дайте ми съвет относно два вида столче 9-18кг

  • 1 714
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 325
Момичета знам че темата е много коментирана за столчетата, прочетох всичко което ми излезна в търсачката, но аз искам да попитам относно мнението на вече имащите за столче Maxi-Cosi Priori SPS или Chicco Key 1?
Знам че модела Maxi Cosi Tobi или Maxi-Cosi Priori XP са много по добри, но разполагам с 300 лева а последни две са над тази сума. Знам че някой майки ще кажат ама то за 40-50 лева всеки може да отдели отгоре, но така почнах от 200 лева да отделям нагоре и повече просто не мога  Rolling Eyes.
Та навсякъде по темите се споменава модела на Maxi-Cosi Priori XP, питам мамите имащи Maxi-Cosi Priori SPS добър ли е като стабилност и заслужава ли си да го купя него или да купим  Chicco Key 1?

Благодаря ви много предварително  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
двата са класирани на едно и също място като степен на сигурност в тестовете на немската автомобилна асоциация ADAC.
който и да вземеш - все тая.

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
двата са класирани на едно и също място като степен на сигурност в тестовете на немската автомобилна асоциация ADAC.
който и да вземеш - все тая.


Само - Чикото е кей 1 Х Плюс

# 3
  • София
  • Мнения: 325
bubu_to аз по всички нет магазини чета че чикото е кей 1 хт. има ли разлика между кей 1 хт и кей 1 х плюс  newsm78
И значи ли това че модела на Maxi-Cosi Priori SPS според теб не е по-добрият вариант

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 17:29 от npopova

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
ами в тестовете на adac става дума за Х плюс(това е тазгодишния модел). В бебемаркет ги има, около 290 лв бяха, продавача каза , че имало някои малки разлики, но нямаха др за да сравня. Мисля, че и ХТ беше с малко по-ниска сигурност от тестовете, но не съм съвсем сигурна...

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/90_92 ето тук е х-плюс

а за макси кози - не , не значи просто поясних, кой е точния модел на чико.
Аз избирах именно между тези 2 столчета.
Избрах си чико - на детето май му беше маалко по-удобно, и не се налага да купувам и слагам допълнително възглавничка за глевата и защото чико има 1 допълнителна тичка за закрепяне на колана на колата към него , при челн удър да не отивало столчето нтапред.

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 17:34 от bubu_to

# 5
  • София
  • Мнения: 325
Ами ние ги гледахме в Пигис и там струваха 290 лв.Значи може би за един и същи модел става дума. И аз разгледах таблиците от Аdac тестовете и там се съпоставяха priori xt с този модел на chicoo
така ми се искаше maxi cosi но явно ще се насочим към чикото.
само на нас в малечко ни казаха че чикото са дооооооооста тесни за по големи дечица в смисъл за 3-4 годинки. на дъщеря ми и беше добре сега , но за догодина  Shocked

bubu_to  Видях в една друга тема че и вие сте взели чико. На детенце тясно ли му е вече?

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
абсолютно еднакви са на ширина с макси кози SPS, но второто даже изглежда по-тясно(има малко повече оплътнения, мекичко отстрани), всъщност не е.
Не, не е тясно, но Филип още няма и 2 годинки, а и 10 кг...та на нас не ни и трябва широк стол .
щом сте го гледали на живо нямаш ли впечатления...?

Ако си харесвате повече макси кози, него вземете, но ако си вземете летен калъф и възглавничка става същото като цена...че и малко повече...все пак мисля че няма чак такава разлика кое от двете ще избереш...

# 7
  • София
  • Мнения: 325
ами гледахме ама то при нас всичко е една олелия като отидем в този магазин. нали на входа е детският им център и като го подминем вече всичко е рев и опити да се отскубне,за да отиде на пързалката та седя има няма 10 секунди в столчето  Crazy все пак мерси ще ида да огледам пак

# 8
  • Мнения: 39
аз също се двоумя между тези два модела,дори щях аз да задам този въпрос,но npopova ме изпревари. Simple Smile Аз не съм ги виждала наживо и бих искала да ви попитам имат ли повече положения за гръбчето?Интересува ме възможно най-легналото, защото моята Мими е още малка, а си мисля че ми е малко късно за кошница Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 325
ами цялото столче се издърпва малко напред, не е кой знае колко легнало, по скоро е полегнало но мисля че така като заспят няма да и клюмват главичките.

# 10
  • Мнения: 39
npopova за кое от двете става въпрос и само една степен ли има

# 11
  • София
  • Мнения: 325
ами и за двете Simple Smile мисля че ги водят на 4 степени, но аз така или иначе издърпвах до края столчето т.е. до възможно най-легналото. а и честно казано степените не са ясно разграничими както при количките например едното да е полулегнало а другото да си ляга изцяло. при столчетата просто леко поляга Tired не знам дали за вас ще е удобно защото виждам че момиченцето ти няма още 6 месеца. ние по това време си ползвахме кошницата на чико а даже още сме си с нея че предимно спи в колата а и е 11 килограма  Hug

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 12:06 от npopova

# 12
  • София
  • Мнения: 6 356
аз също се двоумя между тези два модела,дори щях аз да задам този въпрос,но npopova ме изпревари. Simple Smile Аз не съм ги виждала наживо и бих искала да ви попитам имат ли повече положения за гръбчето?Интересува ме възможно най-легналото, защото моята Мими е още малка, а си мисля че ми е малко късно за кошница Thinking

на 5 месеца изобщо не ти е късно за кошница! кошниците са до 13 килограма или приблизително 1 година. не можеш да сложиш 5 месечно бебе в столче от групата 9-18 кг.

# 13
  • Мнения: 39
Така бях решила, защото не мисля в скоро време да правим дълго пътуване.Столчето ми е необходимо само на кратки разстояния, пък и да спазваме закона Simple Smile Не ми се купува кошница сега,но като казвате така вече не знам #Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
kiki11 - за вас ще е най-подходящия вариант столче 0-18 кг, те се монтират и срещу и след годинка по посока на движението.и имат по-легнало положение от тези 9-18 кг, но пак не е съвсем легнало...но най-добре да ги видите на живо - да не са ви много широки и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт