Пиете ли водата от чешмата?

  • 5 271
  • 100
  •   1
Отговори

Анкета

Пиете ли водата от чешмата?

Опции:

  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Преди време четох че бако Арни забранява на общинските служители да пият бутилирана вода на работните си места като се аргументира, че първо ще спестят 500,000$ на година (бутилираната вода е до 2000% по скъпа от чешмяната) и второ че с това се помага за екологията с оглед огромния брой пластмасови бутилки, които няма да бъдат изхвърляни.
У нас вече много рядко купуваме бутилирана вода.  Преди купувахме само за малката.

# 1
  • Мнения: 1 785
По-чести пием бутилирана. Минерална. Което също не е добре. Трябва да се редуват. Знам. Но толкова съм свикнала с вкуса на минералната, че чешмяната не ми е вкусна.

# 2
  • Мнения: 526
Да ти кажа,водата от мойта чешма,налята и оставена да се утаи половин ден,боядисва дъното на чашата в оранжево.Затова веднъж седмично мъжо налива по две-три туби от Горна Баня или Банкя.
Редовно си плащам сметките към Софийска вода,ама да гълтам цялата менделеева таблица,дето се е култивирала в тръбите...айде нема нужда Tired

# 3
  • Мнения: 4 111
Гласувах с трета опция. Много буквално разтълкувах заглавието на пръв поглед  Sick Много се дразня някой като лапне чучура  Mr. Green

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
то ясно че където е мръсна водата няма да се пие от чешмата ... друг е въпроса защо не се осъществява натиск върху вик-то за качеството на водата ....
В англия преди 3 години компанията кока-кола излиза със нов продук , нещо като банкя. Нпаравено журналистическо разследване разкрива, че водата се купува от лондонското вик  и след минимална обработка се бутилира и продава ... става скандал и този продукт е изтеглен от пазара ....

# 5
  • Варна
  • Мнения: 443
Използваме филтрираща кана и филтрираме водата от чешмата. Иначе преди бяхме само на минерална. Този вариант повече ми харесва обаче Wink

# 6
  • Мнения: 46 430
Да. Само от чешмата. Много е хубава, но преди живеехме в друг квартал и беше ужасна  Sick

# 7
  • Мнения: 13 171
Да ти кажа,водата от мойта чешма,налята и оставена да се утаи половин ден,боядисва дъното на чашата в оранжево.Затова веднъж седмично мъжо налива по две-три туби от Горна Баня или Банкя.
Редовно си плащам сметките към Софийска вода,ама да гълтам цялата менделеева таблица,дето се е култивирала в тръбите...айде нема нужда Tired
Sad И ние сме така.

# 8
  • Мнения: 4 965
И ние имаме филтрираща кана. Редуваме филтрирана чешмяна, минерална и изворна.
Важното е да има вода за пиене.
Понякога си наливаме сами, затова ползваме тубите многократно - т.е. не замърсяваме толкова много околната среда.

# 9
  • Мнения: 6 991
Трябва да съм луда да пия гадостта, която минава по тръбите в моя блок. Гадно ми е да се къпя с нея даже...
Пия минерална в София. В Пловдив си пия чешмяната.

# 10
  • Мнения: 118
Ние си наливаме с туби от Петрохан (там има извори и водата е годна за пиене). Чешмяната я ползваме само за къпане, въпреки че понякога и за това не става.

# 11
  • Мнения: 185
Чешмяна,като спре-минерална Mr. Green

# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Чешмяна,като спре-минерална Mr. Green
мхммм  Joy

# 13
  • Мнения: 183
гласувах 2 опция,ние пием само минерална

# 14
  • Мнения: 223
Пия само изворна или трапезна,чешмяната много рядко я ползвам като питейна

Общи условия

Активация на акаунт