Атопичен дерматит, имунизации и ясла

  • 3 678
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
Предстои ми след два месеца да запиша дъщеря си на ясла (тя ще е на 18 мес. тогава). Тя е с атопичен дерматит, който се обостри тази пролет и съответно не и е слагана ваксината за морбили, паротит и рубеола и изобщо втората година не е ваксинирана (ваксините от първата година ги има всички).

Въпросът ми е, първо - могат ли да ми откажат да я вземат в яслата заради АД (т.е. имат ли законово основание) и необходимо ли е да има тази имунизация, за дя я мземат в ясла? Ако да, няма ли някакъв вариант за освобождаване?

Много ще съм благодарна ако може да ми помогне някой.

# 1
  • Мнения: 20
не мисля че ще имате някякъв проблем.Синът ми е с атопичен дерматит,които беше установен когато беше на 2 г. и 4 месеса.На 2 г. и 7 месеца тръгна на ясля и за да те успокоя въпреки че има всички задължителни ваксини в момента кара рубеола   #Cussing out

# 2
  • Мнения: 262
дъщеря ми беше сАД и ползвахме Елоком,макар че ни казаха,че може да остане до 4тата година.Но при всеки е различно!

# 3
  • Мнения: 47 981
не сме имали проблеми, макар че имах изискване да не яде някои неща, но и при нас АД отдавна не е имал остра фаза
за имунизациите- една бележка от личния лехар да имат за пред хеи

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Дъщеря ми е с АД от раждането си. Сега е на 7 г., досега никой не ми беше казвал, че не трябва да се слагат ваксини при това състояние, особено когато е обострено. Naughty  И съответно има всички ваксини до момента. Ходила е на градина без проблем, нищо че е с АД / доста силен/. Скоро научих, че е възможно при генетично предразположени деца, а дъщеря ми е, да се отключи АД от ваксини, и че трябва да се избягва ваксинация,  Naughty особено при обостряне, но за съжаление, личната ни лекарка не ги вижда така нещата и настоява за ваксина, #2gunfire тъй като били задължителни. Според нея, нямаме шанс при комисия за освобождаване, тъй като АД не е в списъка на заболявания, при които се освобождава от ваксинация, но ни праща, все пак, за консултация при детски алерголог, за който знам, че не мисли така / т.е. мисли като мен/ и при АД дава бележки за отлагане на ваксината...Дано успеем, че й предстоят няколко ваксини - полио, ДТК, БЦЖ, при отрицателно Манту...А ще бъде и първокласничка...
А за Елокома- това е кортикостероид и нанася повече вреда, отколкото полза / ползвали сме го доста време/ Naughty. не ти помогнах много, мисля, но това е моят опит...Успех! Peace

# 5
  • Мнения: 47 981
нас ни освободиха от коклюша, за полиото и др май няма проблеми

# 6
  • Мнения: 988
Благодаря на всички! В яслата ще ни вземат, да уточня нещо за ваксините - нас личната ни освободи но тя има право да даде освобождаваща бележка само при отлагане на ваксината до 6 месеца, които при нас скоро изтичат, така че утре сме на алерголог, с надеждата да минем и на ТЕЛК и да ни освободят и от там.

# 7
  • Мнения: 4 451
Дано ви освободят от ваксини. Praynig Наистина, те се сочат като отключващ фактор за АД. Голямата ми дъщеря беше с АД. Лекувахме я месеци на ред с какви ли не мазила и нищо не помогна. Минаваше и временно и след спирането на медикаментите всичко започваше отново. Излекувахме се окончателно с хомеопатия. Макар да не ми се вярваше, успяхме. Успех и на вас! Hug

# 8
  • Мнения: 8 462
Аз за пореден път ще кажа за АД. Спрете с мазането и си намерете свестен хомеопат. За ваксините нямам идея как действат в този случай, не забелязах връзка между тяхното слагане и АД. Факт е , обаче,че при нас няма и един признак на АД след 8-9 месечно лечение с хомеопатия. А бяхме тежък случай с разранени и  червени бузи.

# 9
  • Мнения: 4 451
Аз за пореден път ще кажа за АД. Спрете с мазането и си намерете свестен хомеопат. За ваксините нямам идея как действат в този случай, не забелязах връзка между тяхното слагане и АД. Факт е , обаче,че при нас няма и един признак на АД след 8-9 месечно лечение с хомеопатия. А бяхме тежък случай с разранени и  червени бузи.
Емия, и на моята дъщеря беше в много тежка форма. Ръцете и гърдичките и бяха целите в рани. Хомеопатията и помогна за 3м. Беше на 1г., когато изчезна проблема напълно. Вече е на 5г. и няма нито следа от АД. Grinning

# 10
  • Мнения: 8 462
Аз за пореден път ще кажа за АД. Спрете с мазането и си намерете свестен хомеопат. За ваксините нямам идея как действат в този случай, не забелязах връзка между тяхното слагане и АД. Факт е , обаче,че при нас няма и един признак на АД след 8-9 месечно лечение с хомеопатия. А бяхме тежък случай с разранени и  червени бузи.
Емия, и на моята дъщеря беше в много тежка форма. Ръцете и гърдичките и бяха целите в рани. Хомеопатията и помогна за 3м. Беше на 1г., когато изчезна проблема напълно. Вече е на 5г. и няма нито следа от АД. Grinning
Супер. При нас го установиха на 3 месеца, до годинка вече нямаше почти нищо. Сега сме на 2.8, личната всеки път я оглежда милиметър по милиметър и сигурно негласно се чуди,защо няма нищо, но не смее да попита. А лично от нея чух доста мрачни прогнози. Нелечимо и толкоз. Ние спряхме всякакво мазане и всякакво къпане с препарати.Къпехме веднъж седмично със сапун, през останалото време само с вода. Сега вече ползвам каквото ми падне и не се замислям, няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт