Болки при кърмене

  • 428
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здрвейте!
Тази нощ се сблъсках с един проблем  Confused При кърмене ме боли гърдата, но не зърното, а все едно ме пробождат с игли. Болката е остра, продължителна и много неприятна  Shocked Гърдата не е напрегната, боли и когато е почти изцедена  newsm78
Досега всичко вървеше добре (с изключение на разранените зърна с което се преборихме).
Ако някой се е срещал с такъв проблем, моля да сподели!
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 560
Аз имах преди време подобен проблем, но болката не бих я определила като остра. Обикновено тези болки предшестваха запушен канал. Нещата решавах преобладаващо с кърмене - при мен ни цедене, ни топли душове вършеха работа, само често кърмене.

# 2
  • София
  • Мнения: 618
Може да е запушен канал. При мен болката беше почти непрекъсната и имах чуството, че чак подмишницата ме боли  ooooh! Оправих се с няколко по-топли душа и по-често слагах бебето да суче от проблемната гърда - нали е най-добрата помпичка  Grinning Дано да мине бързо  Praynig

# 3
  • Мнения: 67
Благодаря ви за бързите отговори!
Ще опитам с топли душове.
Чудя се само дали може за е запушен канал, ако гърдата не е напрегната  newsm78
В случая беше почти празна, нищо не можах да изцедя след кърменето...

# 4
  • Мнения: X
Напипваш ли бучки, някъде, усещаш ли напрежение? Може и при непълна гърда пак да има запушване или бучка. Аз си мисля да не е усещането, когато слиза млякото. Понякога при мен е изключително обострено това усещане. Надявам се на не е запушване. Късмет!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 524
Абсолютно същото ми се случи онзи ден и да ти кажа явно е запушено каналче, защото таква болка нямах преди, а и гърдата си беше мека (започна след едно кърмене).
Моята "рецепта"- по съвет на приятелка взех 4 боря лецтин, след това правих компреси с топли кърпи и топли душове и масаж на ръка и се цедях, колкото да пробие и накрая- бебончо да суче оттам не го спирах при все че болката беше доста остра. Засега има вфвкт Peace

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз получавам такива бодежи като с иглички при слизане на млякото, да не би да е това  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 420
Аз получавам такива бодежи като с иглички при слизане на млякото, да не би да е това  newsm78

И аз така, но определено при мен не са неприятни бодежите, когато слиза млякото. Ако болката е по-силна както казваш, вероятно е да е запушен канал. Пробвай с топли компреси както са ти казали - намокряш пеленка с гореща вода и държиш 20тина мин. Аз съм правила и с един памперс, тъй като той задържа топлината по-дълго време. Можеш и да си масажираш гърдата докато бебчето суче. Дано бързо да се справиш с този проблем  Hug

Общи условия

Активация на акаунт