проблем с контрацептиви

  • 497
  • 4
  •   1
Отговори
такаааа... към края на втората опаковка трансдермални контрацептиви съм.
т.е. след шест дни трябва да сваля пластира и да се сдобия с цикъл. не съвсем истински, според указателната листовка, понеже контрацептивите подтискали овулацията, но все пак някакъв цикъл.
обаче днес сутринта (т.е. шест дни преди датата по чертеж) взех, че зациклих. миналия месец стана същото, но тогава реших, че понеже е сефте с контрацептиви, е период на настройка.
лека паника в две посоки:
- дванадесетдневен цикъл през две седмици не е фиеста (защото следващата безпластирна седмица течовете продължват);
- това означава ли, че всъщност овулацията си я има и рискът от бременност е неповлиян от контрацептивните пластири.

и понеже в неделя гинеколог йок, а утре по росата заминавам в командировка, да питам - това нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 274
Мисля че това е твърде рядко ползван начин на контрацепция в България и силно се надявам някой да се намери да ти отговори, защото и на мен ще ми е изключително интересно! Освен това ще те помоля, да споделиш мнение и останалия опит. Аз също бих опитала с такава контрацепция и ми се иска да знам инфо от патил вече, а не от книжките и листовките!

# 2
ами на мен ми потрябваха контрацептиви преди два месеца за сефте. до тогава добрите стари презервативи вършеха чудесна работа, ама схемата "или със, или хич" не сработи с този младеж и отидох на лекар.
гинеколожката ми изреди наличните средства и даде препоръки:
- хапчета - класика, ама не за мен заради голямата вероятност да пропусна;
- вагинални пръстени - едни неща, дето отделят хормони, ама жената ме посъветва след като родя да ползвам подобни неща;
- имплантанти - две години защита, но се вадят оперативно от тялото;
- пластири - смяна на седем дни, дозирани количества хормони... абе като за мен.

но тази история с десетдневния цикъл хич не ми допада, та се чудя какво да правя... а след малко потеглям за плевен, после бургас и пловдив и не знам кога ще финиширам отново вкъщи, камо ли на лекар да ида....

# 3
  • Мнения: 9
А гинеколожката каза ли ти защо трябва да ползваш вагиналния пръстен чак след като родиш?

# 4
А гинеколожката каза ли ти защо трябва да ползваш вагиналния пръстен чак след като родиш?


не, пък и аз не проявих любопитство.

Общи условия

Активация на акаунт