Прекъсване на дишането

  • 3 909
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 173
Тази  тема я публикувах в форума д-р Нивеа бейби, но я пускам и тук.

На 01.08 (термин 28.08) станах горда леля на едно малко момченце.
За съжаление проблемите почнаха още с бременността на майката. В 20-та седмица на 3Д преглед се установява, че снаха ми има разкритие и докторите и казват, че е късно за серклаж. Мотаха я повече от 10 дни с предтекст, че имало спешни раждания и други подобни. Както и да е, зашиха я накрая и до края на юли снаха ми лежеше по цял ден.
Влезе в болница на контролен преглед и се установи, че тоновете на бебето падат до 105 и че трябва да бъде извадено. И така след като и махнаха серклажа, веднага е получила 5 см разкритие. Роди бебето за 4 часа.
Когато детенцето е излязло на бял свят не е могло да диша. Интубирали са го и след това веднага са го сложили в кувиоз с кислород.
На следващият ден са искали кръв от бащата зa да му прелеят плазма. Моля ви обяснете ми защо се прави това нещо, тъй като за първи път го чувам. През ноща на 02.08 срещу 03.08 детето е спряло да диша. Интубирали са го и пак са го върнали към живот. Закарали са го в някаква детска клиника (военна болница). Не съм запозната добре с клиниките и болниците в България, тъй като от дълги години живея в чужбина. Детето е получило и гърч същтата нощ, но не разбрах преди да спре да диша или след това. Знам, че в момента е на много силни и скъпи антибиотици, защото била открита някаква инфекция. При раждането си детето е имало и оттоци по челцето и крачетата. Преди малко се чух с таткото и той ми каза, че детето е за в момента стабилизирано, но още не е прескочило трапа. Почнало е да пишка, но още е под кислород.

Знам, че това, което ви пиша не е много като информация, но ми се иска да имам някаква яснота по въпроса.
Каква в вероятността за трайни увреждания и каква диагноза може да се постави вообще?

Предварително ви благодаря за времето, което ще отделите за мен и моят проблем.

# 1
  • Мнения: 1 685
колко се роди детенцето и в коя седмица?и моят син се роди малък 900 грама и той спираше да диша и на ,него му правиха какво ли не.имаше инфекция два пъти беше с антибиотик и два пъти му преливаха кръв.сега сме 2,150 и сме здрави .хей тези малки душици са много силни те са невероятни всичко ще бъде наред  ще се моля за детето.сега медицината е много напред а и неонатолозите си знаят работата. Praynig дакато моят Жорко бе още в неонатология ми казваха, че няма да го бъде ,че не трябва да се надявам много и пр.но вие имайте вяра и се молете на бог !пишете за детето моля ви

# 2
  • Мнения: 1 173
колко се роди детенцето и в коя седмица?и моят син се роди малък 900 грама и той спираше да диша и на ,него му правиха какво ли не.имаше инфекция два пъти беше с антибиотик и два пъти му преливаха кръв.сега сме 2,150 и сме здрави .хей тези малки душици са много силни те са невероятни всичко ще бъде наред  ще се моля за детето.сега медицината е много напред а и неонатолозите си знаят работата. Praynig дакато моят Жорко бе още в неонатология ми казваха, че няма да го бъде ,че не трябва да се надявам много и пр.но вие имайте вяра и се молете на бог !пишете за детето моля ви

Здравей Гери,
детенцето се роди в 36 г.с плюс 1 ден. Тегло 2900 г. и 47 см. На първи поглед всичко наред, но все повече почвам да си мисля, че може би някаква инфекция по време на раждането е получило или пък е било от плазмата, която са му преливали.И аз се моля постоянно всичко да е наред.
Радвам се, че твоят Жорко се е преборил, а на теб ти пожелавам да се радваш на здраво и щастливо дете.
Ще информирам веднага като получа нови вести.

# 3
  • Мнения: 1 685
доколкото знам всички недоносени получават така наречената белодробна инфекция. но всичко ще бъде наред сигурна съм! Hug и ще чакам да пишеш как е малкото слънчице

# 4
  • Мнения: 3 914
Здравей,надявам се да се преборите и съвсем скоро да се похвалиш тук със здраво племенниче Hug Hug Hug
Спирането на дишането се нарича-респираторен дистрес синдром,който развиват недоносените ,поради факта че белия дроб е леко недоразвит,по скоро не са отворени алвеолите на белия дроб,не е задължително да има белодробна инфекция.Инфекцията може да бъде навсякъде,а това става защото бебетата са уязвими и са податливи на инфекций,те могат да дойдат отвсякъде-от тръбата на кислорода,от плазмата,дори от въздуха.
Риск от увреждане винаги има,но факта че бебчо е роден 2,900 е много добър показател,все пак е голямо бебе Wink и съм убедена ,че всичко ще е наред Peace  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 173
Благодаря ви мили мами за подкрепата.
Вестите от днес са, че няма промяна в състоянието. Всички органи функционират нормално, както и вчера.
Но все си мисля, че от веднъж чудо не може да стане. Все пак му трябва време на малкият организъм, за да се пребори с инфекцията.
Докторката е казала, че антибиотиците са много хубави и давали по принцип много добри резултати.
Преди малко се върнахме от църкавата. Имаме си българска тук и ходихме да запалим свещичка за здраве.
Дано Господ бди над малката душичка. Praynig

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 17:24 от doritt

# 6
  • Мнения: 1 685
 Praynig да господ ще я пази и всичко ще се оправи!имайте вяра -нали знаете чудесата се случват!!!  Naughty

# 7
  • Варна
  • Мнения: 965
Здравей,
това, че са искали таткото да даде кръв не значи, че детето има проблем и се налага кръвопреливане (поне във Варна е така) - това е стандартна процедура - евентуално ако се наложи, ще се вземе кръв или плазма от кръвна банка, а за да има запаси там, таткото или някой друг трябва да даде кръв, като се укаже, че е за бебе примерно номер 71 (дават талонче, където това е описано).
Стискам палци по-бързо бебочето да се пребори с инфекцията и мама и тате да си приберат в къщи малкия юнак.

# 8
  • Мнения: 1 685
мила пиши как сте?

# 9
  • Мнения: 3 116
Докато лежах в болницата в реанимацията след раждането, дойдоха лекари при една от родилките да искат разрешение за преливане на кръвна плазма (тя подписа един документ). Това се прави при лоши кръвни показатели и най-вече хемоглобин (т.е. говори за анемия). Случва се при новородените.

Иначе моята мома, родена 15 дни преди термин, 2750 гр, 49 см, също имаше проблеми при раждането. Проплакала е след първична реанимация (каквото и да означава това), беше в кувиоз на кислород 3 дни, и след това още 2 дни без кислород. 9 дни беше на антибиотици. А сега да я видиш каква е мома  Crazy

Така и не разбрах причината за случилото се, неонатолозите говореха за трудна адаптация, в епикризата пишеше за вътреутробно задушаване. Раждането не беше предизвикано заради проблеми при бебето, а заради проблеми при мен, които нямаха общо със състоянието на бебето.

Надявам се всичко да е наред, бебо да се пребори  Praynig Praynig Praynig

Ще чакаме новини  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 1 173
Здравейте момичета,

малко късно се включвам днес, тъй като имах много работа в офиса и докато се приспим с дъщерята стана пак по нощите.
Както и да е. Днешните новини са, че тромбоцитите леко са се покачили (каквото и да означава това), макар че си мисля, че е положителен знак и че оттоците са почнали да намаляват. Детето все още е на кислород и антибиотици. Но както д-р Слънчева ми писа в другият форум, сигурно най-малко 10 дена ще е. Лошото е, че информация за мъничето дават само веднъж дневно. Не искам да знам какво им е на брат ми и снаха ми.

Продължавам да се моля за малката душичка. Praynig


# 11
  • Мнения: 1 685
моят жорко също беше дълго време на антибиотици милият яко го бяха надупчили.но аз вярвам че ще се оправи ,viki i mama е права факта че бебето се е родило по-голямо е наистина добър показател Hug имайте вяра всичко ще се оправи  Partyкъсмет и пиши

# 12
  • Мнения: 1 685
doritt  какво става с детето?как е пиши!!!

# 13
  • Мнения: 1 173
След множество инфекции (вътреболнична, бронхопневмония и още знам ли каква) състоянието не е кой знае колко добро.
Тъкмо се беше пооправило детето и сега пак му преливали кръв, че му бил нисък хемоглобина.
ritka и при моят племенник е имало нещо от рода на вътреутробно задушаване.
Дано това не е с лошо последствие после за мозъка. Нямам идея колко още ще го държат в болницата.
Дано всичко свърши добре! Praynig

# 14
  • Мнения: 3 116
Дорит, при малката да чукна на дърво (пу-пу-пу) всичко е наред.

Детето нали не е на апаратно дишане,  а само на кислород ?

Бебето секцио ли е родено, разбрах че този проблем го има при много бебета родени секцио ?

Позволяват ли на майката да носи кърма на бебето и да го кърми. Според неонатолозите това е помогнали изключително много за бързото въстановяване на малката, чак и те бяха учудени от бързото от възстановяване  newsm78

Много целувки и се надявам скоро да ви изпишат и бебо да е здрав оттук нататък и никакви проблеми  Praynig

Дръж ни в течение  Heart Eyes


Общи условия

Активация на акаунт