Мохито...

  • 15 206
  • 155
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Тук-таме срещам от постовете на съфорумките тази думичка. Засега се казва ей-така, между другото... все едно става дума за чай...  сещам се аз защо...  Laughing

И понеже преди време четейки в един руски форум се натъкнах на снимка на една рускиня, седяща на бара с коктейл, ми стана горе-долу ясно що е то.  Mr. Green

Понеже съм въздържател, затова...
  Whistling

Та, ето какво казва чичко гугъл за тези, които не са в час:

Цитат
Мохито (на испански: mojito) е традиционен кубински коктейл, който се приготва от следните пет съставки: мента, ром, захар (или сироп от захарна тръстика), зелен лимон и газирана вода. Комбинацията от освежаващ цитрус и дъх на мента прикрива силния опияняващ ефект на рома и прави коктейла подходящ за лятото. Приготвя се във висока чаша. По рецепта прилича на ментовия джулеп.

Името е умалително от думата mojo, която означава „африканска магия“.

А ето и как изглежда:



И сега към същината на въпроса:

Откога се предлага по баровете, та не съм го чула? (нищо че съм въздържател)

Пили ли сте, как е на вкус?  Laughing

Е, бабиейросите, предполагам, си лягат и стават с него.  Laughing

# 1
  • Мнения: 417
Пия алкохол,но изобщо не съм в час с коктейлите.За първи път го чувам и не съм ги пила.

# 2
  • Мнения: 4 392
Мохитото не ме интересува. Пия мартини с малко лед и мнооооого маслини. Heart Eyes
Обаче ако стана бабийероска, ще пропия, какво да правя.. Hug
Впрочем аз го знам под друго име:

 http://en.wikipedia.org/wiki/Caipirinha
Ако е същото, разбира се.. Thinking

Ако Кашаса-та е ром- същото е. Peace

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 22:07 от ЧерешОвка

# 3
  • Burgas
  • Мнения: 35
Аз съм пила.Много популярен коктейл.по принцип знам че се слага кафява захар.на мен лично ми е малко силен,тоя бял ром се усеща все пак  Grinning даже скоро гледах на едно заведение че има и мохито ябълка,праскова и т.н  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 1 209
В момента си направих едно и си пийвам с кеф Mr. Green
Отдавна се предлага по баровете тук-особено лятото. Има и заведение с това име от поне 5-6 години. Много е приятно - може би заради листенцата мента Wink

# 5
  • Мнения: 984
Мисля, че е време да си спретнем и една коктейлна книга /нещо като справочник/ с най-мъдрите коктейли на клюкарите.
Туй мохитото е слаба парцуца...аз да ви заръчам едно друго нещо /най вече за въздържатели, като Киса/ : 100мл тъмен ром, 7 капки добреоформени пресен лимон, две глътки бяло вино /шардоне/ и 4-5 ледчета във форма на сърце! Уфффф, Фидан ПОдкастро се нарича коктейлчето. hahaha Майтапче - оригинално "Куба либре".
 

# 6
  • Мнения: 2 768
Пийм, рИдовно.  Grinning

Даже си имам специално хаванче за мохито.


На мен само не ми стана ясно с каква точно мента се прави? Според Уикипедия съставката е Spearmint, което си е баш джоджен на български  newsm78

Някой вещ в занаята може ли да внесе яснота по въпроса?

# 7
  • Burgas
  • Мнения: 35
слагат се листа от мента.изстискани зелени лимони,вода,кафява захар,ром и листата Simple Smile или поне така го правят в Бургас  Wink

# 8
  • Мнения: 2 821
И аз знам, че се слага джоджен, не мента Thinking
Пила съм, харесва ми Simple Smile

# 9
  • Мнения: 884
Този коктейл на снимката много много не ми прилича на добро Мохито ! Crossing Arms
Любимото ми питие е и в къщи си го правя-прекалено често !  Mr. Green
За да се направи хубаво Мохито захарта,лайма и шепа листа мента се начукват хубаво в чашата с дървено чукалце(или там както се казва) за да си пуснат соковете.Пълни се чашата с натрошен лед, сипва се качествен ром и се долива малко тоник/сода. Наздраве!  Grinning
 ЧерешОвка ,Кайпириня се прави с качаша само -бразилски ром от кафява захар !  Naughty
Като дойдеш на гости ще те науча аз на мурафети !  Grinning

# 10
  • Мнения: 5 622
Не съм пила аз. Но ми стана интересно. Ще трябва да опитам  Grinning

Пия Мартини с лед и Бейлис в къщи най-често. Изобщо не умея да бъркам котейли  ooooh! А коктейл с листа от джоджен не си представям въобще  Crazy

# 11
  • Мнения: 1 113
Ета, джоджанът си е вид мента.

# 12
  • Burgas
  • Мнения: 35
не е джоджен!мирише на него,но когато оближеш листото се усеща вкуса на мента по езика  Naughty

# 13
  • Мнения: 884
Забравих да кажа, Много върви на детски Рождени Дни! Mr. Green

# 14
  • Мнения: 984
Доколкото съм чувала има 7 вида мента. А мохито се прави с джоджен /вид мента/.

Общи условия

Активация на акаунт