бебето ми не се храни

  • 1 005
  • 3
  •   1
Отговори
  • BG
  • Мнения: 88
Здравейте Д-р Слънчева, дъщеря ми е на 4 месеца. Кърмя я на поискване, не пие вода. Но от 2 седмици започна да суче много кратко до 2 минути. Никога не е сукала дълго, най-много 5 минути. Затова я хранех често. Но кърмата ми на моменти почна силно да намалява, а тя вместо да суче по-упорито се отказва още по-бързо. От шише не иска да дръпне изобщо, пробвах 3 вида шишета и 2 изкуствени млека, включително и изцедена кърма. Не иска. И с лъжичка плюе. Почнах да давам плодово пюре от 5 дни, хапва по малко. Днес сутринта дори повърна всичко в 8ч., след като е кърмена в 4ч. От тогава да е дръпнала 2 пъти по 5,6 глътки. Спи повече от обикновено. Хапе каквото докопа, и си прехапва постоянно долната устна. Незнам как да я нахраня, страх ме е от обезводняване. Водих я при личната лекарка, направихме изследвания, кръвта и е добре. Урината я чакам още. Докога мога да чакам спокойно да прояде. И какво да правя, ако не прояде?

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Понякога с неяденето се получава порочен кръг- не ядат и не огладняват и още по-не желаят да се хранят. Добре е да се изцеждате на 3 часа и дадавате изцеденото мляко и добавка от АМ до 140 мл. Давайте млякото с каучокови биберони, а не силиконови. Те са по-близо ко мекота до гърдата и да са с по-голяма дупка, за да не полога големи уселия. В тази възраст не може бебето да остане дълго време без храна и течности. Ако няма ефект е добре да се консултирате отновос педиатър да не би да е болна.

# 2
  • BG
  • Мнения: 88
Благодаря за отговора. Водих я и при друг педиатър. Всичко казват и е наред. Но явно сме изпаднали в този порочен кръг. По никакъв начин не мога да я накарам да изяде 140 мл. наведнъж, камо ли през 3 часа. Какво се прави в такива случаи?

# 3
  • Мнения: 5 760
Мажете да давате по-малки количества до 100 мл. и да са 4 хранения на ден. Ако ги приема след 1-2 с2дмици може да умеличите постепенно количеството храна. За подобряване на апетита можете да давате Мултисаностол по 3 мл един път дневно.

Общи условия

Активация на акаунт