И какво да правя сега (отказва категорично да пие млякото си)?

  • 1 064
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 560
Здравейте. Малката от няколко дни отказва категорично да пие млякото си.  Само като види шишето и блъска, и бута, и не ще. Преди сутрин в пет ядеше АМ и вечер заспиваше с него. Сега яденето в пет го махна напълно, но вечер какво да давам? Пробвах с друго мляко, но не би. Сега какво да давам, как да го давам? newsm78 В чуденка съм. 

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 00:17 от Vivi

# 1
  • Мнения: 292
Пробва ли с кисело мляко.
Не знам от какво може да е. newsm78

# 2
  • Мнения: 2 908
Как сте със зъбите?На нас сега точно ни растат(нямаме още нито един),венците и са подути и тя ползва биберона за дъвкалка,не иска да пие,въпреки,че знам че е гладна,защото си изпиваше всичко до дупка.Затова и сменям биберона с накрайник и с него по-бързо си изпива млякото...докато се усети да го задъвче и него...и е изпила млякото Grinning
Имам в предвид,че може да блъска шишето,защото нещо друго я дразни(като венците например).

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Като чета тук-това се случва рано или късно на повечето бебета.Сина ми отказа категорично АМ на 6 месеца. CryПърво смених шишетата-от силиконови Авент на шишета на Чико с каучукови биберони,всякакви накрайници,неразливни,вълшебни чаши-не и не.Имаше период,в който вечеряше АМ+бисквити Закуска,понякога приемаше и АМ с лъжичка-кошмар.Смених млякото-от Аптамил на Милумил,накупувахме всякакви разновидности-1,2,3,яде точно една седмица и пак се отказа.Сега яде каша с АМ сутрин и понякога му слагам в зеленчуковото пюре.Слагам му да яде много сирене.Преди 2 дни се опитах да му дам кисело мляко-не го хареса и получи страхотен обрив. Sick
И аз не знам вече какво да правя.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Давай някаква готова каша вечер,а след 1-2 седмици го предложи пак.Може пак да го поиска.

# 5
  • Мнения: 1 165
И ние го отказахме на годинката.Преди няколко дни пробвах-изпи окло 100 гр. и ми бутна шишето.Решила съм да давам половин порция АМ и още толкова кисело .

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Спри да показваш шишето за 2-3 дни.Нека да го забрави, защото в противен случай може да го намрази.Може да е от растеж на зъби, случва се на много деца да отказват временно храна и биберони в такива периоди.Давай повече каша, или опитай да предложиш млякото с лъжица.

 Вечер може да даваш АМ с бисквита, или други подобни варианти.

# 7
  • Мнения: 27 524
Давай някаква готова каша вечер,а след 1-2 седмици го предложи пак.Може пак да го поиска.

 Peace

# 8
  • Мнения: 1 230
При нас след боледуване (само с течна храна - разбирай АМ) около седмица след това не пожела мляко въобще. Не съм настоявала. Сега си го пие вечер и ако стане по-рано - сутрин също Peace

# 9
  • Мнения: 560
Благодаря за съветите. 
Наистина ни излязоха две зъбета отдолу. Мислех, че може да е от това и пробвах да дам млякото с лъжица, но такава физиономия направи, все едно ще повърне. Пробвах и с друго мляко - същата работа. Вечер давам АМ с бисквити и го яде с лъжица. Тази вечер смятам да дам кисело, пък да видим.
Че не остава гладва, не остава, но пък ми липсва гушкането вечер преди сън.

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Давай някаква готова каша вечер,а след 1-2 седмици го предложи пак.Може пак да го поиска.

И аз това щях да предложа  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 751
И аз мисля, че е заради зъбите. Случва се и при нас - мажа му венците с дентинокс и след това без проблем си пие АМ-то.

# 12
  • Мнения: 941
Вечерното мляко го отказа към 8-ия месец,видях се в чудо #Crazy  и го замених с каша.Сутрешното го отказа на годинка след боледуване със запушен нос.Минах направо на попарата

# 13
  • Мнения: 5 362
По същият начин отказа Калина АМ,но беше малко по-голяма-на 10 мес.Започнах да я храня с кисело.И до сега това й е любимата храна Grinning

# 14
  • Мнения: 887
Синът ми отказа да пие АМ след 6 месец. Започнах да давам безмлечна каша като я приготвях с АМ, а впоследствие въведох кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт