Как да го отуча от нощното хранене с кисело мляко?

  • 4 423
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 977
Привет!

Синът ми е на година и пет месеца.
От няколко месеца вечер заспива задължително, изпивайки 200мл. айрян.

Но не това ме притеснява, а че цяла нощ се буди за да пие мляко. И така до сутринта е изпил 1 кофичка мляко + 500мл вода. В резултат - неспокоен сън, 3-4 препълнени памперси, мокри дрехи...

Не се лъже с биберони, с вода, дори и като го вземем в леглото при нас не се лъже.
Дадем ли му шишето...пие докато не свърши. След това гушва шишенцето и заспива доволен.  Rolling Eyes

Мисля, че в голяма степен е моя вината, тъй като още от малък изградихме режим на нощно хранене. Кърмех го на поискване, след годинка минахме на АМ, после на кисело... Вода не признава вечер. Само мляко.

Моля ви, дайте ми съвет как да го отуча да пие мляко нощем и то в такива количества, защото, струва ми се, това пречи на спокойният му сън.

# 1
  • Мнения: X
Такаааа............аз съм ветеран в областта, защото дъщеря ми пиеше кисело мляко нощем до преди два месеца - демек, до две години и осем месеца  Mr. Green Спрях го, като и казах, че вече е кака и това са бебешки работи и така всичко приключи бързо и безболезнено. Разбира се изхвърлих всички чаши, от които може да се пие легнал, защото дъщеря ми си пие от нормална чаша от година и половина, но с тези с човките се лееше едно мляко и вода нощем - не ти е работа  ooooh!
И така, просто един ден реших, че няма да се откаже сама и казах - край!

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Както и да го направиш няма да мине без рев и тръшкане,но колкото по-скоро,толкова по-добре.Имахме познати,на които 4 годишната дъщеря пиеше мляко с биберон вечер,защото така била свикнала  Shocked.С времетоще става все по-трудно.Така че се въоръжи с търпение и се приготви за няколко кошмарни нощи. Crazy

# 3
  • Мнения: 977
Е, да. Да е по-голямо дете да му обясня, ама на дете на годинка и половина малко трудно ще стане... Wink

# 4
  • Мнения: 2 593
mishelle,все едно аз съм пуснала тази тема Mr. GreenС тази разлика,че аз имам дъщеря,която пие по една кофичка мляко на вечер #Cussing outИдия си нямам как ще я отучвам от този вреден навик newsm78дДо 1г.и3м.пиеше Фризо 3,пиеше през ноща 3 пъти по 200мл.,което си е прекалено много!Минахме на кисело мляко,ужким не го харесваше толкова-нищо подобно!Пристрасти се и към него.Времето си минава,детето расте,навиците се затвърждават,незнам...Пробвала съм вода да дам-не става,иска си млякото!Вечер преди лягане изпива едно шише пълно догоре,и за през ноща приготвям още едно шише,само че доста разреждам млякото.

# 5
  • Мнения: 2 768
Моето дете пък е на 2г8м и нямам никакво намерение да й спирам Нестле Джуниър-а!  Naughty

Пие го сутрин и вечер от накрайник с 3 дупки.

Щом иска - нека го пие, на мен не ми пречи. Срокове не поставям.

# 6
  • Мнения: 977
ddddd, сега пък все едно аз съм пуснала постинга ти.

И ние пиехме АМ до към годинка и 3м.

После минахме на кисело мляко - по цяла кофичка + мин. 500мл. вода.

Не се лъже с чиста вода...


Сега си поговорих с Томасе и тя ме посъветва да правим лека вечеря /примерно супа/ към 18-19ч., а към 21:00 - мляко с бисквити, примерно. В тези часове, защото той заспива обикновено към 21:30ч.

eta, по колко течности в такъв случей пие за цялата нощ?
Защото, съгласи се, почти литър течности за една нощ, си е доста... Той се буди или за да пие, или защото се е намокрил целият - сменяме по няколко памперса през 2-3ч.
Може пък да не му е достатъчна храната и затова вечер да си наваксва, незнам...

# 7
  • Мнения: 2 768
Около 500мл й се събира през съня. Но преди това задължително вечеря. Ако не вечеря ме вдига през нощта.

# 8
  • Мнения: 2 593
Значи,пробвала съм всякакви варианти-да вечеря,да не вечеря,да пие мляко с бисквити 1/2 час преди лягане(а не в леглото непосредствено преди сън),нищо не се променя.През ноща се буди точно в определени часове и докато не изпие половин шише мляко няма заспиване!
Дали ще е адаптирано или кисело мляко,според мен еднакво вредно е през ноща стомаха да "мели"нещо.АМ-го спрях защото от него пиеше двойно повече #Cussing out

# 9
  • Мнения: 4 496
И аз пробвах да отуча малкия,но не успях.Ако не му го дам,не иска да ляга.А като го изпие-става.И така-3-4 пъти на вечер.Бях отрязала накрайника на шишето-напомни ми да купя нов.Като кажа,че съм уморена и не ми се става-сам вади млякото от хладилника.Да можеше и сам да си го прави..... Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 977
При нас проблема май не е само в това, че иска да яде/пие ами...привързал се е към шишето...

Нормално е дете да заспива гушнало играчка, а моят синковец...гушка шишето. И нищо не е в състояние да го раздели с тази му страст!...

Свикнал е с този ритуал и това е най-трудното - как да го отменя. Може би като му създам нов, но какъв?

Embarassed

# 11
  • Мнения: 582
Малкият ми син пиеше кисело мляко до 2г и 3-4 месеца! Всички ме съветваха да го откажа , че трябва да има режим ит.н., но всеки опит завършваше с истеричен плач, който не спираше и накрая аз се предавах! За да не се натоварва стомахчето обаче започнах да го разреждам много и да намалявам много бавно количеството , което поставях в шишето ,но в крайна сметка той сам просто една вечер не се събуди за да иска мляко!  Искам да ти кажа че всяко дете е различно и само преценява кога няма нужда от нощно хранене! Големият ми син се отказа от нощното хранене също сам, но на 2месеца, не съм го насилвала както ме съветваха в родилния дом да прескача храненето, сам си реши кога да спре с нощното цокане , всякакви принудителни методи на отказване са много травмиращи и за детето и за родителите!!

# 12
  • Мнения: 516
И аз не можех да се справя с тоя проблем. Реших въпроса кардинално. Пратих малкия при баба му за една седмица. Тя скатала чашата, казала, че я подарила на съседското бебе и изтърпяла две безсънни нощи. На третата вече всичко било ок. Прибрах си го отучен. А, и като спряхме нощното пиене, изведнъж спря да се напикава нощем, вследствие на което много бързо махнахме памперсите.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 336
Моите са на същата възраст почти. Бях махнала нощните хранения и ги бях заменила с много ръзреден чай. Обаче на морето се обезводниха заради вирус и пак започна нощната идилия, само и само да пият нещо, че бяха съвсем отслабнали. Ели не иска нищо , само вода понякога, но много рядко. Ники обаче си искаше мляко и се тръшкаше, докато не си го получи. 1- 2 пъти през нощта.

Миналата неделя останахме сами с него през нощта, а Ели спа при баба си и започнах атаката. Цяла нощ предлагам вода или разреден чай, той отказва и реве и се тръшка. Започнах да го извеждам на балкона ,където имаме градинска люлка и така за 10 минути заспиваше. Обаче в следващите нощи започна да ме дърпа не само към вратата на стаята, ами и към балконската врата щом му откажа. А пък застудя навън и ме надуха една нощ. Така че вече престанах да го извеждам и започнах да обяснявам, че навън е тъмно и Кумчо Вълчо се разхожда и че ако излезем ще ни изяде. Може би не е най-правилния подход, но върши работа. След 5-10 минути тръшкане заспива. Първите нощи се буди по 5-6 пъти да се тръшка, сега вече само по 2-3 и заспива бързо щом му кажа, че ей сега ще дойде Кумчо Вълчо. Просто ми писна това нощно разнасяне. Година и 7 месеца безсънни нощи. Надявам се скоро да спрем вече с това. Сега пие само вода, което преди беше немислимо, хвърляше бутилката със замах. Но пък се буди между 5.30 и 6.30 и тогава е голямото тръшкане. Все пак храна преди 8 не давам.

Кумчо Вълчо ми помогна да и откажа Ели от бибата. Обясних й, че той я е изял и преди всяко лягане му се заканвах как след като се наспи ще я водя да бием Кумчо Вълчо по дупето и тя заспива. Вече втора седмица са без биберони. Надявам се да спрат скоро да пият каквото и да било през нощта, за да махна и шишетата окончателно.

Успех  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 547
За мен е необяснимо даването на мляко вечер... просто не мога да измисля логична причина  Rolling Eyes Кърмено дете до годинка, прекрасно, ама тва адаптираното после, то за какво е?? Моето лично, неангажиращо и непрофесионално мнение е, че 12-месечно дете /да не говорим за повече/, преспокойно може да вечеря супа с два сухара или мляко с бисквити и корнфлейкс, да излапа една праскова и да си ляга. Какви ти биберони, сухи млека, айряни нощем...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт