Ламинат за баня?!

  • 14 767
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Момичета предстои ми основен ремонт на банята (и не само  #Crazy) и познати ми казаха че имало ламинат за баня, който бил много удобен слагал се по стените вместо фаянс. Зад него нямало нужда да си оправя стената и ако стане проблем с някоя тръба само се откача оправя се и готово! Ставало и по-бързо от фирмата идвали и монтирали за един ден. Проблема ми е че обиколих по-големите магазини и навсякъде ме гледаха странно.
  Моля, някой  ако е чувал къде се продава или има опит с това чудо да сподели baby_neutral

# 1
  • Мнения: 157
Да не би да са имали предвид пластмасовите "ленти", които се слагат на тавана, едни такива бели. Мисля, че стават и за облицовка на стени, но не вярвам да стоят красиво.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Има ги в Бриколаж и Практикер, няколко разцветки са.
Виж и в този сайт на "Вътрешни PVC облицовки" http://www.nolina-bg.com/
Не познавам хора, които са си сложили и не мога да споделя опит.

# 3
  • Мнения: 4 965
Възможно е да е ставало въпрос за 2 неща:
1. пвц-плоскости, които наистина се използват за тази цел /аз лично много ги харесвам - има ги на много места, с богат избор на цветове - няма нужда да правиш нищо на стените, редят се бързо и лесно - ние имаме таван от такива плоскости в тоалетната, сложиха го буквално за 10 мин./; това са показаните от Ментолка;
2. ламинат, който имитира теракот - подходящ е за коридори и подобни, но не и за баня - от водата ламинатът се надува.

# 4
  • Мнения: 120
Обясниха ми че били големи плоскости, които стояли много добре. Ментолка скоро ли си ги виждала в Практикер и Бриколаж аз именно там търсих, но ми казаха че нямат и не са чували  Twisted Evil Най-много да съм попадала все на "компетентни" служители.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Някъде по списанията съм срещала да се рекламира паркет за баня. Предполагам е нещо близко до ламината, не съм го виждала на живо, но мисля, че не е по-евтин вариант от плочки, ако това е част от идеята.

# 6
  • Мнения: 5 178
В Бриколажа и Практикер има някакви ПВЦ ламперии дето стават за баня.. не излизат скъпо, но мен лично ме притеснява че зад тях може да се събере влага и да се образува мухъл.
А за подова настилка съм виждала само тиков паркет, ама и цената беше смайваща. По МСАТ имаше едно предаване, където обзавеждаха една къща та там чух за първи път, после в други хора видях наживо.. много хубаво, и пода е топъл

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 569
IrkaMisirka, питай за PVC ламперия. Поне във Варна винаги ги е имало. Предполагам че и в София ги има. Огледай се около рафтовете с ламинирания паркет. Цената им беше около 17-20лв/кв.м, отделно трябва да се купят механизмите за захващане. Виж и в сайта който дадох по-горе, има адрес във София.

Аз лично не бих си сложила такова нещо, защото 1. губи се пространство, не е много, но като се има предвид че баните обикновенно са си тесни, 2. и аз като котето си мисля че ще мухлясва

# 8
  • Мнения: 19
Виждала съм баня с такива плоскости. Много е хубаво! Тези, които съм виждала имитират мрамор.Освен това липсват така омразните фуги и се почества много лесно. Ние сложихме такива на тавана в банята - бели са -но ако трябва да правя баня ще се насоча към плоскостите на Нолина. Нямам си представа колко струват, но когато видях банята на наши приятели си спомням, че излизаше на цената на фаянса. Освен това се поставят много бързо и няма мръсотия като при ремонт. Банята е правена преди 7-8 години и сега като сме ходили у тях не съм видяла мухъл или нещо да се е деформирало. Не знам обаче с какво се почистват.
Но съм определено ЗА този вид плоскости!
Ментолка, мисля, че няма да съжаляваш Peace

Общи условия

Активация на акаунт