Кажете какво да правя с бурканчетата от пюре?

  • 1 464
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 532
Помощ! Заринахме се вече, а те са неизползваеми повторно. Дали ги приемат във вторични суровини? Какво да ги правя? Ганчевците поне не си ли ги изкупуват обратно?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 8 999
Хвърляй, хвърляй, преди да са превзели цялото ти жилище. Хич не ги жали, а ги мятай в кофата!

# 2
  • Мнения: 1 532
Хвърляй, хвърляй, преди да са превзели цялото ти жилище. Хич не ги жали, а ги мятай в кофата!
Натам отиват нещата, свиди ми се, ама ще взема да ги метна в контейнера за стъкло, поне има шанс да ги преработят.

# 3
  • Мнения: 220
И аз това се чудех докато малкия ядеше пюре.И ги събирах и събирах...докато наистина станаха над 100и незнам си колко.Но в един прекрасен ден прозрях ,че наистина няма да ми влязат в употреба.И така както ги бях събирала в торбички ги прехвърлих в контейнера за боклук.Хвърляй ги миличка,никога няма да ти потрябват.

# 4
  • Мнения: 1 492
Ако правиш консерви са удобни за домати, лютеници, люти чушлета... ако не правиш - в кофата.

# 5
  • Мнения: 1 532
Ако правиш консерви са удобни за домати, лютеници, люти чушлета... ако не правиш - в кофата.
капачките им са за еднократна употреба, иначе щах да ги употребя с консервна цел, ма не става Crazy

# 6
  • Мнения: 5 178
Стават и за консерви, но трябва да се внимава като се затягат!! Поне свекито успява Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз на Ганчев и други с еднократни капачки направо ги изхвърлям.Запазила съм си  няколко с метални капачки и тава е.

# 8
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз съм изхвърлила всичко Peace

# 9
  • Мнения: 2 957
На Ганчев капачките не стават за повторна употреба.
Може да си оставиш няколко за подправчици и останалите на боклука;)

# 10
  • Мнения: 769
На боклука.

# 11
  • Мнения: 7 430

Peace ... макар, че една баба ми бе поискала и не се е оплакала, че не стават за консервиране newsm78
Пробвай - ако правиш сладичко може да си използваш Wink

# 12
  • Мнения: 4 965
1. Запази само теи с капачките за многократна употреба - особено ако ще взимаш храна от детска кухня /на някои места искат по 30 бурканчета и 60 капачки/.
2. Другите или ги хвърляй, или ги ползвай за консервиране на сладко, мед и люти чушлета /каквото и друго да сложиш вътре, няма да успееш да го запазиш/. Аз, примерно, правя люти чушки и конфитюр от ягоди - и за двете е много удобно, защото се пълнят и затварят още врели, та капачетата прилепват, а и за двете неща не е необходимо да са вакуумирани. В този случай можеш да си оставиш 20-тина бурканчета. Другите в казаните - ако решиш да ги връщаш, имай предвид, че ходенто и търснето на пункт, закарването дотам с кола /евнтуално/ и т.н. ще ти коства повече разходи, отколкото стотинки ще получиш насреща.

# 13
  • Мнения: 2 936

 Peace повечето отидоха там!!! по-големите бурканчета дадох на майка ми и свекърва ми.

# 14
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Лелееее, само ако знаеш ние от Бг мама за коледния базар колко търсехме такива, щото от тях , след като ги изрисувахме страхотно направихме икебани с по 1 свещ и борови клончета.народа се изтрепа да ги купува.

Общи условия

Активация на акаунт