торта Шарлота

  • 15 065
  • 11
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 270
Търсих,търсих и не намерих друга такава рецепта и затова реших да споделя Simple Smile

продукти:
1 л прясно мляко
1 ч ч захар + 5 с л захар
5 с л брашно
5 яйца
1 ванилия
4 пакетчета желатин (с на др. Йоткер става най-добре)
3 с л какао
1 ч смлени орехи
1 краве масло (малко)
1 компот

1 пласт
1/2 от сока от компота се сварява с едно пакетче желатин и се оставя да изстине. Във формичка от кекс се нареждат плодовете от компота. Залива се със сока и се слага в камерата да се стегне.
(Аз разтварям желатина както е описано на пакетчето, но с по-малко вода като добавям малко захар за вкус и използвам различни пресни плодове)

2 пласт
Сварява се прясното мляко с 1 ч захар. Отделят се белтъците от жълтъците. Към жълтъците се прибавят 5 с л брашно. 1 ч мляко се прибавя към жълтъците. Разбива се с миксер и се прецежда. Останалото мляко се загрява до кипване и към него се добавят жълтъците, за да стане крем.

3 пласт
Към готовия крем се прибавя кравето масло и предварително разтворените 3 пакетчета желатин в останалия сок от компота. Разбиват се белтъците с 5 с л захар на сняг и се прибавят към крема.

Готовия крем се разделя на 3 части: първата остава жълта
                                                             втората - добавят се орехите
                                                             третата - добавя се какаото

След като се стегне най-горния пласт с плодовете, се слага жълтия, в камерата да се стегне, после се добавя пласта с орехите, да се стегне и накрая с какаото, след като и този пласт се стегне вече може да се сложи в хладилника.
Една малка хитрост за изваждане от формата - като е постояла тортата в хладилника, да не е замръзнала вече, да може да се реже, отрязвам едно парче, изваждам го и после като обърна формата тортата се отлепя много лесно.

Дано не се повтарям и да ви е сладко Hug Hug Hug




Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 13:15 от mimet0

# 1
  • София
  • Мнения: 35 814
Ще пробвам - мерси  bouquet
Само да вметна, че шарлота е торта с бишкоти, а това може би е крем-торта.
Както и да е  Grinning - супер е!

# 2
Супер е тази торта,майка ми я правеше и като бяхме малки и викахме "тресяща торта"

# 3
  • Русе
  • Мнения: 270
 Simple Smile Ето и малко снимки:


# 4
  • Мнения: 5 977
Тортичката изглежда страхотна, и вкъщи я правим по тази рецепта, само че отгоре без плодовете.... Тези снимки който си дала са направо удивителни, как ми се прияде сега....Записвам си рецептата за да имам и твоят вариант, въпреки че са почти еднакви с изключение на плодовете, но нека да я имам.
Поздрави,  Hug  bouquet

# 5
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Много интересен вариант за Шарлота, непременно ще си я запиша за проба  Hug
Аз правя подобна шарлота с три крема, но е доста различна от към направа. Ето я и моята:

само не се вижда какаовия слой, че нещо ми беше плитка формата и не остана място за него  Joy.
А ето я и рецептата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164868.120
Мимето много благодаря за този вариант   bouquet

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
КорНиШонка, е голяма красота си сътворила!   bouquet

# 7
  • Мнения: 5 977
КорНиШонка невероятно....................разкошотия

# 8
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
t_ilieva , SlaDk0_i_SoLeNo , благодаря ви   bouquet
Моята рецепта е доста по-различна  от на Мимето, но идеята е същата и затова реших да я покажа. Мисля, че варианта на Мимето с маслото ще е много интересен. Иначе съм разбрала, че за тоя тип Шарлоти подредбата на плодовете отгоре отваря целия сладкиш, а моята свеки е ненадминат майстор в това отношение .... много я бива с тия шарлоти няма как да не го призная. Много приказвам, а атрябва да се запретна и да я пробвам тая Шарлота, че наистина ме впечатли рецептата. Някой престраши ли се да я направи???

# 9
  • Мнения: 444
От дете не съм яла такава торта , ще я пробвам непременно

# 10
  • Мнения: 1 065
Много ми допада тортата на КорНиШонка,скоро ми се ще да я пробвам затова записвам рецептата

# 11
  • Русе
  • Мнения: 270
КорНиШонка и твоята изглежда доста апетитна, непременно ще пробвам Hug

Видях, че си писала, че формата се слага в гореща вода за отлепянето. Преди и аз така правех, ама много ми се разтичаше. По-горе съм писала как я отлепям сега.

Последна редакция: пн, 17 сеп 2007, 12:33 от mimet0

Общи условия

Активация на акаунт