Пулпит на млечно зъбче

  • 5 782
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 504
Днес с дъщеря ми бяхме на зъболекар. Има пулпит на четвъртото зъбче. Попаднахме на дежурен зъболекар, в линика "Недялков" на Дондуков. Сложи й арсен, за да умъртви нерва, спомена, че трябвало да се вади, което ме изпълни с ужас... Разрових се и в тази тема прочетох, че нерв на млечен зъб не се вади. Утре ще ходим да вадят арсена. Може би аз не съм разбрала за ваденето на нерва, може да е запечатване, но все пак - ако рече да вади с онези ми ти игли? Да откажа ли? Нямам никакъв опит... newsm78

# 1
  • Мнения: 2 673
Да нерв на млечен зъб не се вади!!!!! сменя се арсена на трети ден най-късно\зависи какъв е арсена, колко като количество е сложил\, слага се лекарство и на третия път се пломбира!

# 2
  • Мнения: 504
Благодаря!
Тръпнех в очакване на отговор от някого!
Много съм признателна! newsm51

# 3
  • Мнения: 485
Категорично-нерв на млечен зъб не се вади.На моят син му пломбилаха тъкова зъбче.Ходихме няколко пъти да ни сменят лекарството,всеки път пипаше по малко с машинката,за да разшири колкото може дупчицата и да има достъп за лекарството.В началото го болеше,но на третия път нямаше болка и позволи да го почистят и пломбират.Зъболекарката обясни,че млечните зъби нямат нерви както постоянните.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт