Разсъждавам си.....

  • 2 081
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Напоследък все по -често се чудя,защо,хората се променят под влияние на парите или при сдобиването си с определена власт.Не знам кое провокира тази промяна,може би чувството,че вече си повече от другите, те кара да ги игнорираш и да се държиш резервирано/дежурно / с тях.
Случва се с моя познат и не мога да си обясня как и защо  се променя човек?Исках да чуя и вашите мнения, познавате ли такива хора?

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Парите променят хората или поне повечето от тях. Имам такива примери.
Лично за мен е някакъв вид комплекс.

# 2
  • Мнения: 2 952
  Аз не се промених  спрямо другите , просто промених вкусовете си към хубавите неща и към живота , може би излъчването също се променя на човек , но това е неизбежно.Мисля , че  е до философското  схващане за  живот , щастие, истински неща .... въпрос  е на нагласа и възприятие.Който успее да се радва на живота си и да му е добре , той няма време да  търси "жертви" , да хапе и да доказва това, което има.Е , ако са  завистливи и  зли към него - може да стане лош, а може и да махне с ръка и да спи спокойно , за разлика от   завистниците  Wink
  Цветна натура  Peace

# 3
  • Мнения: 620
  Аз не се промених  спрямо другите , просто промених вкусовете си към хубавите неща и към живота , може би излъчването също се променя на човек , но това е неизбежно.Мисля , че  е до философското  схващане за  живот , щастие, истински неща .... въпрос  е на нагласа и възприятие.Който успее да се радва на живота си и да му е добре , той няма време да  търси "жертви" , да хапе и да доказва това, което има.Е , ако са  завистливи и  зли към него - може да стане лош, а може и да махне с ръка и да спи спокойно , за разлика от   завистниците  Wink
  Цветна натура  Peace

Хахаха....а стана ли член на Кооперативна банка Joy Joy Joy(надявам се да разбереш майтапа)

По темата....не само някой,всички се променят.Някои казват,че минавали на следващо ниво,но за мен си е чисто комплексарка проява. ThinkingОтносно властта...там нещата са почти същите,все пак власт без пари не можеш да имаш.
А защо става така- и аз съм се чудила,ама май става подсъзнателно и после много им допада това състояние на духа на хората newsm78

# 4
  • Мнения: X
Парите променят хората или поне повечето от тях.

Мдам.
Хората правят фалшиви пари, но много по-често парите правят фалшиви хора.

# 5
  • Мнения: 2 952
Не разбрах майтапа, не   Whistling

# 6
  • Мнения: 1 072
...................,защо,хората се променят под влияние на парите .............

Не се променят хората, а възможностите им. Сигурно е хубаво да усещаш, че не зависиш от никого. След като не зависиш от него, лесно е да му заявяваш точно какво мислиш. Ей така, с лекота. Парите вдъхват усещане за свобода. А тогава се проявяват истинските качества на индивида. Богатата куха лейка почти сигурно преди акта на забогатяване е била просто една бедна куха лейка, която си е натискала парцалите.

# 7
  • DE
  • Мнения: 967
Знам, че всички имате такива примери, но ще ви дам един мой.
Имам една приятелка. От много години се познаваме  се подкрепяме.
Изведнъж това момиче се променя, вседствие новопостъпили доходи.
Купува си изключително скъпи неща, ходи само на отбрани места. Аз нямам такава възможност и затова постепенно спрях да излизам с нея. Не че не я чувствам близка. Даже напротив. Просто ми става мъчно, как може това мило момиче да се превърне в един егоист, неспособен да помисли за другите.
Хората не са равни, но парите ли са определещи за държанието към другите?

# 8
  • Мнения: 2 952
Отношението към теб какво й е ?
Защото  за ходенето на отбрани места и купуването на скъпи неща - това е нещо естествено и ти също би го направила, то не е определящо.А   , че неможете да  ходите все на едни места  заедно - знам какво е , но сигурно има места , на които можете да  отидете  заедно.Тя няма да спре да  ходи там , защото  някой друг неможе .Всеки бяга в своето трасе, такъв е живота.Дано се обичате  с нея.Тогава все ще намерите общи неща.Ако има обаче  високомерие или завист - отива всичко по дяволите , двупосочни са нещата .... Wink Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 370
Да, познавам такива хора, на доста нива над мене. НЯма начин да не ти се промени мирогледът, ако, примерно, имаш възможност да си купиш апартамент в Банско или на Съни Бийч така, както други си купуват панелка, да речем. Заради няколкото седмици зиме/лете там, да не се мешаш с простолюдието. Или да си подменяш джипа на 2-3 години....от келешлък. С мене се държат нормално в редките случаи, когато се засечем на едно място. Но целенасочено, всъщност, никога не сме се срещали. Защото средите ни са диаметрално различни. Аз се боря да се задържа в средната класа. Mr. Green Те се борят....да си купят хеликоптер, примерно. Няма лошо, не  завиждам. И не страдам, че не общуваме-заради горепосочените факти.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз станах по-затворена.
Спрях да контактувам с някой хора, които от завист започнаха да говорят глупости зад гърба ми, или други които ме използваха като "пари за черни дни".
Друго не се е променило - нито се обличам с маркови и скъпи дрехи, нито ходя по отбрани места.
Просто започнах повече да отбирам хората и да съм по-внимателна.

# 11
  • Мнения: 765
Парите променят интелигентните хора към добро . Това е моето впечетление .

# 12
  • Мнения: 4 665
Много малко са хората, които като се сдобият с пари успяват да останат човеци. Познавам само един такъв.

# 13
  • Мнения: 2 952
на 2-3  години подмяна не е келешлък бе  Grinning викам да не е на 3 месеца  Mr. Green

Самият Доналд  Тръмп каза днес по телевизията, че  животът е кучка ...
Шантава работа smile3502

# 14
  • Мнения: 5 370
на 2-3  години подмяна не е келешлък бе  Grinning викам да не е на 3 месеца  Mr. Green
Щото няма време да се занимават, иначе могат и на 2 месеца, никакъв проблем. Mr. Green
Абе.....Доналд Тръмп е прав. Дори и богатството е нож с 2 остриета. Пак говоря от личен опит-не че аз съм била богата, от преки наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт