Не искам да правя аборт!!!!

  • 3 283
  • 24
  •   1
Отговори
Днес разбрах,че съм бременна и посетих гинеколога си.Но понеже приемам антидепресанти веднага ми казаха аборт.Не мога и не искам да го направя,не съм планирала бременността,но се зарадвах.Моля,споделете,имали ли сте подобни проблеми?Чудя се при кой добър гинеколог да отида за второ мнение.Ние жените с паническо разстройство нямаме ли право на щастие и рожба,не ни ли стигат постоянните страхове и изпитания ,на които ни поставя тази диагноза?

# 1
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
какви са лекарствата, които пиеш?

# 2
Ципралекс и Ксанакс

# 3
Днес разбрах,че съм бременна и посетих гинеколога си.Но понеже приемам антидепресанти веднага ми казаха аборт.Не мога и не искам да го направя,не съм планирала бременността,но се зарадвах.Моля,споделете,имали ли сте подобни проблеми?Чудя се при кой добър гинеколог да отида за второ мнение.Ние жените с паническо разстройство нямаме ли право на щастие и рожба,не ни ли стигат постоянните страхове и изпитания ,на които ни поставя тази диагноза?

Говори с друг гинеколог и с психиатъра, който ти е предписал лекарствата. Доколкото си спомням, съм чела за майки, родили здрави деца, докато са пили такива лекарства. Но може би все пак има някакви рискове? newsm78

# 4
Моля,препоръчайте ми добри специалисти,явно моите не са!!!!!

# 5
  • Мнения: 1 079
Имам приятелка - тайно взимаше през втората си бременност транксен , после го смени със сероксат .Имаше много силно сърцебиене .Аз не одобрявам много но в крайна сметка има едно хубаво момиченце .
Моя съвет е да пробваш без медикаменти ,аз по време на бременност се мобилизирам и хоромоните явно ми повлияват - изобщо не съм получавала кризи .
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132434.msg2491364

# 6
  • Мнения: X
посети специалист по патология на бременността и по точна специалист по фетална морфология напр. д-р мазнейкова.

# 7
Благодаря Ви момичета!Аз пия Ципралекса само от 4 месеца,ако го спра изведнъж?То не се прави така,а и се е натрупал в организма ми....
Знаете ли колко е хонорарът на Мазнейкова?

# 8
  • Мнения: 2 401
Тичай бързо при друг гинеколог и не се тормози. И Мазнейкова не е единствена.  На мен ми прави ФМ прословутия д-р Марков за 50 лв.
Нещо ми прави впечатление, че напоследък лекарите с много лека ръка препоръчват аборти. Има ли някой обяснение за това?

# 9
  • Мнения: 4 784
Аз мога да ти препоръчам много добър лекар, но е в Пловдив. Ципралекс-а не е хубаво да се спира изведнъж, без значение колко си го пила, но все пак компетентно лице е най-добре да ти даде отговор, а доктора към който мога да те насоча е наистина такъв. Ако искаш пиши ми, за да ти дам координатите му.

# 10
Ще се радвам на всякакви координати на добри гинеколози и психиатри в София.Моите ме овикаха и отсякоха аборт.Трябва да реша този въпрос възможно най-бързо,вече не мога да крия от съпруга си и детето какво ме терзае,защо все плача..........

# 11
  • Мнения: 491
Не крий от съпруга си, така ще се депресираш още повече. Поговорете си. Посети и други специалисти, щом не си доволна от тези. Но не е специалист този, който ти казва каквото ти се иска да чуеш. Ако наистина аборта е по-добрия вариант за теб, по-добре да прибегнеш до него, от колкото да влошиш състоянието си или да рискуваш с патологична бременност.
Естествено, че имаш право и на щастие, и на рожба. Пожелавам ти ги от сърце!

# 12
  • Мнения: 2 196
И на мен ми препоръчват да направя аборт точно по същите причини.
Но лекарствата са Ксанакс,Деанксит и Корвитол.
Трима гинеколози ,кардиолог и невролог.
В добавка и Аулин,и Солпадеин.
Знам какво ти е.
Трудно е да вземеш такова решение.
А при мен времето напредва,вече съм в 9 г. с. и трябва бързо да решавам.

# 13
  • Мнения: 2 731
Дано да не се налага аборт

# 14
  • Мнения: 1 559
Габриела, съжалявам за това, което преживяваш.
Съветвам те да не криеш от съпруга си, звучи ужасно мъчително да те тормози нещо, а да го таиш в себе си. Ако споделиш със съпруга си, дали няма да получиш разбиране и подкрепа от него?
Не си регистрирана и не мога да ти пратя на ЛС координати на гинеколози, от които съм доволна. Ако си регистрирана, пусни ми ЛС  и ще ти пиша. Непременно потърси поне още едно-две мнения преди да предприемеш нещо.
А за паническото разстройство как ти звучи варианта да потърсиш помощ от хомеопат?

Общи условия

Активация на акаунт