Въпорос относно работа за хора с увреждания

  • 439
  • 1
  •   1
Отговори
Имам много близка жена която има проблем със слуха ,е не много но все пак го има иначе общува нормално  без помощта на жестомимичен превод. Проблема е ,че не може да си намери работа по тази причина  а и защото е само със средно образование .Споменаха ми ,че има възможност да я назначатнякъде  даже само  формално  и тя да получава заплата и осигуровки които държавата ще дава за нея в срок от  няколко месеца или една година не разбрах точно, а фирмата наела човек с увреждане получава преференции като данъчни намаления  . За пръв път го чувам и  не  съм много убедена, че това е вярно ,затова  питам вас може някой да е запознат  с въпроса?

# 1
  • София
  • Мнения: 630


...тя да получава заплата и осигуровки които държавата ще дава за нея в срок от  няколко месеца или една година не разбрах точно, а фирмата наела човек с увреждане получава преференции като данъчни намаления  . За пръв път го чувам и  не  съм много убедена, че това е вярно ,затова  питам вас може някой да е запознат  с въпроса?



Цитат
Съгласно Закона за насърчаване на заетостта преди промените, направени чрез Закона за изменение и допълнение на ЗНЗ в сила от 25 март 2003 г. (чл. 52) на работодателите, които наемат безработни с трайно намалена работоспособност се предоставят средства за трудово възнаграждение и дължимите вноски за сметка на работодателя за фондовете на държавното обществено осигуряване и Националната здравно-осигурителна каса за времето, през което са били на работа, но за не повече от 12 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт