  nevejestvoto mi   po otnoshenie na lekarstavata ,taka e  da moje bi samo nazvaniata sa razlichni .A za unasianeto i az se uspokoiavam che e ot tova che i e otslabnal organizma  , inache da chukna na durvo temperatura niamame ot dva dni , istoriata ni zapochna minalia chetvurtuk inache ,ta si milsia i az che e poneje ne iade i  ne  si e dospivala kato beshe  s visokata temperatura ta sega  e iztoshtena milata. Ami nie znachi sme  gore dolu sus sushtoto samo che na gurloto, iavno e  virusna infektsia, az tukmo biah  reshila che tuka niamat problemite kato v BG s gripovete , ama na i tuka si ima virusi Rolling Eyes .
  Laura  izviniavai no kakvo shte  reche  tova "jivo  кисело mliako"?? Thinking  Embarassed A i niama li i to da i deistva razhlabvashto dopulnitelno???? Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 581
И ние бяхме до онзиден на Амоксицилин. Виктор кашляше ужасно и беше с температура 3-4 дни, накрая ни изписаха антибиотик. Не е имал разтройство, нито повръщане, обаче не иска да яде - вече 10-ина дни кара само на мляко и сок и много рядко филия с масло или бисквити, но на него му никнат и 4 кучешки зъба и 1 кътник едновременно в момента и не знам дали е от болестта или от зъбите  Sad

# 13
Ив, аз сЪ притесних де се загуби ама май и вие сте се лекували Sad

# 14
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Bona
Ami izviniavam se za  nevejestvoto mi   po otnoshenie na lekarstavata ,taka e  da moje bi samo nazvaniata sa razlichni .A za unasianeto i az se uspokoiavam che e ot tova che i e otslabnal organizma  , inache da chukna na durvo temperatura niamame ot dva dni , istoriata ni zapochna minalia chetvurtuk inache ,ta si milsia i az che e poneje ne iade i  ne  si e dospivala kato beshe  s visokata temperatura ta sega  e iztoshtena milata. Ami nie znachi sme  gore dolu sus sushtoto samo che na gurloto, iavno e  virusna infektsia, az tukmo biah  reshila che tuka niamat problemite kato v BG s gripovete , ama na i tuka si ima virusi Rolling Eyes .
  Laura  izviniavai no kakvo shte  reche  tova "jivo  кисело mliako"?? Thinking  Embarassed A i niama li i to da i deistva razhlabvashto dopulnitelno???? Rolling Eyes


Амопена се държи в хладилник защото така "вкусът" му е по-приемлив за децата. Ако суспенсията е топла не е особено приятна на вкус, а когато е студена се замъгляват някои неприятни черти (горчивина и т.н.). Иначе проблем няма да НЕ го държиш в хладилник.

Общи условия

Активация на акаунт